Pan'ın Labirenti (El laberinto del fauno) (2006)

Pan'ın Labirenti (2006)El laberinto del fauno

Puan 8.0 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İspanyolca
Ülke
Meksika
Süre
118 dakika
981
58
2852
422
Özet Fragman Beğenenler
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Özellikle makyaj,Kostüm,Efektler ve Müzikleriyle fantastik bir şölen.8.2
error_outline
japonbalikcisi profil fotoğrafı
japonbalikcisi
A Monster Calls ve Pan'ın Labirenti, bir çocuk saflığında dram yaşamanın ne olduğunu anlatıyor bence. İkisi de çok güzel, ikisinin de bende ayrı bir yeri var.
error_outline
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Böyle insana farklı dünyanın kapılarını açan fantastik filmleri seviyorum. Zihinde modern tabirle 'yeni sekmeler' açıyor.
error_outline
japonbalikcisi profil fotoğrafı
japonbalikcisi
Çok güzel. Guillermo del Toro, dramla fantastik türü birbiriyle çok güzel harmanlıyor. O büyülü masal diyarında hüzün de olabiliyormuş. Hem gerçek hayat hem peri masalı. Çok etkiledi beni.
error_outline
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Masal ile gerçeğin çok farklı anlamlarla anlatılmaya çalışıldığı bir çok güzel mesaj barındıran muazzam bir yapıt.
error_outline
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
Gözüme çarptı ve filmle ilgili anlaşılmayan bir durumu aydınlatmak istedim; hayal gücümüzün sınırını zorlarken öz veride bulunmak gerektiğini hayalperestliğin, romantikliğin gerçeğin önünde duramayacağını kanıtlıyor film. Yaşamak istediğimiz alternatif dünyanın da bir sınırı olduğunu anlatıyor aslında. Labirent hayatın kendisi ve hangi yöne gideceğine karar veremediği için içinde kaybolanlar da insanoğlu. Başyapıttır kendileri.
error_outline
hakan01 profil fotoğrafı
hakan01
Uzun yıllar önce çıktığı halde izlemediğim için utanç duydum. Mükemmel bir şekilde anlatılmış etkileyici bir filmdi :)
error_outline
mervyazc profil fotoğrafı
mervyazc
Masal ve gerçek arasındaki ince çizgi...o kadar etkileyici ve kendine özgü bir film ki savaş ve fantastik dünyanın iç içe verilip bu kadar güzel bir şekilde bağdaşması bu filmi bir çok filmden ayırıyor. Birbirinden bu kadar uzak iki ögeyi bu kadar mükemmel bir şekilde anlatmak gerçekten büyük bir başarılı. İzlemeye değer bir yapım.
error_outline
umrant profil fotoğrafı
umrant
Ne film yapmışlar ama...Fantastik film ile arası iyi olmayan ben bile büyülendim.Çünkü büyülü gerçeklik gibiydi.Bir de şu var, çok korku filmi izledim ama nedense hiç birindeki sahne beni yüzbaşının adamın burnunu kırdığı sahne kadar korkutmadı.İnanılmaz bir makyaj ekibi olduğu aşikar.Bu zamana kadar hep duydum ama izlememştim büyükk kayıp ve ayıp oldu...Bu filmin güzelliğide" yalnızca bakmasını bilene görünür..."herhalde.Nadide bir parça.
error_outline
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Çok güzel bir film. Hatta biraz abartayım, film nedir film budur. Gerçekle masalın; İspanyol iç savaşıyla bir çocuğun iç savaşının birbirine kaynadığı ve finalinde de insanın boğazına yumru oturmasana sebep olan bir film
error_outline
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Şiddet sahneleriyle akılda kalan, Robert Rodriguez den sonra ikinci Meksikalı çılgın yönetmen guillermo del toronun 2006 yapımı filmi. Kapak ve dıştan fantastik çocuk filmlerine çağrışım yapıyor ama sakın ona kanmayın. Daha çok iç savaş ispanyasında ki darda kalan vr despot bir komutanın altında ezilen insanları izliyoruz. Onun yanında bir kızın "hayal" dünyasında farklı maceralara atlıyoruz. Çok muhteşem bir film değil benim için ama hatrı sayılır bir kalitesi var.
error_outline
arifcicek profil fotoğrafı
arifcicek
Film çok yönlü olmasıyla belki iyi bir yerdedir diyebiliriz. Politik, savaş ve aile ve bir çocuğun hayal & fantastik dünyası içinde geçtiği için insanı sıkmıyor sanırım. Bir yandan yüzbaşının joker haline geldiğine sevinirken diğer yandan labirentte durumun ne olacağını merak ediyorsunuz. Ama en bombası sonunda mercedes'in yüzbaşıya verdiği ayar dolu cevap diyebiliriz. Güzel film, izlenir.
error_outline
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
Bir filmi izlemek 2 gün sürer mi? Cevap veriyorum evet sürer gerçekten 2 günde bitirdim araya başka filmler soktum hatta araya kitap bile soktum. Çok ama çok sıkıcı bir film bu ama ya :p
error_outline
blake profil fotoğrafı
blake
Bence ilk izleyişte çok net anlaşılamayan bir film, açıkçası ben de ilk izlediğimde sıkılıp zoraki sonuna kadar gelmiştim. İkinci izlediğimde çok beğendim, birbirinden kopuk iki durum anlatmıyo aslında, savaşın arkaplanında pek de görünmeyen küçük bir kızın hayallerindeki dünyayı tasvir ediyo, bir yandan da savaşın çirkinliğini. filmin bir yerinde doktor mesela şey diyordu: " Sadece siz ve sizin gibiler verilen emirlere koşulsuz uyar" diyodu. Bu, savaşta bile olsa insan kalabilen insanların olduğunu gösteren bi kısımdı ve baya güzeldi. Savaşın çirkinliği küçük bir çocuğun ölmesine müsaade ediyodu ama o küçük kızın ölümü sırasında bile hayal etmekten vazgeçmesini sağlayamıyodu. Bence verdiği mesajlar çok çok iyiydi. Beğenmeyen veya bir biçimde sıkılıp bırakanların üstünden bir süre geçirip tekrar izlemelerini öneriyorum.
error_outline