Dünyayi kurtaran adam (1982) afişi

Dünyayi kurtaran adam (1982)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Türkiye
Süresi
91 dakika
Ricky.McFloyd Çetin İnanç’ın artık dünya çapında üne kavuşmuş fantastik filmi Dünyayı Kurtaran Adam, iki kahraman Türk pilotunun uzaylılara karşı mücadelesinin öyküsünü hiçbir devamlılık, mantık ve estetik kaygısı gütmeksizin anlatıyor. 70’lerin Yeşilçam’ının Hollywood bilim kurgu öykülerinin düşük bütçeyle adapte edilmesiyle oluşan fantastik filmler geleneğini 'mükemmelliğe' taşıyan 1982 tarihli yapım son yıllarda tüm dünyada 'trash' film meraklılarının gözdeleri arasında girdi. Dünyayı Kurtaran Adam’ın başında Star Wars’dan alınan sahneler eşliğinde bir anlatıcının sesinden filmin nasıl bir gelecek kurgusu içinde geçeceğine dair ipuçları verir. Birbiriyle çelişen, çoğunlukla anlamsız ve bozuk cümlelerle ifade edilmiş gelecek tasvirlerinin hemen ardından dünyayı bilinmeyen güçlere karşı savunmakta olan iki kahraman Türk savaşçı Cüneyt Arkın ve Aydemir Akkaya’yı uzay araçlarının içinde görürüz. Uzay araçları hasar gören Akkaya ve Arkın terk edilmiş görünen bir gezegene - burunları bile kanamaksızın - düşerler. Kendilerine saldıran gladyatörlere karşı Raiders Of The Lost Ark’ın müziği eşliğinde kahramanca bir savaş verdiklerinde artık Dünyayı Kurtaran Adam’ın benzersiz bir fantastik yapım olduğuna eminizdir...

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Kalitesizliğiyle efsaneleşen film.
2
1 yıl önce
CANERAHMET profil resmi
CANERAHMET
böyle bir filmimizde var maalesef bazı sahneler direk star wars tan bu arada
0
3 yıl önce
Dileks profil resmi
Dileks
Beni çok güldürdüğü için bu film kara listelik olamaz, bence hak ettiği ilgiyi bulamamış bir baş yapıt!! Morali bozuk olanlar, tavsiyemdir izleyiniz bol bol gülünüz efendim :-)))
2
3 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
düşünün ki üstünden nereden bakarsanız 35 yıl geçmiş bir film ama hala alay ediliyor , o kadarına absürt o kadarına yav he heee dedirten bir film yoktur her halde ... 1 yumrukla 30-40 kişi devirmişliği vardır ..
1
3 yıldan fazla önce
GoodDaySunShine profil resmi
GoodDaySunShine
Bir arkadaşım Türkiye'ye gelen Erasmus öğrencisine Türk filmi diye izletti çocukceğiz nefret etti. Film açarken sakın Türk filmi açmayın der oldu herkese :))
0
3 yıldan fazla önce
cinemarty profil resmi
cinemarty
Star Wars'tan sahneler, Indiana Jones'un müziği. Kendine has sahneleri de yok değil . Dünyada Shocking Videos etiketi altında pazarlanan film için Türk Star Wars’u tabiri kullanılıyor. Filmde geçen "Dünyasız insan, insansız dünya olamaz" sözü her şeyi anlatıyor :)
0
3 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
bu filme dünyanın en kötü filmi diyorlar.Bundan kötü filmler bile varken bu onun yanında güzel kalıyor..
0
3 yıldan fazla önce

Dünyayi kurtaran adam filmini beğenenler

Dünyayi kurtaran adam filmini içeren raflar

Dünyayi kurtaran adam filmi hakkında ilgi çekici içerikler