Dorian Gray (2009) afişi

Dorian Gray (2009)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
112 dakika
Sezgii Lord Henry ile Dorian'ın karşılıklı etkileşimleri, Dorian'ın kendini giderek kötüye, şeytani olana, hazcılığa adaması filmin eksenini oluşturmaktadır. Son derece saf ve yakışıklı Dorian'daki değişim, Lord Henry'nin sözleriyle ve Dorian'ın kendi portresinde kendi güzelliğini keşfetmesiyle başlar. Lord Henry'nin etkisiyle kötülüğün ve zevkin çekimine kapılan, dünyada gençlik ve güzellikten önemli bir şey olmadığına inanan Dorian için heyecan, kötülükte ve günahtadır; iyilik ve erdemse sıkıcıdır, edilgendir. İyiliği temsil eden Basil'in Dorian'a duyduğu saf tutkuda eşcinsellik öğeleri açıkça hissedilir. Dorian'ın büyük sırrını, portredeki değişimi gören yalnızca Basil olur. Portreye odaklanan, sonsuz gençlik karşısında ruhunu satan ve ruhunun ölmüş olmasından korkan Dorian için kurtuluş var mıdır?

Yorumlar

digigirl profil resmi
digigirl
Kitabini okuyup fazlasiyla tesirinde kalmis biri olarak yorumlar hic ic acici degil;izlememek daha iyi gibi gorunuyor,kitabin biraktigi tadi da bozmasindan korktum ?!? (Film sitesinde kitap reklami :) ?!%@%
3
2 yıl önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
penny dreadful'da görünce merak edip bakmıştım, kitabını okumaya fırsat olmadı. Ama okuyacağım.
Aşırı içim sıkıldı izlerken, ayy karanlık mı oluyor bilmiyorum ama cidden daralttı beni. Sevmedim hiç.
0
2 yıldan fazla önce
yuzbasi48 profil resmi
yuzbasi48
psikolojik olarak düşündürücü karanlık bir yanı var bu filmin
2
3 yıl önce
jupiterinuydusu profil resmi
jupiterinuydusu
sevmedim. böyle güzel ve ilginç bir konuya böyle yavan bir film yapılmasaymış keşke. kitabını da okumamıştım ama sanırım okumak daha iyi olacak.
1
3 yıl önce
jacovangevine profil resmi
jacovangevine
Filmin uyarlama oluşu büyük bir puan kaybettirmiş kitabını okuyup sonra izlemeye karar verenler açısından. Misal,ben. Hikayenin akışı ve verilen efektler bir yere kadar çok güzel,dozunda giderken bir yerde öyle saçma bir efekt var ki insan korkacağına gülüyor. Ruhunu şeytana satarak sonsuz gençlik peşinde mahvolan bir yakışıklı konseptini bu kadar abartmaları olmamış. Psikolojik açıdan kitabın içerdiği gerilimi film içermiyor. Kitabı kumadıysanız filmi izleyin. Kitabı okuduysanız izlemenize çok da gerek yok bence.
0
3 yıldan fazla önce

Dorian Gray filmini beğenenler

Dorian Gray filmi hakkında ilgi çekici içerikler