Raydan çikanlar (Derailed) (2005) afişi

Raydan çikanlar (2005)
Derailed

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gerilim
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
108 dakika
starch Charles, aile ve iş yaşamında adeta tükenmiş bir haldedir. Kızlarının hastalığının beklentilerinden ve işi ile mücadele etmekten yorgun düşmüştür. Bir gün Chicago’ya doğru işe giderken trende evli bir kadın olan Lucinda ile tanışır. Aralarında ani bir kıvılcım olur. Çok geçmeden birlikte yemeğe çıkarlar, içki içerler ve vakit geçirirler. Elbette ki bu buluşmalar bir otel odasında nihayetlenir. Ancak odaları aniden bir hırsız tarafından kuşatılır. Charles, ilişkilerinin uygunsuzluğundan ötürü, polise gitmekten kaçınan Lucinda ile anlaşır. Ancak çok geçmeden hırsızın talepleri karşısında direnme gücünü yitirecektir. Charles’ın elinde kalan tek kurtuluş bir noktadan sonra kiralık katil tutmak olacaktır. Son derece sürükleyici bir macera-gerilim filmi.

Yorumlar

slymndgn profil resmi
slymndgn
farklı bir hikayesi vardı güzel düşünülmüş bir senaryo insanı düşündüren cinsten..
0
neredeyse 2 yıl önce
ufukercetin profil resmi
ufukercetin
çok çok iyi izlemeyen izlesin ..
1
3 yıl önce
yabann profil resmi
yabann
fazla izleyen olmamasına şaşırdım . oldukça güzel film tavsiye ederim .
1
3 yıldan fazla önce
furkandr profil resmi
furkandr
bazı yerleri saçma gelsede çok güzel bir film
0
3 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Reklamcı Charles Schine her gün işiyle evi arasında mekik dokuyan Chicago'lulardan birisidir. İşine gitmek için her sabah düzenli olarak 8:43 trenini yakalamak zorundadır. Bir gün treni kaçırır ve Lucinda Harris ile tanışır. Lucinda çok güzel, büyüleyici ve baştan çıkarıcıdır. Artık Charles'ın hayatı sonsuza dek değişecektir.
Lucinda ve Charles'ın her ikisi de adeta çocuklarıyla evli olmasına rağmen sanki bir manyetik alan gibi birbirlerine doğru çekilirler. Birlikte yedikleri öğle yemekleri kısa sürede iş sonrası akşam yemeklerine dönüşür. Çok geçmeden de kendilerini bir otel odasında bulurlar. Charles ile Lucinda'nın mükemmel gibi görünen ilişkisi, odaya LaRoche adlı acımasız bir yabancının girmesi ve ikisini silahla tehdit etmesiyle çıkmaza girer. Yasak aşk artık akla hayale sığmayacak kadar tehlikeli ve şiddet yüklü bir kabusa dönmüştür.
Charles'ın yaşamı artık ihanet, şantaj, şiddet ve cinayetlerle doludur. Karısına açılamayan ve polise de bir şey söyleyemeyen Charles, artık tanımlayamadığı bambaşka bir dünyanın içinde tuzağa düşmüştür. Yakın zaman öncesine kadar bildiği hayatından eser kalmamıştır.
0
3 yıldan fazla önce

Derailed filmini beğenenler

Derailed filmi hakkında ilgi çekici içerikler