Insanlari Seyreden Güvercin (En duva satt på en gren och funderade på tillvaron) (2014) afişi

Insanlari Seyreden Güvercin (2014)
En duva satt på en gren och funderade på tillvaron

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
İsveç
Süresi
101 dakika
pulpfiction1 Sam ve Jonathan, hayattan bıkmış iki gezgin satıcıdır. Ne işleri tıkırındadır, ne de yaptıkları işten memnun oldukları söylenebilir. En sonunda bu gidişi değiştirebilmek için taktik değiştirmeye, insanlara daha cafcaflı laflar etmeye, icabında yalan söylemeye karar verirler. Roy Andersson'un yönettiği film, 71. Venedik Uluslararası Film Festivali'nde Altın Aslan ödülünü kazandı.

Yorumlar

otekiben profil resmi
otekiben
beni aşan filmlerden biri daha. aralarda kopuk kopuk anlamlandırabildim sadece. ben de güvercin gibi seyretmiş oldum yani.
1
1 yıldan fazla önce
Tetsuo profil resmi
Tetsuo
Sterilize görüntüler eşliğinde adına toplum dediğimiz olguyu oluşturan her türlü monotonlugu sarkastik bir absurdlukle gözler önüne seren son Roy Anderson şahanesi... Filmi izlerken naçizane bir parçasını oluşturduğum hayattan o kadar fazla parça hissettim ki; her an bir kapının bacanin arkasindan kendimin çıkacağını sandım. Iskandinav kara mizahinin önlenemez yükselişi tüm hızıyla devam ediyor.
3
neredeyse 2 yıl önce
MONONOKE profil resmi
MONONOKE
İsveç Sinemasının usta yönetmenlerinden Roy Andersson'un '' İkinci Kattan Şarkılar' ve 'Siz, Yaşayanlar' filmlerinin ardından çektiği 'Yaşayanlar' üçlemesinin son filmi 'İnsanları Seyreden Güvercin' 2014 Aralık ayında Venedik Film Festivalinde büyük ödülü alarak bütün dikkatleri üstüne çekti. Çağdaş zamanların Don Kişot ve Sanço Panza'sı gibi iki gezgin satıcıyı izleyen film günümüzün, geçmişin ve geleceğin karmakarışık dünyasına absürd ve bir o kadar da gerçekçi bir bakış atıyor. Film, bize yaşamın ihtişamını, insanoğlunun kırılganlığını, içimizdeki mizahı hatırlatıyor; tıpkı bir ağacın dalına tünemiş ve bizleri seyreden bir güvercin gibi.
2
2 yıl önce

En duva satt på en gren och funderade på tillvaron filmini beğenenler

En duva satt på en gren och funderade på tillvaron filmi hakkında ilgi çekici içerikler