El método (The Method) (2005) afişi

El método (2005)
The Method

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Şaşırtan
Yönetmen
Ülke
Arjantin
Süresi
115 dakika
Blacklion Film, iş başvurusunda bulunan adayları elemek için, psikologlar tarafından geliştirilen "Grönholm Metodu"nun uygulanmasını konu alıyor. Metot, iş verenlerin, iş başvurusu yapan adayları, grup dinamiği içinde gözlemlemek amacıyla hazırladığı bir dizi testten oluşuyor. Bu öyle insanlık dışı bir metot ki; iş başvurusu yapanlar önce bir odaya kapatılıyor, hepsinin ne yapması gerektiği önlerinde bilgisayar monitörlerine gelen mesajlarla belirleniyor. İçerde birbirlerini elemek için kıyasıya bir mücadelenin içine çekilen adaylar, geçmişlerinden, kişiliklerine, cinsiyetlerine kadar daha bir dolu soruya cevap bulmak zorunda kalıyor. Verilen cevaplarında doğru olması yetmiyor, adayların uyanık olması ve diğer adayları da elemesi gerekiyor. Tam anlamıyla kapitalizmin ve onun iş ahlakının dışavurumu gibi. İş hayatı bir şekilde savaş meydanına dönüştürülmeye çalışılıyor. Bu savaşta da iyi olmak dışında, düşmanlarınızı da yok etmek zorundasınız. Ancak bu şekilde şirket, elindeki tek kişilik kontenjan için sizin yeterli olduğunuza kanaat getiriyor.

Yorumlar

Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Tek mekan, bol diyaloglu filmleri seviyorsanız kaçırmayın. Tipik Amerikan tarzı iş yaşamı, ben merkezli olmak, doğruya bile bile yanlış demek, yanındakini korumayı hiç düşünmemek hepsi var bu filmde. Oyuncular iyi gerçekten. İyi seyirler...
5
1 yıldan fazla önce
burcst profil resmi
burcst
Rekabetçi işyerlerindeki çirkinlikleri gözler önüne sermiş..sizden nasıl kötü insan olmanızı beklediklerini; iyilik,dürüstlük,vicdan gibi kavramların olmadığı o dünyada var olabilmek için nasıl bişeye dönüşmeniz gerektiğini gayet açık bir şekilde ve başarılı oyunculuklarla anlatmış! Bravo diyorum,izlemeye değer..
9
2 yıl önce
MinDFoRCe profil resmi
MinDFoRCe
mülakattaki soru tarzları, başvuranların oyunculuk becerisi, alttan alta işlenen kapitalizm eleştirisi ve sistemin insanları sürüklediği çıkarca-pragmatist-bencil ruh hali. çok iyi bir film.
6
3 yıldan fazla önce
mezemorta profil resmi
mezemorta
çok ilginç bir işe alım mülakatı . uygulayan şirket varmıdır bilinmez. film tek mekanda geçiyor .
3
3 yıldan fazla önce

El método filmini beğenenler

El método filmi hakkında ilgi çekici içerikler