Kraliçe Elizabeth (Elizabeth) (1998)

Kraliçe Elizabeth (1998)Elizabeth

Puan 7.1 / 10
Senin Puanın
Etiketler Tarih, Biyografi, Gerçekçi
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
124 dakika
43
1
152
30
.SimS. profil resmi
.SimS.
Genel anlamda güzel ve akıcı bir yapımdı, tarihi filmleri sevenlerin beğeneceği türde bir film olmuş
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Tarihin en büyük kadın figürlerinden birisi olan Kraliçe Elizabeth'in gençlik döneminden, tüm dini baskılar ve kadın olmanın güçlüğü içinde gücü eline alışına kadarki süreyi konu alıyor. Bir de aşk hayatını tabi. Bazı noktaların gerçekliğini bilmediğim için o yönden bir yorum yapamam fakat biyografik ve tarihi bir film olarak oldukça başarılıydı. Oyunculuklar da çok iyi zaten hepsi büyük isimler. Bence kalitesine göre de gördüğü ilgi şaşırtıcı yani çok göz önünde olan bir film değil. O yüzden beklentim de düşüktü fakat film başından ilgimi çekmeyi başardı.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
güzel tarihi bir fimdi.bundan önce elizabethin annesini ve babasını anlatan boleyn kızı kitabını okumanızı ve filmini izlemenizi tavsiye ederim :) iyi seyirler :)
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Tam bir tarih filmi. Etkileyici oyuncularla dolu bir kadroya sahip. Gerilim oranı düşük çoğu tarihi filme göre ama biraz da dönem ve insanların magazin kafasında olmasın dolayı diye tahmin ediyorum. Eğer araştırmayı seviyorsanız film bittiğinde aklınızda pek çok isim kalmış olacak.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce