Yasak Ask (En kongelig affære) (2012)

Yasak Ask (2012)En kongelig affære

Puan 8.8 / 10
Senin Puanın
Etiketler Tarih, Romantik
Yönetmen
Dil
Danca
Ülke
Danimarka
Süre
137 dakika
28
1
81
61
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Ölçüsüz sevgi, ölçüsüz nefret... Alicia gerçekten alımlı bir kadın dönem filmlerine, naif rollere çok yakışıyor. Mads ile de güzel bir ikili olmuş. Müzikleri şahane.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
selinblgn profil fotoğrafı
selinblgn
Daha iyi bir dönem filmi bekliyordum. O kadar gereksiz uzatmışlar ki hızlandırılmış şekilde izlemek zorunda kaldım. Sonunu merak etmekten çok ne zaman bitecek diye bekledim. Dönem filmlerine ve kıyafetlerine aşık olan biri olarak sıkıldım maalesef.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Bir entrika, aşk, ihanet filmi olarak izlerseniz çok büyük hata yapmış olursunuz. Filmde asıl işlenen tüm bunların geçtiği dönem ve o dönemin koşullarıdır. Kilise baskısı altındaki Danimarka'da var olan akıl almaz uygulamalar, bunun yanında dini kullanarak güç peşinde koşan insanların bu uğurda yaptıkları filmde ayan beyan ortadaydı. Bu tür insanlar bugün bile ülkelere zarar veriyor, gelişmelerinin önünde yıkılması zor bir set gibi duruyor. Bu açıdan güzel mesajlar veriyor film. Oyunculuklar harika, görüntüler muazzam.... Bir dönem filminden beklediğim her şey vardı. Mads Mikkelsen inanılmaz yetenekli bir adam. Bunu bir kez daha anladım. Ha bazı sahnelerde ağladığım da dip not olarak burada dursun, belki dram severlere dokunur. İzleyin.
error_outline
6 yıldan fazla önce
starch profil fotoğrafı
starch
Herşey iyi, güzel de; bir kişinin yüz ifadesini algılayabilmemiz için görüntü on dakika orada durur mu.. Böyle yapınca film ağırlaşmış, gereksiz yere süresi uzamış ve sıkıcı hale gelmiş...
error_outline
7 yıldan fazla önce