Dracula (Bram Stoker's Dracula) (1992)

Dracula (1992)
Bram Stoker's Dracula

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Dram, Romantik
Ülke
ABD
Süresi
128 dakika
cinemarty Genç bir avukat olan Jonathan Harker, görevi gereği Doğu Avrupa’da küçük gizemli bir kasabaya gelir. Burada ölümsüz vampir Drakula tarafından kaçırılan Harker, onunla birlikte Londra’ya gitmek zorunda kalır. Drakula, Harker’ın nişanlısı Mina’nın fotoğrafını görerek etkilenmiş ve genç kızı ele geçirmek istemektedir. Önce Mina’nın yakın arkadaşı Lucy’i ele geçiren Drakula’ya karşı Lucy ve arkadaşları direnmeye çalışacaklardır.

Yorumlar

kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Ölü bir karakter nasıl yaşatılır? Gary Oldman'dan oyunculuk dersi tadında..
1 yıl önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Günümüz Dracula filmlerini öyle bir ona katlar, karekökünü alır, çarpar, böler ki matematik dehaları ayakta alkışlar. Öyle efsane bir film kendileri. Dracula'nın sadece vahşi yönünü ele alan günümüz filmlerinin aksine gerçek bir aşığı da ele almıştır. Sahneler arası geçişler, yer yer insanı geren yer yer de duygusallaştıran müzikler, şiir tadında diyaloglar ile bence şu zamana kadar izlediğim Dracula filmlerinin en başarılısıydı. Oyuncu kadrosuna bakınca da başarısız bir film olma ihtimali neredeyse yoktu zaten. Anthony Hopkins, Keanu Reeves ve Gary Oldman aynı filmde. Özellikle Gary Oldman öyle bir oyunculuk sergilemiş ki duyguları zirvelere, filmi göğe çıkarmış. Gerilimi, aksiyonu ve özellikle duygusal sahneleriyle efsane bir film. İzlemelisiniz.
1 yıldan fazla önce
simlowk profil resmi
simlowk
Gary Oldman'ın yaşattığı filmdir, külttür, Oldman filmle beraber efsaneleşir. Son yıllarda yapılan ve Bram Stoker'ı kahrından ağlatacak nitelikteki Drakula filmlerine bir tokattır.
1 yıldan fazla önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
En epik Dracula filmi. Anlatım tarzı, kullanılan ve atmosfere göre değişen renkler, acıyı ve aşkı anlatan ezgiler,mekanlar, çekim açıları ve görsel efektler... Hepsi efsane ve muhteşem.Tabi yönetmen Francis Ford Coppola olunca normal birşey beklememek lazım. Baştan söylemem gerekirse cast all star gibi gözükse de bundan daha fazlası. Özellikle Gary Oldman performansıyla filmin üstüne çıkmış. Yani adam canavar kostümünün içinde bile bizi duygulandırdı. Keanu Reevesin de sanırım en Soğuk ve donuk olduğu rol. Yani film de olmasa bile inanın farketmezdiniz. Sir Anthony Hopkins görmeye alışık olduğumuz diğer genç ve savaşçı Van Helsinglere göre akil ve zeki bir role bürünmüş. Winona Ryder gene gözü yaşlı, aklı karışık genç kızı oynamış. Stabil yani. Diğer ufak rollerde ise Monica Bellucci, asi sesli abimiz Tom Waits, Cary Elwes, Richard Grant ı görme şerefine erişiyoruz. "Love never dies"
1 yıldan fazla önce
dilaraoner profil resmi
dilaraoner
Gary Oldman der çeker giderim

3 yıl önce
Senemini profil resmi
Senemini
Benim icin gelmis gecmis en iyi Dracula filmi budur. Ustune de tanimam.
neredeyse 4 yıl önce

Dracula filmini beğenenler

Dracula filmi hakkında ilgi çekici içerikler