Do-ga-ni (Silenced) (2011) afişi

Do-ga-ni (2011)
Silenced

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Gerçekçi, Suç, Karanlık
Yönetmen
Ülke
Güney Kore
Süresi
125 dakika
Mine.Ce Kang In-Ho , Moojin şehrinde işitme engelliler için görevlendirilmiş ve henüz yeni atanmış bir öğretmendir. Seo Yoo-jin de Moojin İnsan Haklarını Koruma Merkezi'nde çalışmaktadır. Okulda gizlice uygulanan şiddeti ve başka korkunç şeyleri günışığına çıkarmak için birlikte çalışırlar...

Yorumlar

Lioness profil resmi
Lioness
Lanet olsun çocuk ve cinsel istismar kelimesini yan yana getirmek zorunda bırakanlara... Adil bi son beklememek için çok mu pesimistim bilmiyorum ama kendi ülkemde bile çocuk ve istismar kelimeleri bir araya gelirken, eli kalem tutmuş "sözde" çocuk hakları savunucularının paranın kölesi itibarın tutkunu olmuş olması insanda adaletin varlığından şüphe duyuruyo. Helal olsun bu filmi çekip farkındalık yaratamya çalışanlara.. Allah doğru yolda yürüp madurların sesini duyurmaya çalışanlara yarım etsin.
2
7 ay önce
Insomniac profil resmi
Insomniac
Öncelikle yaşanmış bir hikaye olduğunu belirterek başlıyorum. Çok acı bir gerçeğin hikayesi... Bir insana şiddet, tecavüz. Çocuk. Sağır ve dilsiz çocuklar... Ücra bir yer. Yardım amaçlı kurulmuş bir kurum. Ve para ile dilediğini yapabilen insanlar. Ödüller almış idare başkanları... Para ile adaleti satın alabilen insanlar... Para ile çocukluğu, geleceği, ADALETİ satın alanlar... Film kirli dünyanın bir özeti sanki... Ve evet yaşanmış bir hikaye. Filmden bir replik paylaşarak sonlandıracağım yorumumu... "Bizim mücadelemiz dünyayı değiştirmek için değil, dünyanın bizi değiştirmesine izin vermemek için!" Dipnot: Her ne kadar gerçekleri yansıtabilmek adına da yapılmış olsa da, cinsel istismar sahnelerinin bu kadar canlandırılmasını katiyen doğru bulmuyorum. En nihayetinde oyuncular çocuk.
1
neredeyse 2 yıl önce
engintunc profil resmi
engintunc
Çok ağır gelebilir hassas kişilere
0
2 yıl önce
engintunc profil resmi
engintunc
Gerçek hayatta da böyle oluyor..
0
2 yıl önce
engintunc profil resmi
engintunc
sonu güzel bitmeyen filmlerden...
0
2 yıl önce
brcbz profil resmi
brcbz
Ruh halinin kaldırabileceği bir dönemde izlenmeli. Yürekleri paramparça eden gerçek yaşanmış olmasını her sahnesinde reddetmek istediğiniz bir film.
2
2 yıldan fazla önce

Do-ga-ni filmini beğenenler

Do-ga-ni filmi hakkında ilgi çekici içerikler