Ye dua et sev (Eat Pray Love) (2010)

Ye dua et sev (2010)Eat Pray Love

Puan 7.2 (16 kullanıcı)
Senin Puanın
Etiketler Romantik, Huzur, Gerçekçi
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
133 dakika
146
40
723
194
Selenora profil resmi
Selenora
Öncelikle tokken izlemenizi tavsiye ederim bazı kısımlar var ki insanın filmi durdurup mutfağa koşası geliyor. Filmde yer alan replikler, benimsenen
düşünceler oldukça hoş, sıkıcı değildi. Film 4 türde ilerledi başta kişisel farkındalık sonucu insanın kendi hayatı için harekete geçmesiyle ilgili motivasyon, sonrası turistik eğlence belgeseli, ardından içsel yolculukla ilgili öğreti ve en sonunda aşk filmi. İzlenebilir, hoş, orta düzeyde bir yapım. Eleştirilecek yanı çok ama sevilecek yönleri de heba edilmez.
report_problem
1 yıldan fazla önce
berrn profil resmi
berrn
Javier Bardem sen benim çikolatalı yaş pastamsın :( :))
report_problem
1 yıldan fazla önce
sisyphos77 profil resmi
sisyphos77
Yine seyrettim, yine sevmedim :) Kendini bulmak için seyahat ama gayet aristokrat seyahat. Güya ucuz yerde kalıyoruz ama neler neler yiyoruz! Ha en sinir olduğum Bali'de bisikletine Javier Bardem'in arabayla çarpması. Javier Bardem olmasını geçtim bir de mücevher tüccarı adam, zengin. Fırıncının çırağı çarpsaydı ya kamyonetle :)))
report_problem
2 yıldan fazla önce
tugced profil resmi
tugced
Kendini bulmanın yolu gerçekten önce inanmaktan geçiyor ve imkanın varsada bol bol gezmek YEMEĞİDE ASLA UNUTMAM! :))
report_problem
2 yıldan fazla önce
Raziye. profil resmi
Raziye.
Filmin bende bıraktığı duyguyu nasıl tarif edebilirim bilemiyorum,başucu filmlerimden oldu.Film yavaş ilerliyor ama görselliği, mesajları, Julia Roberts harikaydı.Film bitince duygusundan kopamadım,uzun bir süre de kopamam belli ki.Kaptığım çok fazla ders var.Tekrar tekrar izlenir.Kitabını da en yakın zamanda okumak istiyorum.Yavaş ilerliyor o yüzden şiddetle tavsiye diyemem ama boş bir film değil.
report_problem
2 yıldan fazla önce
ecemcelikkol profil resmi
ecemcelikkol
Öncelikle burcst'a teşekkür ediyorum izlenecekler listemde öne aldırdığı için :) Film muhteşemdi, kesinlikle izlemekten en çok keyif aldığım filmlerde ilklerde. Müziklerini çok beğendim özellikle. Filmde İtalya'nın olması tekrar tekrar beni hayran bıraktı. Yüzünüzde, ciğerlerinizde büyük bir gülümsemeyle aynı zamanda gözleriniz dolu dolu tekrar tekrar izleyeceğiniz bir yapım.
report_problem
4 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Kaçırılan noktalar için ve Julia Roberts için tekrardan izlenilesi.. Felsefesi açısısından güzel bir tartışma konulu bir film. Hayatın dengesi ya da dengesizliği; ye dua et sev.. Tabi siz karar verin..
report_problem
4 yıldan fazla önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Seyahat etmeyi, yemek yemeyi seviyorsanız, hele bir de duygusalsanız, mutlaka izleyin. Filmin bazı yerlerinde ne kadar uzun bu film duygusuna da kapılsanız ; bırakın filmin muhteşem görselliğine kendinizi, ya da cümlelerde ki derinliği keşfedin. Bir yerlerde mutlaka kendinizi bulacaksınız. Julia Roberts başlı başına izleme sebebi bile olabilir. Bir de yanına br sürü iyi isim eklenince daha da tadından yenmez olmuş. Teşekkür ederim burcst; iyi ki de baskı yapıp izletmişsin :) Şimdiden iyi seyirler...
report_problem
4 yıldan fazla önce
hezarfen profil resmi
hezarfen
filmin ismi çok çekici geldi izledim bilmiyorum belki kitabı daha güzeldir ama boşanma sonrası depresyonda kadın felsefe yapmaya çalışmış kadının derdinide anlamadım diyaloglarıda anlamadım ki bu tarz filmleri acayip severim beni pek açmadı filme dair tek güzel şey javier bardemdi
report_problem
4 yıldan fazla önce
yahsiii07 profil resmi
yahsiii07
Uzun zamandır film izlerken hiç bu kadar sıkıldığımı hatırlamıyorum. Klişelere boğulmuş, sıradan, olmamış. İlla olumlu birşey yazacaksak film kötü İtalya muhteşem
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
Bhrpst profil resmi
Bhrpst
önce sırf javier'den dolayı filmi izledim,sonra kitabı okudum,sonra tekrar izledim. sonra bi baktım izlemeden duramaz olmuşum :) defalarca izlediğim ve daha defalarca da izleyeceğim ve benim için eat pray love olarak başlayıp bitmiş bir film/kitap. ye dua et evlen'i kesinlikle kabul etmiyorum,umarım filmini çekmezler yoksa meraktan öle öle izlemem. eat pray love ruhunu yaşatalım arkadaşlar!
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
b.u.r.c.u profil resmi
b.u.r.c.u
Başucu filmlerimden..Önce kitabını okuyup sonra filmi izlemiştim.Hatta birkaç kez izledim.Kitabın güzelliğini ve bütünlüğünü aynen yansıtan, altı çizilesi cümlelerle dolu bir yapım.Sihirli bir ruhsal yolculuğa,dünyanın 3 yanına yapılan gerçek yolculuklar eşlik ediyor.Julia Roberts'a olan hayranlığım ayrı ama bu film bence insanın içini aydınlatan,hayata faklı gözlerle bakmayı kolaylaştıran türde,özel filmlerden.Her sorgulama her arayış bizi yine kendimizle buluşturuyor.Özellikle ''the physics of the quest'' ve ''balance'' ile ilgili açıklamaların ve konuşmaların olduğu bölümler, üzerinde düşünülesi kapılar açıyor insana..Bu türü sevenlere şiddetle tavsiye ediyorum.
report_problem
5 yıl önce
EntelKarinca profil resmi
EntelKarinca
Bir film bu kadar mı kötü olur ya. Tamamen boş bir film.
report_problem
5 yıldan fazla önce
Alesta profil resmi
Alesta
Çok saran bir film değil.
report_problem
6 yıl önce
yabann profil resmi
yabann
arkadaşın dediği gibi izlemeyen arkadaşlar için büyük kayıp . Tekrar izlediğim filmlerden yine de izlerim . Uzak Doğunun en güzel ülkelerinden Endonezya ' ya zaten gitmek istiyorum . Bu filmi izleyince bana hak vereceksiniz :)
report_problem
6 yıldan fazla önce