Fil (Elephant) (2003)

Fil (2003)
Elephant

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
81 dakika
Noir Film, Columbine Lisesi’ndeki bir grup gencin, okul cinayetleri konu başlığı altında yaşanan bir günlerine odaklanıyor. Öğrenciler kafeteryada oturmuş sohbet ederlerken içeriye giren iki öğrenci tek kelime etmeden ve bir an duralamadan diğer öğrencilerin hepsini öldürür. Bu işin aslı esası nedir? Bu tarz okul cinayetlerinin arka planında neler yatmaktadır? Gus Van Sant, oldukça küçük çaplı bir bütçe ve amatör bir ekip ile perdeye aktardığı filmiyle Cannes Film Festivali’nde Altın Palmiye Ödülü almıştır.

Yorumlar

eminuk profil resmi
eminuk
Tamamı aslen oyuncu olmayan karakterler ve çoğu doğaçlama sahnelerle ilginç bir fikir olmuş. Son 20 dakikaya kadar pek çok festival filminde bile göremeyeceğiniz sıradanlıkta sahneler var. Hatta bazı sahnelerde Gus Van Sant oyuncuların kamera önünde olduğunu anlamamıza izin veriyor. Yer yer de kamerayı izleyici tutuyormuş izlenimi mevcut. Demem o ki, okul cinayetleri konusunda sizi yeterince aydınlatır mı bilmem ,ki amaç kesinlikle bu degil, ama ilginc bir deneyim yaşatır, buna eminim. Denemenizi tavsiye ederim.
1 yıldan fazla önce
Sefa profil resmi
Sefa
Farklı hayatları ve bunların birleşme noktalarını anlatan , okul cinayetlerinide gösteren kısa bir film.
2 yıldan fazla önce
eskon profil resmi
eskon
okul cinayetlerini odaklanan bir film. sakin, büyük konuşmayan bir festival filmi. hayatta ne varsa kadrajına onu almış van sant
4 yıldan fazla önce

Elephant filmi hakkında ilgi çekici içerikler