Büyük Komplo (Echelon Conspiracy) (2009) afişi

Büyük Komplo (2009)
Echelon Conspiracy

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
105 dakika
mtufan bir bilişim danışmanına yüksek teknolojili satışı olmayan göndereni belirsiz bir telefon gelir. telefonu açınca yapması istenen bazı mesajlar alır. bir kumarhaneye yönlendirilen max çok para kazanınca güvenliğin takibine girer. telefonun sinyalini takip eden ajan dave grant ta max in peşindedir..

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

mtufan profil resmi
mtufan
spoiler sayılabilir--------> oyuncular vasat, kurgu ve hikaye başarılıydı. böyle filmleri seviyorum. kartal göz ve savaş oyunları filmlerini izleyen varsa az çok benzerler.
yuri karakterinin önemli yeri vardı. rastlantısal bir şekilde hikayeye dahil edildiğini düşünüp saçma bulmuştum. fakat son sahnede yan karakteriyle bile beni şaşırtmış oldu. güzel düşünülmüş bence.
filmin bilgisayarı resetleyerek bitmediğine sevindim. reset var yine ama sadece o değil en azından. film bilgisayarın her şeyin kontrolünü eline alması ile alakalı. kontrolü ele almak üzereyken max bir yasadan bahsediyor ve echelon un öğrenmesini bekliyor. echelon öğreniyor ve kendisini özgür dünyaya tehdit olarak görüp yetkilendirmeyi kendisi kapatıyor. filmde yapay zeka lafı hiç geçmiyor echelon için hep program yakıştırması var. bu program özgürlüğü nasıl bilebiliyor veya anlayabiliyor ki kendini tehdit olarak algılasın. hadi yapay zeka aslında diyelim. o zamanda yetkiyi eline alması gerekmez mi? kendi özgürlüğünü düşünürdü bence. özgür dünya özgür kalsın diye kendi özgürlüğünü vermiş hissi vardı filmin sonunda. ayrıca filmin anlattığı duruma çözüm üretmemesi de hoşuma gitmedi. resmen insan bir şey yapamaz bilgisayarın insafına kalırız çıkarımını yaptım. tek sevmediğim yanı da buydu. aksiyon az zaman zaman güldüren iyi vakit geçirten bir film olmuş. politikadaki en önemli cümleye de bayıldım. her şeyi bir cümle ile anlatıyor.
0
5 ay önce

Echelon Conspiracy filmini beğenenler

Echelon Conspiracy filmini izlemek isteyenler

Echelon Conspiracy filmini içeren raflar

Echelon Conspiracy filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön