Gözlerindeki sir (El secreto de sus ojos) (2009) afişi

Gözlerindeki sir (2009)
El secreto de sus ojos

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Şaşırtan, Gizem
Ülke
Arjantin
Süresi
129 dakika
pulpfiction1 1999 yıllarında gerçekleşen bir olayı geriye dönük olarak anlatmış olan yönetmen 1974 yıllarına kadar gitmektedir.1974 Haziran ayında hükümete bağlı bir görevli olan Benjamin Esposito, Buenes Aires'teki bir tecavüz vakasını araştırmak üzere görev alır ve suç mahaline vardığında bu vahşet karşısında dona kalmıştır.Esposito katili bulacağına ve adalet karşısına çıkaracağına yemin etmiştir. Film, 2010 senesi Oscar Ödülleri'nde EN İYİ YABANCI FİLM dalında Oscar'ı kazanmıştır. (Sinemalar.com)

Yorumlar

maximus585858 profil resmi
maximus585858
Açıkcası sonunda çokta şaşırmadım.
1
10 gün önce
sabriayes profil resmi
sabriayes
gerilim, romantizm ve dramın başarılı bir şekilde harmanlandığı senaryonun üzerine usta ellerden çıkmış sinema tekniği de eklenince ortaya güzel bir suç filmi çıkmış. koreli'leri geçemese de türünün iyi önreklerinden.
4
5 ay önce
BELIT profil resmi
BELIT
IMBD 8,2 biraz fazla değil mi?
1
1 yıl önce
Agarta profil resmi
Agarta
Açıkçası izlerken bunaldım sıkıldım. Ve stadyum sahnesinde film benim için bitmişti o kadar insan arasından tesadüfe bak sen !
0
1 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Çok güzel bir iş çıkmış amncak ben süresinin biraz uzun tutulduğunu ve biraz fazla abartıldığına inanıyorum ama her şeye rağmen başarılı ve sürükleyici bir yapım izlemenizi öneririm.
2
2 yıl önce
yigidoo profil resmi
yigidoo
konusu kurgusu her şeyi ile harika bir yapıt. İzlemeyen çok şey kaçırır
0
2 yıldan fazla önce
StarDust profil resmi
StarDust
stadyum sahnesindeki çekim çok etkileyiciydi. uzun olmasına rağmen motivasyonumun düştüğü bir yer olmadı. yakışır bir final olmuş. dram-gizem türü sevenler için izlenilmesi gereken bir film.
3
2 yıldan fazla önce
TabuttaRovasata profil resmi
TabuttaRovasata
gerilim, gizem, dram, iyi bir kurgu ve harika bir film.
0
neredeyse 3 yıl önce
CevikHayvanI profil resmi
CevikHayvanI
2009 yapımı juan josé campanella filmi. her şeyi yerli yerinde tutku, intikam, aşk, sözlenmemiş sözler, sözlerle değil gözlerle anlatılan, gözlerden anlaşılan anlamlar üzerinden yürüyen acayip zengin bir arjantin taşyapıtı.

uzun filmlerin yapmak zorunda olduğu sürükleyiciliği hiçbir zaman yitirmeden şahane bir gişe filminin nasıl yapılması gerektiğini ders gibi anlatıyor. filmi izledikten sonra kurduğu bağlantıları, değindiği temaları düşünmek ayrı bir keyif veriyor. uzun zamandır böyler güzel ayrıntı işçiliği görmemiştim.

özellikle ağır suç işlemiş kişilerin devlet tarafından hapisten çıkartılarak kontrgerilla mukabilinden bir tim oluşturulduğuna değinmiş olması bile bence çok önemliydi. derbeder bir toplum olan mazlum arjantin halkının en önemli yaralarına ufak tefek de olsa işaret etmesi filmin sevdiğim yanlarından.

bir de çekimlerini çok beğendim. stadyum sahnesi gibi güzel geniş plan çekimlerin yanı sıra filmin tematiğinde yer alan yakın göz çekimlerinde de şahane kareler yakalıyor. filmi izleyen bu dediklerimin hiçbirine katılmasa bile oyuncuların neredeyse hepsinin çok güzel gözleri olduğuna katılır sanırım.
0
neredeyse 3 yıl önce
yabann profil resmi
yabann
Gizemli bir film ve çok güzel finali ile mutlaka izlenmesi gereken bir yapım. Oscarı sonuna kadar hak ettiğini düşünüyorum . İzlenmeli ve arşive atılmalık :)
2
neredeyse 3 yıl önce

El secreto de sus ojos filmini beğenenler

El secreto de sus ojos filmini izlemek isteyenler

El secreto de sus ojos filmini içeren raflar

El secreto de sus ojos filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön