Elysium: Yeni Cennet (Elysium) (2013)

Elysium: Yeni Cennet (2013)
Elysium

Puan Like 7.0 / 11 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
109 dakika
FairyTalee Elysium'un varsıl ve şanslı egemenleri teknoloji alanında üst düzey bir gelişim gösteren gezegenlerinde lüks içerisinde yaşarken; çürümüş dünyada geri kalan kalabalık insan topluluğu tedavi ihtiyaçları için bile Elysium'a ihtiyaç duymaktadır. Ancak iki gezegen arasında yapılan anlaşmalar gereğince Elysium'a girmeleri kesin suretle yasaktır. Ta ki Elysium'a gitmekten başka çaresi kalmayan Max isimli sıradan bir adam çıkana dek.

Yorumlar

starch profil resmi
starch
Bu türü sevmem ama sıkılmadan izledim.
3 ay önce
mtufan profil resmi
mtufan
gelecekte insanoğlunun ulaşması muhtemel gerçeklerine ışık tutuyor. pahalı teknolojileri ve işçi-beyaz yakalı arasındaki uçurumun boyutunu gösterirken, gerilimi ve mücadele ruhunu hissettiriyor. işçi kesiminin hayatının ne kadar değersiz olduğunu burnumuza sokarak insanları ayıltma çabasında. Yavaş ilerleyen bir yapısı var ama sıkmıyor yeni şeyler gösterip dikkat dağıtabiliyor. Başarılı
2 yıldan fazla önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
Keşke biraz daha spesifik ögeler barındırsa
neredeyse 3 yıl önce
Onrmrtsck profil resmi
Onrmrtsck
İlk başta çok büyük bir umudum vardı ama izleyince çok sıradan bir bilim kurgu filmi olduğunu gördüm.
neredeyse 3 yıl önce
mahru profil resmi
mahru
tek kelime ile müthiş bir film.ama gelecekte olası seneryolardan ve lanet olası hiyerarşiden nefret ediyor insan..sonunda gözyaşlarımı tutamadım..neill blomkampın bir tarzı olduğuna inanıyorum artık.ve her ne olursa olsun soundtrackları ile her türlü izlenilir.filmi izleyin ve evde ki çocuklar için endişelenin.hele ki şahsım gibi orta sınıf veya fakir seniz daha çok endişelenin.

neredeyse 3 yıl önce
gangrel profil resmi
gangrel
Neill Blomkamp filmleri konu olarak çok iyi, efektler falan tamam da bir anda bitiyor. Sonu hiç tatmin etmiyor. District 9'da da aynı hisleri tatmıştık. İşte bu yüzden kült olamıyorlar malesef.
3 yıldan fazla önce
acarnesim profil resmi
acarnesim
harika bir bilim kurgu filmi, mutlaka izlemelisiniz.
neredeyse 4 yıl önce
jupiterinuydusu profil resmi
jupiterinuydusu
arşivimde bir senedir bekliyordu, nihayet izleyebildim. arada bir gelen "hollywood aksiyonu filmi" izleme isteği için birebir. beğendim ben :)
neredeyse 4 yıl önce
alicancam profil resmi
alicancam
Bunun sonuna 'halk plaja akın etti, vatandaş denize giremiyor' yazan arkadaş her kimsen büyük hayranınım.
neredeyse 4 yıl önce
Jenny profil resmi
Jenny
yokya traileri daha guzeldi
4 yıl önce
yabann profil resmi
yabann
District 9 filmini izleyip bu filmi izlemek gerektiğini düşünüyorum . Ellerindeki güzel konuyu ve oldukça iyi oyuncu kadrosunu değerlendirememişler . Gişede de zarar filmlerden biri . Her filmin gişe başarısı filmi yansıtmayabilir fakat bu film beklentileri tam karşılamadı .
4 yıldan fazla önce
Mustuk profil resmi
Mustuk
aslında günümüz problemlerını sadece gelecek teması adı altında işlemiş.. günümüzde de zenginsen hastalığına çare var değilsen devlet hastanesinde sürünürsün.. oldukça başarılı bir film ...
4 yıldan fazla önce
otekiben profil resmi
otekiben
izlettiriyor ama nedense hollywood isi degil de daha utopik bir hikaye bekliyordum.
4 yıldan fazla önce
TARIK59 profil resmi
TARIK59
Yıl 2154, insanlar iki sınıfa ayrılıyorlar: bir grup çok varlıklı olup Elysium adı verilen bir uzay istasyonunda yaşıyorlar, geriye kalanlarsa çok kalabalık bir nüfus olarak çökmüş, yıkılmış dünyada yaşam savaşı veriyorlar. Dünyada yaşayan insanlar umutsuzca gezegenin suç ve yoksulluk ortamından kaçmaya çalışıyorlar ve birçoklarının Elysium’daki medikal imkanlara ihtiyaçları var. Ancak, Elysium’dakiler dünyadan göçü yasaklayan yasalar doğrultusunda yurttaşlarının “lüks” yaşantısını koruyabilmek için herşeyi yapmaya hazırlar. Bu iki dünya arasında eşitiği sağlayabilecek tek kişi ise Elysium’a gitmekten başka çaresi olmayan sıradan bir adam olan Max (Matt Damon). İstemeyerek de olsa Max çok tehlikeli bir görev üstlenerek Elysium’un Sekreteri Delacourt’un (Jodie Foster) güçlerine karşı gelmek zorunda. Ancak, başarılı olduğu takdirde sadece kendi hayatını değil, Dünya’da yaşayan milyonların hayatını da kurtarabilir...
4 yıldan fazla önce
tyler profil resmi
tyler
district 9 dan sonra beklentileri pek karşılamadı.
4 yıldan fazla önce
Qwertyy profil resmi
Qwertyy
Daha iyi olabilirdi filmin ilk 45 dakikalık bölümü çok sıkıcıydı.
neredeyse 5 yıl önce

Elysium filmini beğenenler

Elysium filmi hakkında ilgi çekici içerikler