Do-ga-ni (Silenced) (2011)

Do-ga-ni (2011)Silenced

Puan 8.2 / 10
Senin Puanın
Etiketler Gerçekçi, Suç, Karanlık
Yönetmen
Dil
Korece
Ülke
Güney Kore
Süre
125 dakika
26
1
64
34
Rainbow profil resmi
Rainbow
O kadar acı bir film ki bunu saç tellerime kadar hissettim.
error_outline
13 gün önce
BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Filmin sinema dilini hiç beğenmedim. Bu kadar hassas bir konunun bu kadar ayrıntılı bir şekilde kör göze parmak olarak anlatılması beni çok rahatsız etti. Çoğu sahneyi izleyemeden ilerletmek zorunda kaldım. Katlanamadım. Bu tarz hassas konuların sinema filmi olarak işlenmesi özellikle gerçek hikayelerden aktarılması sırasında çok dikkat edilmesi gerekiyor. Böyle filmleri başarılı yapan aktarım dili zaten. Bu konuda sınıfta kalmış film. Bilmiyorum ben katlanamadım arkadaşlar izlemeye tavsiye de etmiyorum.
error_outline
yaklaşık 2 ay önce
almiyorumad profil resmi
almiyorumad
bu filmi izlemeye yüreği dayanan var mı? baştaki istismar sahnelerine dayanamayıp bıraktım ben :(
error_outline
1 yıldan fazla önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
Alışmış olacağım ki bu kadar acıdan sonra son dakikakaya dek her şey mukemmel olacak beklentimi kaybetmedim bu kadar acıyla yüreğimin ezilmesinden ve birkaç damla yaş dökmekten başka hiçbir şey yapamadığım için gerçekten kendimden utanıyorum. Bu bir film değil. İnsanlığın ayıbının kısa filmi. Kim bilir kaç milyon yüreği bu iğrençlikle dağlanmış insan, kaç milyon gerçek sahne var. Ve bir o kadar gözlerini yuman arkasını dönen," insan "sıfatına yakışmaz kişi.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
Seda.. profil resmi
Seda..
insanlık ayıbı demeye bile dilim varmıyo çünkü bunlar kesinlikle insan değil. allah belanızı versin diye diye bitirdim filmi. hayatım boyunca hiçbir filmi izlemekte bu kadar zorlanmamıştım. kalbiniz sıkışıyo, kan beyninize sıçrıyo yaşanan duygunun tarifi imkansız. o kadar gerçekti ki içim katıldı, aciz hissettim. söylenecek o kadar şey var ki ama kelimelerimin kifayetsiz kaldığı yerdeyim. bi kere daha anladım ki bu dünyada gerçekten adalet yok
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Lioness profil resmi
Lioness
Lanet olsun çocuk ve cinsel istismar kelimesini yan yana getirmek zorunda bırakanlara... Adil bi son beklememek için çok mu pesimistim bilmiyorum ama kendi ülkemde bile çocuk ve istismar kelimeleri bir araya gelirken, eli kalem tutmuş "sözde" çocuk hakları savunucularının paranın kölesi itibarın tutkunu olmuş olması insanda adaletin varlığından şüphe duyuruyo. Helal olsun bu filmi çekip farkındalık yaratamya çalışanlara.. Allah doğru yolda yürüp madurların sesini duyurmaya çalışanlara yarım etsin.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
Insomniac profil resmi
Insomniac
Öncelikle yaşanmış bir hikaye olduğunu belirterek başlıyorum. Çok acı bir gerçeğin hikayesi... Bir insana şiddet, tecavüz. Çocuk. Sağır ve dilsiz çocuklar... Ücra bir yer. Yardım amaçlı kurulmuş bir kurum. Ve para ile dilediğini yapabilen insanlar. Ödüller almış idare başkanları... Para ile adaleti satın alabilen insanlar... Para ile çocukluğu, geleceği, ADALETİ satın alanlar... Film kirli dünyanın bir özeti sanki... Ve evet yaşanmış bir hikaye. Filmden bir replik paylaşarak sonlandıracağım yorumumu... "Bizim mücadelemiz dünyayı değiştirmek için değil, dünyanın bizi değiştirmesine izin vermemek için!" Dipnot: Her ne kadar gerçekleri yansıtabilmek adına da yapılmış olsa da, cinsel istismar sahnelerinin bu kadar canlandırılmasını katiyen doğru bulmuyorum. En nihayetinde oyuncular çocuk.
error_outline
5 yıldan fazla önce
engintunc profil resmi
engintunc
Çok ağır gelebilir hassas kişilere
error_outline
5 yıldan fazla önce
engintunc profil resmi
engintunc
Gerçek hayatta da böyle oluyor..
error_outline
5 yıldan fazla önce
brcbz profil resmi
brcbz
Ruh halinin kaldırabileceği bir dönemde izlenmeli. Yürekleri paramparça eden gerçek yaşanmış olmasını her sahnesinde reddetmek istediğiniz bir film.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce