Domino (2005) afişi

Domino (2005)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Aksiyon, Suç
Yönetmen
Ülke
Fransa
Süresi
127 dakika
Noir Domino Harvey (Keira Knightley) varlikli bir ailenin kizi olarak dunyaya gelmistir. Fakat bu hayat tarzi kendisine cok ters gelmektedir. Kucuk yaslarda sosyetik yasam tarzina karsi cikmaya baslamistir. 8 yasinda babasinin olumunden sonra, annesi Domino’yu yatili okula verir. Bu Domino’nun atesli dogasini bastiramamistir. Ve Domino sonunda odul avcisi olmaya karar verir. Cilgin kisiligi ve yasam tarzi sayesinde genc yasinda efsanevi bir odul avcisi olmayi basarmistir.

Yorumlar

M.Naci profil resmi
M.Naci
Ödül avcısı olmak sizce ne kadar zor olabilir? Özellikle de genç bir kadınsanız? Domino Harvey'in bu işe girecek cesareti fazlasıyla vardı. Film başlar başlamaz kendinizi onlarca karakter ve karman çorman bir oyunun tam ortasında buluyorsunuz. Ardından bu küçük hanımın ifadesinin alındığı bir odaya geçiyoruz. Ardarda gelen sorular, birbirine bağlanan isimler ve sonunda ortaya çıkan kocaman bir kargaşa.. Konusu, ufaktan verdiği mesajları, finali ve harika oyunculuklarla kaliteli bir yapım. Çekim açıları, hafif kasvetli ışıklandırmalar ve slow motion başlayıp hızlanarak geri alınan sahneler gerçekten muhteşemdi. Oyunculuklara bakacak olursak filmin yıldızı hiç şüphesiz Keira Knightley. Her filminde hayranlığım giderek artıyor. Tabi filmi tek başına alıp götürdüğünü falan söylemiyorum. Yanında çok başarılı iki oyuncu Mickey Rourke, Edgar Ramirez ve bunlara ek olarak yan karakterlerde Christopher Walken, Tom Waits, Lucy Liu gibi isimler bulunuyor. Güzel bir ekip, güzel bir film. Müziklerine de ayrıca bayıldım. Bence mutlaka izleyin.
4
4 ay önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Domino Harvey (Keira Knightley) varlıklı bir ailenin kızı olarak dünyaya gelmiştir. Fakat bu hayat tarzı kendisine çok ters gelmektedir. Küçük yaşlarda sosyetik yaşam tarzına karşı çıkmaya başlamıştır. 8 yaşında babasının ölümünden sonra, annesi Domino'yu yatılı okula verir. Bu Domino'nun ateşli doğasını bastıramamıştır. Ve Domino sonunda ödül avcısı olmaya karar verir. Çılgın kişiliği ve yaşam tarzı sayesinde genç yaşında efsanevi bir ödül avcısı olmayı başarmıştır.
0
3 yıldan fazla önce

Domino filmini beğenenler

Domino filmini içeren raflar

Domino filmi hakkında ilgi çekici içerikler