Desert Flower (2009)

Desert Flower (2009)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gerçekçi
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
120 dakika
46
0
80
44
umrant profil resmi
umrant
Waris Dirie nin hiç bir vicdana ve dine dayanması mümkün olmayan tamamen cehaletin sonucu ortaya çıkan din ritueliyle olan mücadelesi.Evet bu güzel.Evet batılı ve gelişmiş ülkeler acıyan yüzlerle dinliyor Waris'i.Ama hala devam ediyorsa bu insanlığın yüz karası olay yine sadece bu dinleyenlerin harekete geçmeyişi yüzünden.Yani "Medeni"lerin bu derece bencil olduğu bir çağda cahillerin durması mümkün mü?Bir ülkeye "demokrasi" götürmeden önce kitap götürmelidir belki bak bu da olabilir!( tamam sakinim:)
report_problem
4 yıl önce
burak.gungormez profil resmi
burak.gungormez
mükemmel bir filmdi..
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
KadeRR profil resmi
KadeRR
Ben çocukken kadın olmak istemiyorum derdim. Büyük acılar çekmemek ve mutsuz olmamak için. Ama tabii ki büyüdüm ve kendimle gurur duyuyorum. Ve ben diyorum ki hepimizin iyiliği için gelin kadın olmanın anlamını değiştirelim.
(Waris Dirie;kadın sünneti konusunu resmi olarak gündeme getiren ve dikkat çekmeyi başaran ilk kadın)
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
Neclaa profil resmi
Neclaa
Bu film sayesinde daha önce hiç duymadığım "kadın sünneti" konusunda bilinçlenmiştim. Bu olayı gözler önüne serdiği için kesinlikle alkışı hak eden bir film.
report_problem
6 yıldan fazla önce
BuseY. profil resmi
BuseY.
bu kadar güzel film neden hak ettiği ilgiyi görmüyor anlamıyorum. halbuki bu filmi herkes bilmeli, herkes izlemeli. gerçekten çok etkileyiciydi. kesinlikle kitabını da okumak istiyorum.
report_problem
6 yıldan fazla önce