Earthlings (2005)

Earthlings (2005)

Puan Like 8.6 / 5 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Belgesel, Gerçekçi
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
95 dakika
Blacklion Earthlings, Shaun Monson’ın yönetmenliğini, Joaquin Phoenix ve Persia White’in anlatıcılığını, Moby’nin müziklerini yaptığı 2003 yapımı belgesel. İnsan türünün kullandığı hayvan kaynaklı ürünleri elde ederken kullandığı “insanlık dışı” yöntemleri anlatır. Pet shoplar, köpek sağlacıları ve barınaklar hakkında olduğu kadar çiftlik fabrikaları, deri ve kürk ticareti, spor ve eğlence endüstrileri, tıbbi ve bilimsel uğraşlar hakkında da derin bir araştırma sunan EARTHLINGS, gizli kameralarla ve daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış görüntülerle sadece hayvanlar üzerinden kar eden dünyanın en büyük şirketlerinden bazılarının uygulamalarını gün be gün anlatıyor. Güçlü, bilgilendirici ve düşünceleri gözden geçirmeye iten earthlings ; doğa, hayvanlar ve insanların ekonomik çıkarları arasındaki ilişkiyi ortaya seren şimdiye kadar çekilmiş en kapsamlı belgesel.

Yorumlar

nihan.dideden profil resmi
nihan.dideden
Buraya bir yorum yazmadan geçmek zor...Öncelikle şunu söylemeliyim psikolojisi bozuk,aşırı hassas insanlar kesinlikle izlememeli zira dün gece hastaneye gitmek zorunda kaldım...tabiki az çok ölüm ve eziyet görüntüleriyle karşılaşacağımı tahmin ediyordum fakat izlediklerim tahayyül sınırlarımı aşacak cinsten,dünyanın ve insanlığın sonunun çoktan geldiğini ispatıdır.ki artık insan kelimesinden tiksiniyorum...kendimi bildim bileli et tüketmeyen biriyim,aldığım ürünlerin de vegan olmasına elimden geldiğince dikkat ediyorum.bu belgeseli izleyipte bi insanın değişeceğine inancım yok açıkçası ki zaten duyarlı bir insan bu tarz belgeselleri izlemeyi tercih eder diye düşünüyorum.3-5 kişiyle de değişmez bu devran.umarım gerçekten doğa intikamını alır,ettiklerini bularak telef olur bu lanet insanlık...
9 ay önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Belgeseli söve söve izlemeye hazırlıklı olun. İnsanlığımdan utanmayıda geçtim ne diyeyim. Az çok toplumun bir kısmı bilinçli olsada, dikkat çekilmeye çalışılsada, belgeselde işlenen konuların daha beteri hâlâ daha insanlar tarafından yapılmaya devam ediliyor. Çok iyi biliyoruz ki insanlar bu yolda devam edecekler yine, yine, yine... Of!
1 yıldan fazla önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Gerçekten sinirim bozuldu. Belgesel boyunca tedirgin bir suratla oturdum. Ne çıkacağını tahmin edemedim. İnsanoğlunun güç gösterisi, para kazanma hırsının nerelere geleceğini, savunmasız hayvanlara dahi canavarca davranabileceğini gösteren anlamlı bir belgesel.
2 yıldan fazla önce
siborgmujgan profil resmi
siborgmujgan
iki saattir kapının arkasında asılı duran deri ceketime bakarak özür diliyorum.
hayvanlar bize gerekli cezayı verecek.
3 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Acı çeken, korkunç muamelelere maruz kalan hayvan videoları çok izledim ama bu defa izlediklerim içime işledi, resmen ben de acı çektim. Görüntüler çok iyi seçilmiş, verilen bilgiler de herkesin anlayıp aklında tutabilecegi derecede basit tutulmuş. Sadece sonlara doğru lisede kompozisyonlara yapmaya çalıştığımız sonuç bölümü gibi cümleler hoşuma gitmedi.
3 yıldan fazla önce
shieldmaiden profil resmi
shieldmaiden
Bundan tam 6 yıl önce doğanın sahibi olmadığımızı bana gösterip beslenme alışkanlıklarımı değiştirmeme sebep olan yapım. İyi ki karşıma çıkmış diyorum her seferinde.
3 yıldan fazla önce
Numenor profil resmi
Numenor
Belgesel olduğu için ön yargı ile yaklaşılmamalı. Dünya ile ilgili, doğaya ne yaptığımız ile ilgili bilinçlenmek adına çok güzel bir yapım. İzledikten sonra en az 2 saat etkisinden kurtulamama garantisi var.
Not: Eğlenmek için ya da iyi vakit geçirmek için değildir.
4 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Acı gerçekleri insanın yüzüne tokat gibi çarpan bir belgesel. Gerçekten muhteşem. İçinde Türkiye'den bir sahne olması ise oldukça üzücü.
4 yıldan fazla önce
mezemorta profil resmi
mezemorta
İnsanı , insanlığından utandıran , kan donduran bir yapım .
4 yıldan fazla önce

Earthlings filmini beğenenler

Earthlings filmini içeren raflar

Earthlings filmi hakkında ilgi çekici içerikler