Dracula: Baslangiç (Dracula Untold) (2014)

Dracula: Baslangiç (2014)Dracula Untold

Puan 5.1 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
92 dakika
59
77
425
111
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
adı üstünde fantastik film , neden gerçekle kıyaslıyorsunuz ki ? kurgu senaryo bunlar bu kadar takılmayın ... film tarih filmi değil ki gerçeklik arıyorsunuz .. fantastik film . gerçekte zaten öyle şeyler olmadığını hepimiz biliyoruz tarih yazmış ws gerek yok bu kadar abartmaya !! filme gelirsek özellikle bir kaç görsel efekt gerçekten güzeldi , sürükleyici ve kendini izlettiren bir film , :) her izlediğimiz film gerçek değil , doğru değil kimse sizi kandırmaya çalışmıyor gerçekler her yerde rahat olun :)
error_outline
7 yıldan fazla önce
ssiinnaann profil fotoğrafı
ssiinnaann
beklentileri pek karşılayamadı :(
error_outline
7 yıldan fazla önce
Senemini profil fotoğrafı
Senemini
Himmmm...Acaba fantastik mi desem, aksiyon mu, yoksa gerilim mi desem?En iyisi absurd komedi diyeyim de cuk otursun. Tamamen hayal urunu bir senaryo, turistten bile daha kotu Turkce konusan ve Turkten cok Ruslara benzeyen Osmanli askerleri, kendini William Wallace sanan bir vampir:) Bu kadari ancak bir absurd komedide olabilirdi diye dusunuyorum ve izleyip vaktinizi bosa harcamayin diyorum.
error_outline
7 yıldan fazla önce
CagoTR profil fotoğrafı
CagoTR
nasıl içerlenmiş bizans tohumları ama ha ha ha. Çok beğendim filmi, acizliklerini. Yarattıkları ütopyada yenebilimişler ancak zamanında yenemedikleri peygamberin işaret ettiği o büyük mübarek komutanı.
error_outline
7 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Bence Türkleri yermemişler, bildiğin övmüşler. Adamın Türkleri yenmesi için anca vampir olması gerekiyor ki o zaman bile bir sürü zaiyat veriyor. Şaka bir yana hiçbir şekilde gideri yok bu filmin. Konu o kadar sığ işlenmiş ki nasıl başladı, nasıl bitti bir şey anlamadım.
error_outline
7 yıldan fazla önce
haijin profil fotoğrafı
haijin
hollywood fantastik filmi diyordum, zaten gerçekle bir bağlantısı olmasını beklemiyordum ama dracula untold bildiğin absürd komedi çıktı. birkaç görsel efekt hariç (o da artık büyük bir olay değil zaten) elle tutulur bir tarafı olmayan bir film. hani zaten cacık olacakmış; biraz daha dikkat çeksin diye, hatta belki türkleri kızdırmak için osmanlı'yla bağlantı kurmuşlar. "ne de olsa kazıklı voyvodo vlad'ı (kendi halkını katleden vahşi psikopat) fatih sultan mehmet öldürdü! o zaman araya osmanlı'yı da sıkıştırabiliriz" demişler. çok zekice! hani tarihi taraflarını eleştirmeye girmiyorum bile, onların anlattığı osmanlı değil zira..
ayrıca artık hollywood şu şiddet, vahşet, cinayet, doğa üstü güçlere sahip katiller konularından bıksa da başka birşeyler izlesek.. bu tarz filmleri görünce uykum geliyor artık..
error_outline
7 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Amerikan filmleri hep Amerika'yı anlatıyor diye (belki Amerikan filmi diyedir!!!) sürekli eleştirir insanlar, fakat nedense başka ülkeleri konuları ele aldığında da hep eleştirilir. Anlamış değilim bunu pek. Sonuçta bu bir tarih belgeseli değil insanlar neden bu kadar tarihimiz fatihimiz diyip duruyor anlamış değilim. Sadece fantastik bir film. ki Hollywood yapımı bir filmde Türkçe konuşmalar ve türk ordusu görmek hoşuma gitti. Hele ki Türkler tüm dünyaya hakim olacak gibi bir laf vardı orduyu gördüklerinde. Onun yanında en çok çocuk olayı eleştirilmiş ama bu tarih kitaplarımızda büyük başarı olarak anlatılan devşirme ve ya devşirme sistemi. Bizde tabi başarı fakat Rumen birinin gözünden pek tabiki güzel olmayacak. Filmde tarihi bir yanlış varsa Osmanlı kılıçları eğri kılıçlardır düz kullanmazlar. Herneyse filme dair konuşacak olursam da çok fevkalade değil fakat güzel, izlenebilir bir film. Bazı alanlarda efektler hoşuma gitmedi ama genel olarak iyiydi. Filmin de tarihi yönüne hiç eleştirim olmasa da sadece Onun dışında hoştu.
error_outline
7 yıldan fazla önce
yabann profil fotoğrafı
yabann
Devamını merakla bekliyorum bu film için diyebileceğim Fatih sultan mehmet ve Osmanlılar geçmese çoğu türk izleyici filme daha yüksek puan verirdi bizim tarihimizin çarpıtılıp anlatılması ve Fatih Sultan Mehmedin ölümü falan hiç olmadı . gelecek film bize neler getirecek bakalım ..
error_outline
7 yıldan fazla önce
GzmSari profil fotoğrafı
GzmSari
Filmde Türklerin barbarlığı ön planda diye ve çarptırılmış diye beğenmeyen çok yorum okudum ama yine de gitim izledim ki ben çok eğlendim :D Yenmek için tek seçenekleri fantastik bir güç... Görsel olarak iiyiydi ki yönetmenin ilk uzun film denemesi :)
error_outline
7 yıldan fazla önce
Meriadoc profil fotoğrafı
Meriadoc
Hollywood filmlerinde Türklerin terörist, barbar, asan kesen tipler olarak gösterilmesine alışkınız ama bu film aşmış. senaryoyu nasıl bir kafayla yazdılar bilmiyorum. Vampirin teki kendisine ihanet eden barbar Fatih Sultan Mehmet'i intikam için öldürüyor falan.. Bol bol sinirlendim, şaşırdım ve de kahkahalarla güldüm. Çok değişik duygular yaşattı bana bu film :) Hele ki Vlad'ın Türkçe konuşmaya çalıştığı bir sahne vardı amaaan dostlar kaçın kaçın diye bağırasım geldi.. :) demem odur ki Hobbit'te Bart'ı canlandıran 'Vlad'ı izlemek için heyecanla girdiğim filmden kocaman bir hayal kırıklığı ile ayrıldım.
error_outline
7 yıldan fazla önce
Revelator profil fotoğrafı
Revelator
Beyler vampir falan yok inanmayın Fatih'in kellesini aldırdığı bir psikopat tabi ordusundan kalanı kazığa oturttuktan sonra, tıpkı onun binlerce masum insana yaptığı gibi.Vlad'ın anlatacak bir zafer öyküsü yoktur gelen elçileri kazığa oturtarak öldüren kuzeydeki topraklara vurkaçlar yapan çaresizin tekidir.Osmanlı ne zaman ki üstüne yürüdü kaçıp birilerinin yanına sığınmıştır.Hoş ilk efsaneyi yaratıp kitabı yazan amca sayesinde hoş yapımlar izliyoruz.
error_outline
7 yıldan fazla önce
ichabod profil fotoğrafı
ichabod
Hollywood'da yeni dönemde gelişen bu tarz gişe anlayışına iyice sinirlenmeye başladım. Elinde güzel bir hikaye var. Ancak sen çok maliyetli olur diye senaryodan kısıyorsun. Sadece bir tane görseli kuvvetli sahne çekiyorsun ve piyasaya muhteşem görsel sahneler varmış gibi çıkarıyorsun. Koca filmde iki tane görsel sahne (gerçekten onlar da güzeldi) vardı. Hadi bu tamam, göz yumalım diyelim de, senaryodan da çalınır mı arkadaş? Sultan Mehmet ile Kont Vlad'ın çocukluklarından, arkadaşlıklarından, ayrılıklarından bir tane sahne yok! Oyunculara gelecek olursak Luke Ewans, Dracula için olmamış, keşke diziden Jonathan Ryhs Meyers oynasaydı. Dominic Cooper'a gelince üç beş cümle türkçe repliğin var zaten, kır kıçını da öğreniver bir zahmet demek istiyorum. Onun yüzünden dublaja gitmişler ve onun sahneleri kulak tırmalıyordu gerçekten. Filmin sonunu Matrix'e bağlamaları güldürdü, hayal ürünü fantastik bir projede Fatih Sultan Mehmedin şeker şeker cici cici anlatılmasını isteyenler kadar değil tabi ki de :))
error_outline
7 yıldan fazla önce
fleabattery profil fotoğrafı
fleabattery
Fragman güzel. Merakla bekliyorum.
error_outline
7 yıldan fazla önce
SoulArt profil fotoğrafı
SoulArt
ümitliyim...
error_outline
7 yıldan fazla önce
yabann profil fotoğrafı
yabann
Son zamanlarda izlediğim en iyi fragman .. Görsel bir şölen bekliyorum bakalım inşallah yanılmayız ..
error_outline
7 yıldan fazla önce