Devrim arabalari (Cars of the Revolution) (2008)

Devrim arabalari (2008)
Cars of the Revolution

Puan Like 8.6 / 7 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Türkiye
Süresi
115 dakika
Rainbow Devlet Başkanı Cemal Gürsel tümüyle yerli üretim bir otomobil yapılmasını emreder ve görevin TCDD işletmesine verildiği bildirilir. O gün orada bulunan 23 mühendis bu emri 'Türk insanının makûs talihine karşı bir meydan okuma' olarak algılarlar. En küçük bir tereddüt ya da endişe sergilenmeksizin derhal işe başlanır. Çalışma mekanı olarak Devlet Demiryolları'nın Eskişehir'deki Cer Atölyesi seçilir. Zaman müthiş dardır. Cumhuriyet Bayramı' na kadar yalnızca 130 günü vardır ekibin. Türkiye’nin ilk yerli otomobili olacak eserin adı da konmuştur: “Devrim”.

Yorumlar

Sefa profil resmi
Sefa
Muhteşem bir başarı öyküsü. Oyunculukları ve konusu harika olan bir yapım. Ancak çok büyük bir başarının altındaki ufak bir başarısızlığı göze batması her zaman ki gibi yine bizde olan bir şey. Bence başarılı bir yapım. İzlenmeli.
8 ay önce
Brook profil resmi
Brook
Acı gerçeklerin sanata bürünmüş halidir benim için.
2 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
GERÇEKLERE TAKILMADAN İZLEYİN Güzel bir konu, sıkmadan sonuna dek izlettiren oyunculuklar, yer yer ilginç ve hatta akılda kalıcı sahneler...Sonuçta güzel bir film çıkmış işte...Siz olayın gerçeği yansıtıp yansıtmadığına, savunulanın doğru olup olmadığına takılmadan izleyin.
neredeyse 4 yıl önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
Türkiye'de Hiç bir Başarı Cezasız Kalmaz !!! Müthiş bir oyuncu kadrosu, Türkiye endüstri ve modernite tarihi için çok önemli bir hikaye, iyi seçilmiş mekanlar... Tolga örnek başarılı bir belgesel yönetmeni, filmin belkide en büyük kusuru bu. biraz kurmacası zayıf, sinemadan daha çok belgesel tadında akıyor hikaye. Canını dişine takan yürekli mühendislerin hikayesi var bu film de ve sözde başarısızlıkları.... Nedir ki başarı ??Araba Hala Eskişehir'dedir ve çalışmaktadır. Başarısız olan gerçekte kendine güvenmeyen, ya da 5 kuruşa kendini emperyalistlere satan manda ve himayecilerindir...Hikaye çok önemli kesinlikle izleyin...
neredeyse 4 yıl önce
Semraykut78 profil resmi
Semraykut78
.
4 yıldan fazla önce
furkandr profil resmi
furkandr
çok güzeldi
4 yıldan fazla önce
Persistent profil resmi
Persistent
“Adı devrim olan bir arabanın sokaklarda dolaşmasına zaten izin vermezlerdi”
4 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
ilk Türk arabasının hikayesi...Geçen Eskişehir e gittiğimde müzede tek araba sergileniyordu.yanındaki ekrandan kısaca olayı anlatıyor..izlemediyseniz izleyin
4 yıldan fazla önce

Devrim arabalari filmini beğenenler

Devrim arabalari filmi hakkında ilgi çekici içerikler