Yasak Bölge 9 (District 9) (2009)

Yasak Bölge 9 (2009)District 9

Puan 7.6 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
Güney Afrika
Süre
112 dakika
334
40
1212
159
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Belgesel havasında ve basen eğlenceli bir anlatımla başlasa da hem gerçek hayata göndermeler hem de biraz siyasi eleştiriler barındırıyor film. Uzaylıya acımamızı sağlarken hafif aksiyonlu sahnelerle de filmin heyecanını güzel ayarlıyor. Farklı konusu ve güzel işlenişiyle oldukça başarılı bir film
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
tugbauzumcu profil fotoğrafı
tugbauzumcu
Gerçekçi açıdan bakarsanız eğer biraz fazla mantık hatalarıyla doluydu ancak bunu bı kenara bırakırsak gerçekten de ilginç ve değişik bir bilim kurgu hem süre olarak hem konu olarak hem akış olarak çok rahat herkesin keyif alabileceği bir film olmuş.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Bilim kurgu denilince hakkını veren sıradışı bir yapım. Çok ama çok etkileyici. Bayıldım.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
Laylaylom profil fotoğrafı
Laylaylom
Baya ilginç bı film. İnsanligimdan utanıp uzaylı olasım gelmedi değil. Bu filmin anlatacak çok şeyi var. Bence mutlaka izlenmesi gerekenlerden..
error_outline
4 yıldan fazla önce
BirKusOlsam profil fotoğrafı
BirKusOlsam
Hayatımda izlediğim en enteresan filmlerden biriydi..Anlatımı hikayesi oldukça farklı..izlenmeli.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Mülteci konusunu uzaylılar üzerinden anlatmak filmi gerçekten ilginç kılmış. Bir nevi dolaylı anlatım. İzleyin.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
Hangi kafayla çekilmiş diye düşünüyorum ??
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
Senaryo olarak farklı bir film olmsası filmi diğer uzaylı filmlerinden ayırıyor ayrıyeten filmde ''Ötekikeştirme'' konusuna değinilmiş güzeldi nasıl geçtiğini anlamadım bile..
error_outline
7 yıldan fazla önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Uzaylı meselesine hiç kimsenin bakmadığı bir açıdan yaklaşıyor film. Bizim bildiğimiz vurdumu indiren uzaylı modeline yerine mülteci uzaylılar gelmiş. Belgesel havasında olduğundan kendi içinde bir düzlemde ilerliyor film. Kronolojik sırayı takiben gerçekleştiriyor film. Flashbackler yerine akışkan görüntüler kullanıyor. Bu arada ben hafif bi blackwater göndermesi aldım filmde. Yani askeri alanada çok göndermede bulunuyor. Keyifli hoş bir film.
error_outline
7 yıldan fazla önce
lews profil fotoğrafı
lews
Diğer uzaylı filmleriden çok farklı , senaryosu akıcı ve iyi kurgulanmış bir film . Aksiyonu tadında ve eğlenceli bir yapım olmuş 2 saatin nasıl geçtiğini anlamıyorsunuz izlerken.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
mahru profil fotoğrafı
mahru
kısa ropörtajlar ile anlatılan belgeselleri severler mutlaka izlemeliler..müthiş başarılı.alien gibi öldürmeye dayalı değil kurgusu sağlam..film bittiğinde ne kadar acımasız ve narsist olduğumuzun tokadı yüzünüzde kızarıyor..müzikleri ise ayrı bir övgüyü hakediyor..filmi izleyin ve wikusun yerinde olduğunuzu düşünüp insan olduğunuz için gidip kusun.belki egonuzu çıkarırsınız..bu arada mekan seçimleriyle gönderilmek istenen mesaj belli.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
blackclaw profil fotoğrafı
blackclaw
Farklı bir uzaylı filmi olmuş. İzlediğim en iyi bilim-kurgu filmlerinden. Başları belgesel gibi çekilmesi filmi gerçekçi yapmış ayrıca uzaylılar da gerçekçi olmuş .
error_outline
8 yıldan fazla önce
SoulArt profil fotoğrafı
SoulArt
Normalde uzaylıların böyle aleni gösterilmesi beni hep rahatsız etmiştir. bu filmdede böyle ancak hikaye o kadar güzel ilerliyorki bu sıkıntıyı kapatıyor benim için... farklı bir yaklaşım... güzel film... tavriye olunur...
error_outline
neredeyse 9 yıl önce
esarialtin profil fotoğrafı
esarialtin
Bilim kurgudaki uzaylı tanımını yeniden yaratan, kendine özgü renkleri ve görselliği ile çok özel bir yapım. İnsanların Tüm kötülerden daha kötü olduğu bir fantezi dünyasında köle kamplarında yaşayan uzaylılar insanlar tarafından ayrıma ve kötü muhameleye uğramaktadırlar. Neil Blomkamp'ın muhteşem uzaylı karakterleri aslında tüm ötekilerin ve ezilenlerin hikayesini farklı bir boyutta ele alan bir yapım. Küresel dünyanın mültecilerinin acı hikayelerini anlatıyor aslında. Güney Afrika ya da diğer kampların olduğu yerlerin seçimi bile oldukça ironik. Mutlaka izleyin.
error_outline
yaklaşık 9 yıl önce
lambayapufde profil fotoğrafı
lambayapufde
uzaylı-ınsan ılıskısıne ılgınc yaklasılmıs guzel bır fılm. ınsanların bu kadar teknolojık uzaylılara hukmetmesı ayrı bır ılgınclık..
error_outline
yaklaşık 9 yıl önce