Eğitmenler (Die fetten Jahre sind vorbei) (2004)

Eğitmenler (2004)Die fetten Jahre sind vorbei

Puan Yeterli oy sayısına ulaşılamadı
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
Almanca
Ülke
Almanya
Süre
127 dakika
74
6
178
148
Özet Fragman Beğenenler
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Devrimci hareketi dibine kadar göreceğiz, kapitalizme vurdukları darbelerle dört köşe olacağız diye düşünüp izleyecek olanlara tavsiye etmiyorum. Çünkü film daha çok insani ilişkiler üzerineydi kanımca. Şu afişte gördüğünüz üç gencin ikilemleri, kırgınlıkları, kendileriyle olan çatışmaları ön plandaydı. Yani filmin konusunda bahsedilen küçük notlarla ders verme sahnelerinden çok göremeyeceksiniz. Ne yalan söyleyeyim ben de biraz o minvalde bir film olacak beklentisiyle izledim ama filmin yönü değiştikçe daha çok beğendim, daha gerçekçi bir yol izlediğini gördüm. Bu filmde kusursuz planları olan karizmatik devrimciler yok, bu filmde insani hatalarıyla başa çıkmaya çalışan bir yandan da inandıkları uğruna harekete geçmekte tereddüt etmeyen, karizmatik olmayı geçtim yer yer antipatik olan üç genç var. Belki de bu yüzden güzel, bu yüzden gerçekçi.
error_outline
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Vaov.. Kilit bir film anlatmak ve tartışmak elbet zaman alır. Hepinizin içten içe de olsa kapitalizm, arkadaşlık v.s hakkında düşündüklerinizi yansıtan bir film olduğunu düşünüyorum. Ben beğendim. İzlemenizi tavsiye ederim. "Sonunu nasıl tamamlayacaksınız?" aha da o filmlerden..
error_outline
cinemarty profil fotoğrafı
cinemarty
"Her yürek, devrimci bir hücredir"
Her ülke kendi tarihi ve geleceği ile alakalı böyle bir film çekmeli.
error_outline
yabann profil fotoğrafı
yabann
Sizi şaşırtacak bir film istiyorsanız mutlaka izlemelisiniz :) Filmi izleyince '' 10 yıldır nasıl kaçırmışım bu filmi'' dedirtecek kadar iyi :)
error_outline