Eliza Graves (2014)

Eliza Graves (2014)

Puan 7.1 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
112 dakika
84
4
191
79
Insomniac profil fotoğrafı
Insomniac
Hikayeyi ve işlenişi sevdim, Edgar Allen Poe'dan uyarlanmış bence keyifliydi. Kadrodaki her isim bence karakterlere cuk oturmuş bu ayrıca güzel olan bir artısıydı ve final sürprizimsi haliyle gayet tadında bitti. İzlenebilir.
error_outline
9 ay önce
pinkbutterfly profil fotoğrafı
pinkbutterfly
Shutter Island filminin çakması.. ama malesef aynı başarıyı yakalayamamış.. filmi beğenmedim.. puanım : 10 üzerinden 6
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
trevor profil fotoğrafı
trevor
Allan Poe hikayesiymiş. sonu hariç sevdim ben. Büyük beklentiye girmeden izlemekte fayda var

" Birinin en çok korktuğu şeyi buldugunuzda onun deliliğinin anahtarını bulmuşsunuz demektir. "
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
Celestine profil fotoğrafı
Celestine
iyi vakit geçirmelik
error_outline
5 yıldan fazla önce
Lioness profil fotoğrafı
Lioness
2 saati görünce izleyemem sıkılırım felan sandım ama baya baya güzeldi yaw :) Hikaye içinden hikaye çıkardılar resmen (Sonu belli gibiydi keşke girişteki o sahne biraz daha kamufle edilseydi). Fena final değildi... Kate Beckinsale'a tarihi eski kıyafetler çok yakışıyo ya baya asil durmuş ^^
error_outline
5 yıldan fazla önce
Mine.Ce profil fotoğrafı
Mine.Ce
Çok tahmin edilebilecek bir senaryosu olmasına rağmen, kendini izleten güzel bir film. Kim akıllı kim deli soruları belki kafanızda uçuşabilir , ya da benim gibi iyi oyunculukların keyfini çıkarabilirsiniz. Ustalar yine farklarını ortaya koymuşlar tabi ki. İyi seyirler...
error_outline
5 yıldan fazla önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
OH MY GOD :D Şaştım ,çok beğendim... Çok uzun zamandır merak ediyordum anca sıra geldi , izlenecekler listenizden biran önce alın keyifle izleyin.Ayrıca ek bilgi :) film Edgar Allan Poe 'nun ''“The System of Doctor Tarr and Professor Fether” adlı hikayesinden uyarlamaymış :)
error_outline
5 yıldan fazla önce
Raziye. profil fotoğrafı
Raziye.
Böyle muhteşem akıcılıkla,senaryoyla,Ben Kingsley le(çokçokçok seviyorum oyunculuğunu,her role cuk oluşunu) tımarhane konulu en güzel filmlerden biri oldu benim için.Herkesin sıkılmadan severek izleyeceği;gerilimli,gizemli,seyirciyi ''tam filmi anladım'' derken tekrar şaşırtan,''kenarda köşede kalıp unutulmamalı'' dediğim,bundan sonra tavsiye denilince ilk aklıma getireceğim filmlerden.
error_outline
5 yıldan fazla önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
Kate Beckinsale oyunculuğu muazzamdı..
error_outline
5 yıldan fazla önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Akıl hastanesi konusu başlı başına ürpertici bir durumken oyunculuklar da gayet iyiydi güzelim konuyu hiç etmemişler sevdim bu durumu. Sonu da izlerken yürüttüğüm tüm tahminlerin çok ötesindeydi, başarılı bir film izlenir 8/10 :)
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
Aaisha profil fotoğrafı
Aaisha
filmin sonuna dek bir bulmaca çözüyor gibi hissettim. Edgar Allen Poe hayranı olarak kitabının nefis bir film olduğunu görmek çok heycan verici... nasıl geç kalmışım nasıl adını duymamışım bilmiyorum. ben geç kaldım siz kalmayın derim ;)
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Öyle bir film yapmışlar ki kim akıllı kim deli ayırt edilmiyor. Delinin biri bir laf atıyor ortaya kırk akıllı kırk gün düşünsün dursun başında. Oyunculuklara da gerçekten bayıldım. Sözler, davranışlar, hisler... Hepsi izleyiciye o kadar iyi geçiyor ki. Hikayesine bakacak olursak olaylar çok hassas noktalardan bağlanmış. Çok zekice kurgulanmış bir senaryosu var. Ordan oraya sürükledi izlerken. Ve sonunda gerçekten şaşırttı. Genellikle gerilim ve gizem barındırsa da yer yer duygusallaştıran ve bazı sahnelerde gülümsetmeyi de başaran bir film. İnsanın bazen deli olası gelir ya hani bu filmden sonra da az bi miktar gelmedi desem yalan olur. Bence kaçırmayın bu filmi. Son olarak eklemeliyim ki,

Aşk nasıl bir deliliktir? :)
error_outline
6 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Açıkçası çok beğendiğim söylenemez. Hikaye sadece okumak için yazılmış bence. Filmi olmaması gerekiyormuş gibi geldi bana. Surprizli filmlere bayılırım ama bu film pek etkilemedi beni. Bu kadar çok beğeneni varken acımasız olmak istemem ancak sıkıldım, bittiğinde kim kimdir, ne oldu, ne olacak diye kafa bile yormadigimi fark ettim. Film bu konuda beni cesaretlendirmedi çünkü.
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
b.u.r.c.u profil fotoğrafı
b.u.r.c.u
Harika bi filmdi, sonuna kadar gizemini korudu ve hiç sıkılmadan merakla izledim.Sonu sürprizli, izlemenizi tavsiye ederim.Şimdi burda gizemli bi spoiler yazmazsam olmaz :)
error_outline
neredeyse 8 yıl önce
Sezgii profil fotoğrafı
Sezgii
Son zamanlarda gördüğüm en iyi gizem filmlerindendi. Oyunculuklar zaten harika. Bizim de Gen isminde akıl hastanesinde geçen bir filmimiz vardı. Biraz andırıyor :D
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce