Köpeklerin günü (Dog Day Afternoon) (1975) afişi

Köpeklerin günü (1975)
Dog Day Afternoon

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 8.4 / 5 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Gerçekçi, Komik
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
125 dakika
slymndgn Birinci sınıf dolandırıcı Sonny ve arkadaşı Sal, Brooklyn Bankası’nı soymaya karar verirler. Bankada yaşanan küçük aksiliklerle sinirleri gerilen ikili, bankada tüm kasaların boş olmasıyla şoka girerler. Bu esnada bankanın çevresini donatan polisler karşısında ne yapacaklarını şaşıran ikili, biraz şaşkınlıktan biraz da mecburiyetten içerideki insanları rehin almak zorunda kalırlar. Sonrasında gelişen onlarca sürpriz olay karşısında tamamen tepkisiz kalan ikili kendilerini kısa zaman içerisinde hem suçlu hem de kahraman olarak görme şansına erişirler..

Yorumlar

raziyeozenli profil resmi
raziyeozenli
Al Pacino nasıl bir oyunculuk,harika adam.Film çok enteresandı,soygun filmi,tek mekan sayılır son sahneye kadar ve hiç sıkmıyor,çok beğendim.Enteresan dememin sebebi ise aslında rehineler ve karakterler.Dünyaya rehine olmak için gelmişler galiba çok güldüm onların sahnelerine:D
2
17 gün önce
BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Al Pacino mükemmelliği denen bir gerçek var, bu filmde bunun en güzel kanıtlarından. Tek başına oynuyor adeta, hayran kalmamak mümkün değil. En güzel banka soygunu filmlerinden biri bence. Gerçek bir hikayeye dayanıyor olması şaşırtıcı geliyor. Bir suç filminin daha çok gerilimli olmasını beklersiniz ya bu film öyle değil güldürüyor, dönemine yaptığı eleştirilerle düşündürüyor, sorgulatıyor. Benim favori filmlerimden biri. Kesinlikle izleyin. 8/10
2
2 ay önce
Rainbow profil resmi
Rainbow
Konu itibariyle sıradan denilebilinir belki ama atmosfer 10 numara 5 yıldız...Dönemin süregelen sorunlarını da ele almış ...Sen mükemmel bir oyuncusun AL PACİNOOOOOO <3
5
5 ay önce
lews profil resmi
lews
Al pacino yine döktürmüş , filmdeki detaylar ve karakterlerin psikolojileri çok iyi yansıtılmış ekrana .Bu tarz filmlerde seyirciyi sadece oyunculuk ve senaryoyla etkileme cabası bile izlettiriyo , şimdiki gibi eksta aksiyon kasamadıkları için daha doğal filmlerden biri.
1
1 yıldan fazla önce
Gokalpb profil resmi
Gokalpb
Al Pacino'nun oyunculuğuna söylenecek tek bir laf yok. Ama hep benzer roller görmekten bıkmadım değil. Neyse konumuz da bu değil zaten :) Tek bir sahnede bütün film çekilmiş gibi, belki öyledir bilemiyorum. Ama bu filmi güzel yapan bu. Kameraları koymuşlar Al Pacino 2 saat boyunca konuşmuş bağırmış çağırmış ve ortaya bu şaheser çıkmış gibi. Efsanesin Al Pacino!
0
2 yıldan fazla önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Attica attica!
0
neredeyse 3 yıl önce
birtank profil resmi
birtank
bu adamın geçnlik filmleri bir harika :)
0
neredeyse 3 yıl önce
eskon profil resmi
eskon
çekileli 40 yıl olmuş ama bugünün saçma sapan 400 filmine değer
0
3 yıl önce
GoodDaySunShine profil resmi
GoodDaySunShine
Al Pacino'nun gençlik dönemleri bir harika dostum.. En iyi filmlerinden de biri
1
3 yıldan fazla önce
cinemarty profil resmi
cinemarty
Tüm zamanların en önemli klasiklerinden biri olan Dog Day Afternoon, gerçek bir olaya dair yazılan bir makaleden esin almıştır. İzlediğim en iyi banka soygun filmi.
1
3 yıldan fazla önce
umrant profil resmi
umrant
Genç Pacino nun işte ben buyum dediği zamanlardan ve filmlerden...İhmal etmeyin.Tony ve godfather ın Micheal ı olarak hatırlayınca biraz şaşıracaksınız sadece. Ama acımayacak:) Keyifle seyredilir Genç Pacino..:)
3
3 yıldan fazla önce

Dog Day Afternoon filmini beğenenler

Dog Day Afternoon filmi hakkında ilgi çekici içerikler