Doktor Uyku (Doctor Sleep) (2019)

Doktor Uyku (2019)Doctor Sleep

Puan 6.9 / 10
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Aksiyon, Fantastik
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
152 dakika
23
0
65
29
Insomniac profil fotoğrafı
Insomniac
Sinematografisi çok hoşuma gitti, özellikle sinemada izlemek ekstra keyif vermiştir ama bunun haricinde gereksiz uzundu süresi ve korku ögesi yok denecek kadar azdı, gerilim de keza öyle. Fantastik/dram karışımı gibiydi. Açıkçası devam filmi olarak tarz açısından pek alakalı değil, kötü bir film de değil ama çok da beğendiğimi söyleyemem...
error_outline
yaklaşık 1 ay önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Hatırlaaaa sevgiliiii o mesut geceyiiiiiii tadında, bol bol göndermeli, birçok eksiği olduğu söylenebilecek ama bir o kadar da fazlası var diyebileceğimiz, kendini izlettiren, sürükleyici ve dolu dolu bir devam filmiydi. Lafı fazla uzatmaya gerek yok izleyin, görün. Yorumum bu kadardı, saygılar. :)) (Dipnot: Jack Nicholson, sen eşi benzeri olmayan ve asla olamayacak bir şahesersin.)
error_outline
1 yıldan fazla önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
Idare ederdi.
error_outline
1 yıldan fazla önce
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
Pek başarılı bulmadım, gereksiz uzatılmış.
error_outline
1 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Kesinlikle The Shining tadında ve ya seviyesinde bir devam filmi değil. Hatta bazı bağlantılar olmasa devam filmi bile denemez. Ama The Shining'den bağımsız izlenirse gayet hoş bir korku gerilim filmi. Kadrosu ve oyunculuklar da bu tarz bir film için yeterliydi. Süresi biraz uzun fakat kendisini de izlettiriyor 7/10
error_outline
1 yıldan fazla önce
Perfectstranger profil fotoğrafı
Perfectstranger
Sevdim...King'i severim Mike Flanagan'ı da.Tabi ki Cinnet'i de🙂..
error_outline
1 yıldan fazla önce
umrant profil fotoğrafı
umrant
The Shining'in devamı mı?Devamı değil de sanki cilası diyelim.Her ne kadar bu cilaya ihtiyacı olmayan bir kültün üstüne çekilen bir filmden bahsediyor olsak da. Dan Torrence' ın hotel travmasından sonra yaşadıklarını öğrenmek güzel,ki bunu kitaptan öğrenmek daha tatmin edici olabilir. Ben ortalamanın üzerinde buldum filmi,ortalama çünkü;bazı tekrar çekimler biraz basitlik hissi uyandırıyor.Çünkü kimse kaşlarını Jack Nicholson gibi oynatamıyor...Hatta bu yüzden The Shining in Cast' kısmında Jack Nicholson's Eyebrows yazılmalıydı bana kalırsa.:)Üzerinde çünkü,kendini izlettiren (Stephen King'e selam olsun),yer yer gözümüzde koskoca maziyi ,o dehşet geceyi canlandıran, tüyleri ürperten bir film.
Yine de" hadi bugün the Shining gecesi yapalım ! "deyip The Shining'in ardından izlenecek kadar iyi film de değil.Kısacası izlediğime pişman etmedi ama bir "aydınlanma"da yaşamadım.:)
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
leo14 profil fotoğrafı
leo14
kitabı okudum hiç güzel değildi filmden de bir şey beklemeyin bence
error_outline
neredeyse 2 yıl önce