Kartal Eddie (Eddie the Eagle) (2016)

Kartal Eddie (2016)
Eddie the Eagle

Puan Like 8.2 / 12 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
106 dakika
Ricky.McFloyd Gerçek olaylara dayanan ve efsanevi bir olimpiyat kayakçısı olan İngiliz sporcu Michael ''Eddie'' Edwards'ın hayat hikâyesinin anlatıldığı bu filmde Hugh Jackman, Taron Egertun'ın yeni akıl hocası olacak. Edwards, Calgary'de düzenlenen 1988 Kış Olimpiyatları'nda Britanya'yı kayakla atlama kategorisinde temsil eden ilk yarışmacı olarak ulusal bir kahraman hâline gelir. Edwards aslında bu başarı hikâyesinin en başında kazanması pek de beklenmeyen bir sporcudur; fon desteği bulamamıştır ve bu da yetmezmiş gibi gözlerinin hipermetrop olması sebebiyle koruyucu kayak gözlüklerinin altına ayrı bir gözlük daha takmak zorunda kalır. Bu durum atlamalar sırasında onu neredeyse tamamen kör hâle getirir. Edward 70m ve 90m atlayışlarında sonuncu olmasına rağmen basın ona bu kahramanca yenilgiden sonra Mr. Magoo lakabını takar. Kaynak: filmloverss

Yorumlar

arifcicek profil resmi
arifcicek
Amacı bakımından güzel çekilmiş filmdir. Mücadelenin her şeyden daha önemli olduğunu vurgulamak istemiş. Biyografik açıdan güzel bir spor filmi olmuş, sarıyor insanı. Atlayışlarda eğer gerçek hikayeyi bilmiyorsanız sizde heyecanlanıyorsunuz. türünü sevenler için güzel film.
6 ay önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
konusu bakımından ilham verici iyi bir yapımdı bazen sıkar gibi olsa da genel olarak ortalama bir filmdi boş zamanlarda izlemeye değen yapımlardan
10 ay önce
UNALILK profil resmi
UNALILK
İlham verici... Mükemmel...
12 ay önce
Rumeysaynur profil resmi
Rumeysaynur
Uzun zamandır bu kadar beğendiğim biyografik bir yapım izlememiştim. Çok iyiydi. En çokta Taron Egerton'un oyunculuğuna bayıldım. Keşke her başarı öyküsünü bu kadar iyi aktarabilseler
1 yıldan fazla önce
Queenofhearts profil resmi
Queenofhearts
Önemli olan kazanmak değil mücadele etmektir , gerçek bir yaşam öyküsüymüş bayıldım ,insan hayallerinin pesinden gitmeli ....
2 yıl önce
tugberto profil resmi
tugberto
Mükemmel bir film, bayıldım ? biyografiseverlere duyurulur ?
2 yıl önce
Sefa profil resmi
Sefa
İçinde komedi ve azim unsurlarını bulunduran asla pes etmemek üzerine kurulu başarılı bir hayat hikayesi. izlenmeli.
2 yıldan fazla önce
buketaktas profil resmi
buketaktas
Harika bir hayat öyküsü. İnsan hayallerinin peşinden gitmeli .. Akıcı bir filmdi sonunda da sevinç gözyaşlarıma hakim olamadım.
2 yıldan fazla önce
muratalkas profil resmi
muratalkas
keyifle izledimmmm... tavsiye edilir... 7/10
neredeyse 3 yıl önce
aylinaykut profil resmi
aylinaykut
Hedefinden asla vazgeçmeyen Kartal Eddie'nin hayatını konu alan filmi insan kendi hayatına da rehber ediniyor. 'Gerçekten bir şeyi istersen ve çabalarsan, başarırsın.' temalı filmi -gerçek hayat öyküsünü desek daha doğru olur- hayatımızın kilit noktalarından birine alıp oturtmalı ve hedeflerimiz aklımıza geldiğinde hatırlamalıyız.
neredeyse 3 yıl önce
heyyybrotherr profil resmi
heyyybrotherr
kesinlikle sıkılmadan izleyeceğiniz gerçek bir yaşam öyküsünü ele alan güzel bir film tavsiye edilir ;)
neredeyse 3 yıl önce
yakup11 profil resmi
yakup11
Çokk iyidi baya güldüm eğlenceliydi tavsiye ederim .
neredeyse 3 yıl önce
lews profil resmi
lews
Keyifli , iyi hissettiren bir spor filmi , gerçekten alıntı kahramanımız farklı türden bir azmin ve hayallerin ğeşinden koşmanın başarıdan daha önemli olduğunu güzel vurgulamış .
neredeyse 3 yıl önce
Logan811 profil resmi
Logan811
Son zamanlarda izlediğim en keyifli filmlerden biri.. Hugh Jackman karizmasını ve oyunculuğunu konuştururken Kartal Eddie'yi canlandıran Taron Egerton ise rolünün hakkını fazlasıyla vermiş..

3 yıl önce
vapaamies profil resmi
vapaamies
Radio'dan sonra izlediğim en keyifli biyografi yapımı oldu. Özellikle Taron Egerton'un oyunculuğu baştan sona filmi izlemenize, filme sempati ile yaklaşmanıza neden oluyor. Tekrar tekrar izleyebileceğim için şimdiden herkese tavsiye ederim.
3 yıl önce

Eddie the Eagle filmini beğenenler

Eddie the Eagle filmi hakkında ilgi çekici içerikler