Gözlerindeki sir (El secreto de sus ojos) (2009)

Gözlerindeki sir (2009)El secreto de sus ojos

Puan 8.7 / 10
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Şaşırtan, Gizem
Dil
İspanyolca
Ülke
Arjantin
Süre
129 dakika
199
7
451
182
pinkbutterfly profil resmi
pinkbutterfly
güzel bir film ama çok fazla abartılıp, şişirildiğini düşünüyorum.. yani öyle ahım şahım bir film kesinlikle değil.. çok ağır ilerliyor, ağır ilerlemesine rağmen merak ettiriyor fakat süresinin çok uzun olması nedeniylede yer yer sıkıcı oluyor bir süre sonra ee hadi ama sadede gel dedirtiyor.. finalini de çok beğenmedim ben daha ters köşe bir final yapmasını beklerdim ama olmadı.. filme puanım : 10 üzerinden 7

error_outline
neredeyse 2 yıl önce
starch profil resmi
starch
Son zamanlarda izlediğim en güzel film.
error_outline
2 yıldan fazla önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Polisiye, gizem, dram biraz da sistem eleştirisi daha n’olsun on numara film ... Öyle aman aman farklı bir konusu olduğundan değil, tüm bunları iyi harmanladığından ve bir de ara ara gelen çok ince ayrıntılardan...
error_outline
2 yıldan fazla önce
alicancam profil resmi
alicancam
çok ağır ve yavaş. bu yavaşlığa değecek güzel bir son yok. çok kıt bir fil olmuş.
error_outline
2 yıldan fazla önce
BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Adalet sistemi ve anlayışı üzerine güzel eleştirileri olan sağlam bir yapım. Kurgusu da farklı ve başarılı. Ancak ya senaryodan ya da oyunculuklardan kaynaklı olarak yapımda işlenen aşkların samimiyeti ve hissi geçmedi bana. Bu bakımdan zayıf buldum. İmdb'deki yeri de bir tık abartı sanki ama güzel film. Sürükleyici. Değindiği konu ve kurgusu bakımından izlemeye değer. 7/10
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Bazı yerlerde tıkansada güzel bir film olmuş.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
maximus585858 profil resmi
maximus585858
Açıkcası sonunda çokta şaşırmadım.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
sabriayes profil resmi
sabriayes
gerilim, romantizm ve dramın başarılı bir şekilde harmanlandığı senaryonun üzerine usta ellerden çıkmış sinema tekniği de eklenince ortaya güzel bir suç filmi çıkmış. koreli'leri geçemese de türünün iyi önreklerinden.
error_outline
4 yıldan fazla önce
BELIT profil resmi
BELIT
IMBD 8,2 biraz fazla değil mi?
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Agarta profil resmi
Agarta
Açıkçası izlerken bunaldım sıkıldım. Ve stadyum sahnesinde film benim için bitmişti o kadar insan arasından tesadüfe bak sen !
error_outline
5 yıldan fazla önce
yazcsefa profil resmi
yazcsefa
Çok güzel bir iş çıkmış amncak ben süresinin biraz uzun tutulduğunu ve biraz fazla abartıldığına inanıyorum ama her şeye rağmen başarılı ve sürükleyici bir yapım izlemenizi öneririm.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
yigidoo profil resmi
yigidoo
konusu kurgusu her şeyi ile harika bir yapıt. İzlemeyen çok şey kaçırır
error_outline
6 yıldan fazla önce
StarDust profil resmi
StarDust
stadyum sahnesindeki çekim çok etkileyiciydi. uzun olmasına rağmen motivasyonumun düştüğü bir yer olmadı. yakışır bir final olmuş. dram-gizem türü sevenler için izlenilmesi gereken bir film.
error_outline
6 yıldan fazla önce
TabuttaRovasata profil resmi
TabuttaRovasata
gerilim, gizem, dram, iyi bir kurgu ve harika bir film.
error_outline
6 yıldan fazla önce
Astronom profil resmi
Astronom
2009 yapımı juan josé campanella filmi. her şeyi yerli yerinde tutku, intikam, aşk, sözlenmemiş sözler, sözlerle değil gözlerle anlatılan, gözlerden anlaşılan anlamlar üzerinden yürüyen acayip zengin bir arjantin taşyapıtı.

uzun filmlerin yapmak zorunda olduğu sürükleyiciliği hiçbir zaman yitirmeden şahane bir gişe filminin nasıl yapılması gerektiğini ders gibi anlatıyor. filmi izledikten sonra kurduğu bağlantıları, değindiği temaları düşünmek ayrı bir keyif veriyor. uzun zamandır böyler güzel ayrıntı işçiliği görmemiştim.

özellikle ağır suç işlemiş kişilerin devlet tarafından hapisten çıkartılarak kontrgerilla mukabilinden bir tim oluşturulduğuna değinmiş olması bile bence çok önemliydi. derbeder bir toplum olan mazlum arjantin halkının en önemli yaralarına ufak tefek de olsa işaret etmesi filmin sevdiğim yanlarından.

bir de çekimlerini çok beğendim. stadyum sahnesi gibi güzel geniş plan çekimlerin yanı sıra filmin tematiğinde yer alan yakın göz çekimlerinde de şahane kareler yakalıyor. filmi izleyen bu dediklerimin hiçbirine katılmasa bile oyuncuların neredeyse hepsinin çok güzel gözleri olduğuna katılır sanırım.
error_outline
6 yıldan fazla önce