Çekmeceler (Drawers) (2015)

Çekmeceler (2015)Drawers

Puan 8.5 / 10
Senin Puanın
Dil
Türkçe
Ülke
Türkiye
Süre
120 dakika
47
1
101
72
VeryApe profil fotoğrafı
VeryApe
sevgili yönetmen,
neden sinema ?
error_outline
2 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Çekmeceler güzel bir metafor olmuş film için. Deniz'in hayal kırıklıkları, pişmanlıklar, mutsuzluklar ve cinsel kimlik sorunlarıyla dolu çekmeceleri açıldıkça düşüncelere daldım. Film bir gizemle başlamış ve devamında bu gizemin çözülmesi beklenecek gibi bir izlenim vermesine rağmen, ilerledikçe ne gizem, ne sonunda olacaklar sizi zerre ilgilendirmeyecek. Çünkü filmin bundan daha derin manalar içerdiğini, öyle kolay kolay çözülmediğini göreceksiniz. Bu da size yer yer acı verecek, yer yer sinirlendirecek. Türkiye için gerçekten cesur bir film olmuş. Ece Dizdar cürretkarlığıyla müthiş katkı sağlamış. Diğer oyuncular da oldukça profesyonel tamamlamışlar işlerini. Totalde böylesine güzel bir oluşum meydana gelmiş. İçinde biraz Fransız, biraz da İspanyol rüzgarları sezinlesem de, hiç yabancı durmuyor film. Bizim vardır öyle, Avrupa özentisi beş beden büyük filmlerimiz. Bu öyle değil, cuk diye oturmuş canım ülkeme. Kadın, erkek, ikisinin toplumumuzdaki yeri hakkında daha fazla cümle kurmaya gerek yok zaten. Ne anlattığını anlamadığınızı düşünürken, bir de bakacaksınız ki tüm olaya hakimsiniz. Biliyorum kafanızı karıştırdım ama mutlaka izleyin, Deniz'in hayatınızdaki yerini görmüş olursunuz.
error_outline
3 yıldan fazla önce
TheBride profil fotoğrafı
TheBride
Film hakkında konuşmaya ve tartışmaya başlasan bence saatler sürer. Toplumumuzda ve özellikle aile içerisinde asla konuşulmayan ve üstü kapatılmaya çalışılan kadın cinselliğine ve bu baskıların sonucu oluşan travmalara çok güzel bir açıdan bakılmış. Ayrıca filmin senaryosunun gerçek bir hikayeden esinlenerek yazılmış olması bu drametik hikayeyi daha da etkileyici kılıyor.
error_outline
4 yıldan fazla önce
siborgmujgan profil fotoğrafı
siborgmujgan
O kadar başarılı ki. Bana bunlarla gelin dedirtiyor. Ödüllere övgülere layık.
error_outline
neredeyse 5 yıl önce
colorful profil fotoğrafı
colorful
Nihayet izleyebildim. Sağlam yapım olmuş. Emeği geçen herkese tebrik.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
Türk sineması için çok önemli bir film olduğunu düşünuyorum harika bir kurgu görsellik ve çekilmesi yürek isteyen sahneler vardi böyle filmler gördülçe insan türk sineması için umutlanmıyor değil böyle filmleri her zaman görmek dileğiyle..
error_outline
5 yıldan fazla önce
Sekyazar profil fotoğrafı
Sekyazar
Film bir çocuğun gelişimini kendine özgü bir şekilde güzelce anlatıyor, kopukluklar olsa da bu tarz karakter hikayelerindeki filmler arasında ön plana çıkıyor
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
siborgmujgan profil fotoğrafı
siborgmujgan
Sabirsizlikla
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce