Yasak Bölge 9 (District 9) (2009)

Yasak Bölge 9 (2009)District 9

Puan 7.3 (11 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
Güney Afrika
Süre
112 dakika
319
39
1168
155
Sefa profil resmi
Sefa
Bilim kurgu denilince hakkını veren sıradışı bir yapım. Çok ama çok etkileyici. Bayıldım.
report_problem
7 ay önce
Laylaylom profil resmi
Laylaylom
Baya ilginç bı film. İnsanligimdan utanıp uzaylı olasım gelmedi değil. Bu filmin anlatacak çok şeyi var. Bence mutlaka izlenmesi gerekenlerden..
report_problem
11 ay önce
BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Hayatımda izlediğim en enteresan filmlerden biriydi..Anlatımı hikayesi oldukça farklı..izlenmeli.
report_problem
3 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Mülteci konusunu uzaylılar üzerinden anlatmak filmi gerçekten ilginç kılmış. Bir nevi dolaylı anlatım. İzleyin.
report_problem
3 yıldan fazla önce
tugberto profil resmi
tugberto
Hangi kafayla çekilmiş diye düşünüyorum ??
report_problem
3 yıldan fazla önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Senaryo olarak farklı bir film olmsası filmi diğer uzaylı filmlerinden ayırıyor ayrıyeten filmde ''Ötekikeştirme'' konusuna değinilmiş güzeldi nasıl geçtiğini anlamadım bile..
report_problem
4 yıl önce
.Morpheus profil resmi
.Morpheus
Uzaylı meselesine hiç kimsenin bakmadığı bir açıdan yaklaşıyor film. Bizim bildiğimiz vurdumu indiren uzaylı modeline yerine mülteci uzaylılar gelmiş. Belgesel havasında olduğundan kendi içinde bir düzlemde ilerliyor film. Kronolojik sırayı takiben gerçekleştiriyor film. Flashbackler yerine akışkan görüntüler kullanıyor. Bu arada ben hafif bi blackwater göndermesi aldım filmde. Yani askeri alanada çok göndermede bulunuyor. Keyifli hoş bir film.
report_problem
4 yıldan fazla önce
lews profil resmi
lews
Diğer uzaylı filmleriden çok farklı , senaryosu akıcı ve iyi kurgulanmış bir film . Aksiyonu tadında ve eğlenceli bir yapım olmuş 2 saatin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz izlerken.
report_problem
4 yıldan fazla önce
mahru profil resmi
mahru
kısa ropörtajlar ile anlatılan belgeselleri severler mutlaka izlemeliler..müthiş başarılı.alien gibi öldürmeye dayalı değil kurgusu sağlam..film bittiğinde ne kadar acımasız ve narsist olduğumuzun tokadı yüzünüzde kızarıyor..müzikleri ise ayrı bir övgüyü hakediyor..filmi izleyin ve wikusun yerinde olduğunuzu düşünüp insan olduğunuz için gidip kusun.belki egonuzu çıkarırsınız..bu arada mekan seçimleriyle gönderilmek istenen mesaj belli.
report_problem
4 yıldan fazla önce
blackclaw profil resmi
blackclaw
Farklı bir uzaylı filmi olmuş. İzlediğim en iyi bilim-kurgu filmlerinden. Başları belgesel gibi çekilmesi filmi gerçekçi yapmış ayrıca uzaylılar da gerçekçi olmuş .
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
Normalde uzaylıların böyle aleni gösterilmesi beni hep rahatsız etmiştir. bu filmdede böyle ancak hikaye o kadar güzel ilerliyorki bu sıkıntıyı kapatıyor benim için... farklı bir yaklaşım... güzel film... tavriye olunur...
report_problem
5 yıldan fazla önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
Bilim kurgudaki uzaylı tanımını yeniden yaratan, kendine özgü renkleri ve görselliği ile çok özel bir yapım. İnsanların Tüm kötülerden daha kötü olduğu bir fantezi dünyasında köle kamplarında yaşayan uzaylılar insanlar tarafından ayrıma ve kötü muhameleye uğramaktadırlar. Neil Blomkamp'ın muhteşem uzaylı karakterleri aslında tüm ötekilerin ve ezilenlerin hikayesini farklı bir boyutta ele alan bir yapım. Küresel dünyanın mültecilerinin acı hikayelerini anlatıyor aslında. Güney Afrika ya da diğer kampların olduğu yerlerin seçimi bile oldukça ironik. Mutlaka izleyin.
report_problem
5 yıldan fazla önce
lambayapufde profil resmi
lambayapufde
uzaylı-ınsan ılıskısıne ılgınc yaklasılmıs guzel bır fılm. ınsanların bu kadar teknolojık uzaylılara hukmetmesı ayrı bır ılgınclık..
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
Benq35 profil resmi
Benq35
uzaylıların dünyanın merkezi olan New York yerine Güney Afrika'ya gelmeleri gayet güzeldi :)
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
ÇOK ORİJİNAL BİR FİLM. başarılı bir distopya örneği. bilim kurgu filmleri başka bir boyut getiriyor. uzaylı yapımlarına bambaşka bir boyuttan yaklaşıyor
report_problem
6 yıl önce