Kalpazanlar (Die Fälscher) (2007)

Kalpazanlar (2007)Die Fälscher

Puan Yeterli oy sayısına ulaşılamadı
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Almanca
Ülke
Avusturya
Süre
99 dakika
40
1
122
31
Özet Fragman Beğenenler
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Ünvanların ya da statünün toplama kamplarında hiçbir önemi yoktur.Binbaşı Bernhard Krüger, İngiliz ekonomisini çökertmek adına Sachsenhausen toplama kampında bir kalpazanlık operasyonu başlatır. Meşakkatli şartlar altında yaşadıklarını düşünenler vardır ama burjuvalar ile birlikte aynı bölümde ikamet ederler ve sıradan mahkumlarla mukayese dahi edilemez zor şartlar. Kimin yaşayıp kimin öleceğine kendileri karar veriyormuş gibi düşündüğünde insan psikolojik bunalımlar yaşar. Düşünsenize bir tarafta işbirliği yapmayan mahkumlar patır patır öldürülürken diğer tarafta kayrılan para basacak olan işçiler hem hayatlarını kurtarmak için onurlarını feda ederler hem de faydalanmak istedikleri konfor yetersizdir. Aşırı faşizan eylemlere maruz kalırlar, şiddet görürler, nazilerin işlerine yaradıklarında motivasyonları bile düşünülür ancak iyi hizmet etmediklerinde psikolojik, fiziksel şiddete maruz kalırlar. Kendi ırkları hor görülürken ve nedensizce katledilirken onlar kötü sağlık koşulları içinde yaşıyor olsalar da naziler tarafından korunuyorlar. Kendi içlerinde yaşadıkları hesaplaşma bile yeter. Oldukça etkileyici oyunculuklara sahip bir film. Soysuzlar Çetesinin Gestaposunu görmek de ayrı güzel. Rahat yaşamak için şeytana ruhunu satmak gibi bir film.
error_outline
SonofGods profil fotoğrafı
SonofGods
II. Dünya savaşında Nasyonel Sosyalistlerin, Birleşik Krallık ve Birleşik Devletlere karşı olan ekonomik savaşın bir parçasını anlatıyor. Savaş sadece cephe de değil her alanda idi.
error_outline
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Nazilerin II.Dünya Savaşı sırasında düşmanlarını sadece askeri değil aynı zamanda ekonomik olarak da çökertmek için sahte para basmaya çalışmalarını anlatıyor. II. Dünya Savaşının bu yönünü hiç duymamış ve okumamış biri olarak filmi beğendim diyebilirim
error_outline