Büyük Komplo (Echelon Conspiracy) (2009)

Büyük Komplo (2009)Echelon Conspiracy

Puan Yeterli oy sayısına ulaşılamadı
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
105 dakika
7
1
34
15
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
Zamanına göre fena değil ama şimdi izleyince pek anlamlı gelmiyor açıkçası.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
mtufan profil fotoğrafı
mtufan
spoiler sayılabilir--------> oyuncular vasat, kurgu ve hikaye başarılıydı. böyle filmleri seviyorum. kartal göz ve savaş oyunları filmlerini izleyen varsa az çok benzerler.
yuri karakterinin önemli yeri vardı. rastlantısal bir şekilde hikayeye dahil edildiğini düşünüp saçma bulmuştum. fakat son sahnede yan karakteriyle bile beni şaşırtmış oldu. güzel düşünülmüş bence.
filmin bilgisayarı resetleyerek bitmediğine sevindim. reset var yine ama sadece o değil en azından. film bilgisayarın her şeyin kontrolünü eline alması ile alakalı. kontrolü ele almak üzereyken max bir yasadan bahsediyor ve echelon un öğrenmesini bekliyor. echelon öğreniyor ve kendisini özgür dünyaya tehdit olarak görüp yetkilendirmeyi kendisi kapatıyor. filmde yapay zeka lafı hiç geçmiyor echelon için hep program yakıştırması var. bu program özgürlüğü nasıl bilebiliyor veya anlayabiliyor ki kendini tehdit olarak algılasın. hadi yapay zeka aslında diyelim. o zamanda yetkiyi eline alması gerekmez mi? kendi özgürlüğünü düşünürdü bence. özgür dünya özgür kalsın diye kendi özgürlüğünü vermiş hissi vardı filmin sonunda. ayrıca filmin anlattığı duruma çözüm üretmemesi de hoşuma gitmedi. resmen insan bir şey yapamaz bilgisayarın insafına kalırız çıkarımını yaptım. tek sevmediğim yanı da buydu. aksiyon az zaman zaman güldüren iyi vakit geçirten bir film olmuş. politikadaki en önemli cümleye de bayıldım. her şeyi bir cümle ile anlatıyor.
error_outline
neredeyse 7 yıl önce