Elizabeth: Altin çag (Elizabeth: The Golden Age) (2007)

Elizabeth: Altin çag (2007)Elizabeth: The Golden Age

Puan Yeterli oy sayısına ulaşılamadı
Senin Puanın
Etiketler Tarih, Biyografi, Dram
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
114 dakika
59
3
244
65
.SimS. profil resmi
.SimS.
tarihi anlara ve altın çağ oluşuna biraz daha geniş ve detaylı bakılsa daha güzel olurdu ama yine de genel anlamda etkileyici ve güzel bir yapımdı .
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Silimaure profil resmi
Silimaure
Sadece Cate Blanchett'in yüzü suyu hürmetine izlenecek film. Rolünün karakterine mükemmel şekilde bürünmesinin yanında, filmde işlenen erkek egemen çağda feminist bir idol olarak ortaya çıkması da takdire şayan.
Ama diğer taraftan filmde aşkın işlenişi, drama unsurunun zaman zaman önüne geçiyor. Neticede güzel bir tarihi drama.
error_outline
2 yıldan fazla önce
predator profil resmi
predator
Koskoca Altın Çağ için biraz sığ olsa da tarih severler için izlenebilir bir film.
error_outline
2 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
İlk filmi daha başarılı bulsam da bu da hoştu. Sondaki deniz savaşı güzeldi ama daha detaylı tutulsa daha etkileyici olabilirdi. Bi anda oldu ve bitti filmde.
error_outline
yaklaşık 5 yıl önce
kaptankaptanim profil resmi
kaptankaptanim
Art arda iki filmi de bitirdim. Altın Çağ filminin, Elizabeth filmine göre daha bir magazin içinde kaldığını düşünüyorum. Belki gerilim oranı daha yüksekti ama ilk filmde daha çok entrika vardı ki tamamının komplolardan ibaret olmasına bağlıyorum bunu. İspanyol Armada gibi çok ünlü bir savaşa oldukça az yer verdiklerini gene söylemeden geçmek istemiyorum. Detaysız değildi ama oldu da bittiye getirilmiş gibiydi. Tarih konusunda ilk film kadar önemli karakter işlendiğini düşünüyorum. Özellikle filmde çok arkada kalan hatta İMDB sayfasında bile adı bulunmayan karakter Francis Drake'e ayıp edilmiş. John Dee'nin unutulmaması ve mesleğinin yerinde kullanılması da çok hoşuma gitti gene etkilendim kısacası.
error_outline
yaklaşık 6 yıl önce