Köpeklerin günü (Dog Day Afternoon) (1975) afişi

Köpeklerin günü (1975)
Dog Day Afternoon

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Gerçekçi, Komik
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
125 dakika
slymndgn Birinci sınıf dolandırıcı Sonny ve arkadaşı Sal, Brooklyn Bankası’nı soymaya karar verirler. Bankada yaşanan küçük aksiliklerle sinirleri gerilen ikili, bankada tüm kasaların boş olmasıyla şoka girerler. Bu esnada bankanın çevresini donatan polisler karşısında ne yapacaklarını şaşıran ikili, biraz şaşkınlıktan biraz da mecburiyetten içerideki insanları rehin almak zorunda kalırlar. Sonrasında gelişen onlarca sürpriz olay karşısında tamamen tepkisiz kalan ikili kendilerini kısa zaman içerisinde hem suçlu hem de kahraman olarak görme şansına erişirler..

Yorumlar

lews profil resmi
lews
Al pacino yine döktürmüş , filmdeki detaylar ve karakterlerin psikolojileri çok iyi yansıtılmış ekrana .Bu tarz filmlerde seyirciyi sadece oyunculuk ve senaryoyla etkileme cabası bile izlettiriyo , şimdiki gibi eksta aksiyon kasamadıkları için daha doğal filmlerden biri.
1
1 yıl önce
Gokalpb profil resmi
Gokalpb
Al Pacino'nun oyunculuğuna söylenecek tek bir laf yok. Ama hep benzer roller görmekten bıkmadım değil. Neyse konumuz da bu değil zaten :) Tek bir sahnede bütün film çekilmiş gibi, belki öyledir bilemiyorum. Ama bu filmi güzel yapan bu. Kameraları koymuşlar Al Pacino 2 saat boyunca konuşmuş bağırmış çağırmış ve ortaya bu şaheser çıkmış gibi. Efsanesin Al Pacino!
0
neredeyse 2 yıl önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Attica attica!
0
2 yıldan fazla önce
birtank profil resmi
birtank
bu adamın geçnlik filmleri bir harika :)
0
2 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
çekileli 40 yıl olmuş ama bugünün saçma sapan 400 filmine değer
0
2 yıldan fazla önce
GoodDaySunShine profil resmi
GoodDaySunShine
Al Pacino'nun gençlik dönemleri bir harika dostum.. En iyi filmlerinden de biri
1
neredeyse 3 yıl önce
cinemarty profil resmi
cinemarty
Tüm zamanların en önemli klasiklerinden biri olan Dog Day Afternoon, gerçek bir olaya dair yazılan bir makaleden esin almıştır. İzlediğim en iyi banka soygun filmi.
1
3 yıl önce
umrant profil resmi
umrant
Genç Pacino nun işte ben buyum dediği zamanlardan ve filmlerden...İhmal etmeyin.Tony ve godfather ın Micheal ı olarak hatırlayınca biraz şaşıracaksınız sadece. Ama acımayacak:) Keyifle seyredilir Genç Pacino..:)
3
3 yıl önce

Dog Day Afternoon filmini beğenenler

Dog Day Afternoon filmini izlemek isteyenler

Dog Day Afternoon filmini içeren raflar

Dog Day Afternoon filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön