Eliza Graves (2014) afişi

Eliza Graves (2014)

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 7.3 / 6 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
112 dakika
Blacklion Tıp fakültesinden başarılı bir öğrenci olarak mezun olan bir öğrenci artık hayata atılmanın zamanı geldiğini düşünmektedir. Tıp fakültesinden mezun olduğu için ilk iş hayatına bir akıl hastanesinde başlaması gerektiğine karar verilmiştir. Atandığı akıl hastanesinde hastalarını günlük olarak izlemektedir. Yeni doktorluk hayatında hastaların hareket ve gündeliklerine zamanla alışır. Hastalarına alışan yeni doktor çalışmış olduğu hastaneye de alışır. Aradan kısa bir zaman geçtikten sonra etrafında hiçbir şeyin göründüğü gibi basit ve sıradan olmadığını fark eder.

Yorumlar

slymndgn profil resmi
slymndgn
Kate Beckinsale oyunculuğu muazzamdı..
1
9 gün önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Akıl hastanesi konusu başlı başına ürpertici bir durumken oyunculuklar da gayet iyiydi güzelim konuyu hiç etmemişler sevdim bu durumu. Sonu da izlerken yürüttüğüm tüm tahminlerin çok ötesindeydi, başarılı bir film izlenir 8/10 :)
5
3 ay önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
filmin sonuna dek bir bulmaca çözüyor gibi hissettim. Edgar Allen Poe hayranı olarak kitabının nefis bir film olduğunu görmek çok heycan verici... nasıl geç kalmışım nasıl adını duymamışım bilmiyorum. ben geç kaldım siz kalmayın derim ;)
10
4 ay önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Öyle bir film yapmışlar ki kim akıllı kim deli ayırt edilmiyor. Delinin biri bir laf atıyor ortaya kırk akıllı kırk gün düşünsün dursun başında. Oyunculuklara da gerçekten bayıldım. Sözler, davranışlar, hisler... Hepsi izleyiciye o kadar iyi geçiyor ki. Hikayesine bakacak olursak olaylar çok hassas noktalardan bağlanmış. Çok zekice kurgulanmış bir senaryosu var. Ordan oraya sürükledi izlerken. Ve sonunda gerçekten şaşırttı. Genellikle gerilim ve gizem barındırsa da yer yer duygusallaştıran ve bazı sahnelerde gülümsetmeyi de başaran bir film. İnsanın bazen deli olası gelir ya hani bu filmden sonra da az bi miktar gelmedi desem yalan olur. Bence kaçırmayın bu filmi. Son olarak eklemeliyim ki,

Aşk nasıl bir deliliktir? :)
2
7 ay önce
eminuk profil resmi
eminuk
Açıkçası çok beğendiğim söylenemez. Hikaye sadece okumak için yazılmış bence. Filmi olmaması gerekiyormuş gibi geldi bana. Surprizli filmlere bayılırım ama bu film pek etkilemedi beni. Bu kadar çok beğeneni varken acımasız olmak istemem ancak sıkıldım, bittiğinde kim kimdir, ne oldu, ne olacak diye kafa bile yormadigimi fark ettim. Film bu konuda beni cesaretlendirmedi çünkü.
1
2 yıldan fazla önce
burcst profil resmi
burcst
Harika bi filmdi, sonuna kadar gizemini korudu ve hiç sıkılmadan merakla izledim.Sonu sürprizli, izlemenizi tavsiye ederim.Şimdi burda gizemli bi spoiler yazmazsam olmaz :)
3
2 yıldan fazla önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Son zamanlarda gördüğüm en iyi gizem filmlerindendi. Oyunculuklar zaten harika. Bizim de Gen isminde akıl hastanesinde geçen bir filmimiz vardı. Biraz andırıyor :D
3
2 yıldan fazla önce
Astronom profil resmi
Astronom
bu tarz yani gerçek gizem-gerilim türü filmleri izlemeyi özlemiş bünyelere ilaç gibi gelen film.

film konusu ile 10.dakikadan sonra zaten sizi kendine bağlıyor, bu sırada da kate beckinsale, jim sturgess, ben kingsley izlemeye doyuyorsunuz, yetmiyor ara ara da brendan gleeson ve michael caine izliyorsunuz ki bunun adı oyunculuğa doymak oluyor.

film zaten ortalamanın üzerinde biterken, vurucu kurgusunu önünüze seriyor ve +1 puanı daha kapıverip, bana kalırsa en izlenebilir gizem-gerilim filmleri arasına giriyor. edgar allan poe'nun adının geçtiği her film zaten bir başka oluyor aynı the raven gibi.

kısacası brad anderson bu film ile the machinist seviyesini yine aşamamış durumda ama filmlerine baktığınız zaman ikinci sıraya yerleşir.

son bir not: kate beckinsale gençliğimde de güzeldi hala da güzel hep güzel olacak.
2
2 yıldan fazla önce
arifcicek profil resmi
arifcicek
Ters köşe olması ayrı bir güzel ama Eliza gerçekten çok güzel değil mi?
0
2 yıldan fazla önce
gkhn. profil resmi
gkhn.
Aslında kadroya göre çok iyi bir film bekledim.Film boyunca bir şeyler olacak diye bekledim, bekledim, bekledim durdum... Oldu tabii sonunda ama film o kadar baştan sonunda ters köşe yapacağını belli etti ki ne zaman ters köşe olacak diye beklemekten başka bir haz alamadım filmden.. Ki sonunda olduğum ters köşeye bile şaşıramadım.
1
3 yıl önce
Blacklion profil resmi
Blacklion
Surukleyici sıkılmadan izledim sonu süprizli eliza etkileyici ve hoştu :)
2
3 yıl önce
Blacklion profil resmi
Blacklion
makinistin yönetmeninden oyuncular sağlam en kısa zamanda izlemeli.
0
3 yıl önce
UnknownUser00 profil resmi
UnknownUser00
Edgar Allan Poe'nun, the system of dr Tarr and prof Fether adlı hikayesinden uyarlanmıştır. Hikaye 1900 yılında bir akıl hastanesinde geçiyor ve filmin atmosferi müthişti, ayrıca Kate Beckinsale hariç tüm oyuncular özellikle Ben Kingsley filme çok yakışmış
3
3 yıl önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
Ben Kingsley ve Michael Caine gibi yaşlı oyuncuların başarılı sayılabilecek performanslarının yanında genç başrol oyuncularının performansı biraz sönük kalsa da izlemeye değer hoş bir film.
3
3 yıl önce

Eliza Graves filmini beğenenler

Eliza Graves filmini içeren raflar

Eliza Graves filmi hakkında ilgi çekici içerikler