Der Verdingbub (The Foster Boy) (2011) afişi

Der Verdingbub (2011)
The Foster Boy

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
İsviçre
Süresi
107 dakika
hivron Max bir çiftçi ailesinin çiftlik işlerinde çalıştırmak üzere evlatlık aldığı bir yetimdir. Üvey ailesi Max'a adeta bir köle gibi davranırken, evin öz oğlu ise onu aşağılamak ve yetim olduğunu başına kakmak için hiç bir fırsatı kaçırmamaktadır. Akordeon çalmak Max'ın kendine has bir özelliğidir. Kasabanın yeni öğretmeninin Max ile ilgilenmeye başlaması zaten kötü olan durumu daha da içinden çıkılmaz bir hale getirir. Max'ın çiftlikte çalışan Berteli ile kurduğu dostluk, tüm bu sıkıntılara dayanabilmesini sağlayan tek şeydir. Max onunla, çiftlik aletlerinin bile saf gümüşten olduğu bir dünya hayal etmektedir.

Yorumlar

starch profil resmi
starch
otekibenin yorumlarına aynen katılıyorum. O kadar güzel manzaralara sahip bir ülkeye, bu çirkinlik yakışmamış. Avrupalının gerçek yüzünü bir başka açıdan görmek için, izleyin. Kayıtsız kalamayacaksınız
4
neredeyse 3 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
"Heidi, tüm dünyada sevilen bir çocuk kitabı. TRT'de de uzun yıllar çizgi dizisi yayınlandı. Peki hiç dikkat ettiniz mi, Heidi'nin ayakları neden hep çıplak?"
filmi izlememe sebep olan yazı. daha bilinçli izlememe yardımcı oldu.
http://www.evrenselkultur.com/2015/02/heidinin-ayaklari-neden-ciplakti/
5
neredeyse 3 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
insanı insanlığından utandıran filmlerden. etkilenmemek imkansız. yine de eleştirilerim var: çok da objektif bir bakış açısıyla işlenmemiş konu. olay yumuşatılmış, bireysel kötülük gibi yansıtılmaya çalışılmış. hatta, ya milliyetçilikten ya da utançtan, sonunu bile geçiştirmişler.
9
neredeyse 3 yıl önce

Der Verdingbub filmini beğenenler

Der Verdingbub filmini içeren raflar

Der Verdingbub filmi hakkında ilgi çekici içerikler