Earthlings (2005)

Earthlings (2005)

Puan 8.9 / 10
Senin Puanın
Etiketler Belgesel, Gerçekçi
Oyuncular
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
95 dakika
41
0
81
62
nihan.dideden profil fotoğrafı
nihan.dideden
Buraya bir yorum yazmadan geçmek zor...Öncelikle şunu söylemeliyim psikolojisi bozuk,aşırı hassas insanlar kesinlikle izlememeli zira dün gece hastaneye gitmek zorunda kaldım...tabiki az çok ölüm ve eziyet görüntüleriyle karşılaşacağımı tahmin ediyordum fakat izlediklerim tahayyül sınırlarımı aşacak cinsten,dünyanın ve insanlığın sonunun çoktan geldiğini ispatıdır.ki artık insan kelimesinden tiksiniyorum...kendimi bildim bileli et tüketmeyen biriyim,aldığım ürünlerin de vegan olmasına elimden geldiğince dikkat ediyorum.bu belgeseli izleyipte bi insanın değişeceğine inancım yok açıkçası ki zaten duyarlı bir insan bu tarz belgeselleri izlemeyi tercih eder diye düşünüyorum.3-5 kişiyle de değişmez bu devran.umarım gerçekten doğa intikamını alır,ettiklerini bularak telef olur bu lanet insanlık...
error_outline
5 yıldan fazla önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Belgeseli söve söve izlemeye hazırlıklı olun. İnsanlığımdan utanmayıda geçtim ne diyeyim. Az çok toplumun bir kısmı bilinçli olsada, dikkat çekilmeye çalışılsada, belgeselde işlenen konuların daha beteri hâlâ daha insanlar tarafından yapılmaya devam ediliyor. Çok iyi biliyoruz ki insanlar bu yolda devam edecekler yine, yine, yine... Of!
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
Sezgii profil fotoğrafı
Sezgii
Gerçekten sinirim bozuldu. Belgesel boyunca tedirgin bir suratla oturdum. Ne çıkacağını tahmin edemedim. İnsanoğlunun güç gösterisi, para kazanma hırsının nerelere geleceğini, savunmasız hayvanlara dahi canavarca davranabileceğini gösteren anlamlı bir belgesel.
error_outline
7 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Acı çeken, korkunç muamelelere maruz kalan hayvan videoları çok izledim ama bu defa izlediklerim içime işledi, resmen ben de acı çektim. Görüntüler çok iyi seçilmiş, verilen bilgiler de herkesin anlayıp aklında tutabilecegi derecede basit tutulmuş. Sadece sonlara doğru lisede kompozisyonlara yapmaya çalıştığımız sonuç bölümü gibi cümleler hoşuma gitmedi.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
shieldmaiden profil fotoğrafı
shieldmaiden
Bundan tam 6 yıl önce doğanın sahibi olmadığımızı bana gösterip beslenme alışkanlıklarımı değiştirmeme sebep olan yapım. İyi ki karşıma çıkmış diyorum her seferinde.
error_outline
8 yıldan fazla önce
Numenor profil fotoğrafı
Numenor
Belgesel olduğu için ön yargı ile yaklaşılmamalı. Dünya ile ilgili, doğaya ne yaptığımız ile ilgili bilinçlenmek adına çok güzel bir yapım. İzledikten sonra en az 2 saat etkisinden kurtulamama garantisi var.
Not: Eğlenmek için ya da iyi vakit geçirmek için değildir.
error_outline
neredeyse 9 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Acı gerçekleri insanın yüzüne tokat gibi çarpan bir belgesel. Gerçekten muhteşem. İçinde Türkiye'den bir sahne olması ise oldukça üzücü.
error_outline
9 yıldan fazla önce
mezemorta profil fotoğrafı
mezemorta
İnsanı , insanlığından utandıran , kan donduran bir yapım .
error_outline
9 yıldan fazla önce