Hayata Rövesata Çeken Adam (En man som heter Ove) (2015)

Hayata Rövesata Çeken Adam (2015)
En man som heter Ove

Puan Like 7.5 / 23 kullanıcı
Senin Puanın
Etiketler Dram, Komik
Yönetmen
Ülke
İsveç
Süresi
116 dakika
BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Çok fazla bir şey söylemeye gerek yok. Çok sıcak ve çok keyifli bir film. Yer yer güldürüp yer yer duygulandırıyor. Belki bir tık süresi daha az olabilirdi onun dışında çok beğendim. Kesinlikle izleyin.. 8/10
1 yıldan fazla önce
.Simurg profil resmi
.Simurg
Ailece izleyebileceğiniz sımsıcak bir film. Ove ve komşularını sevmemek elde değil. Bence her mahalleye bir Ove lazım ben çok haklı buldum kendisini
neredeyse 2 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Şu kadar sevilsek yeter.
neredeyse 2 yıl önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
Ağlamıycam dedim dedim ama insanı zorla ağlatıyorsunuz arkadaş. Sen kendini 2 saat tut tut sonra bir sahne gelsin nolduğunu anlamadan ağlamaya başla. İnsanın yüreğine dokunan bir film gerçekten. O kadar sıcak, o kadar hoş ki.. Oyunculuklar desen başka güzel, müzikler desen başka güzel, film boyunca hissedilen tonla duyguyu tarif bile edemiyorum. İsveç sinemasıyla güzel bir tanışma oldu benim açımdan. Bence mutlaka ama mutlaka izleyin :) (Dipnot: Kedi severler için ağır tahrik içerir..)
2 yıl önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
çok çook özel bir film arıyordum. buldum sanırım...
2 yıl önce
SuaY profil resmi
SuaY
Kuzenim "mutlaka izle aynı senin gibi huysuz bir adam Ove" dediği için listeme aldım . Sadece huysuz değilsin Ove gibi harikasın demek de istedin sanırım ;) eyvallah :D Bütün yorumlar harika. Sımsıcak bir film. İzleyin.
2 yıl önce
VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Bir filme kolay kolay muazzam demem ama bu film muazzam aynı anda hem güldürüp hem ağlatan filmleri seviyorum ondan olabilir. #spoiler# dram dedik ama karısının kanser olmasıyla ilgili dramatizasyon yapmamışlar bu ayrıca hoşuma gitti olayı verip geçmişler yani #spoiler# teşekkürler isveç sineması çok yaşa huysuz ve tatlı adam Ove!
2 yıldan fazla önce
Oktay221B profil resmi
Oktay221B
zaman içinde değişmeyen, sınırları olan ve bunlar için kendince makul anlaşılabilir sebepleri bulunan bir insan ve çevresiyle olan ilişkisi
2 yıldan fazla önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Küçücük bir sitede ya da mahallede kocaman yürekli Ove adında bir adam varmış... Kuralları olması onu sert, aksi, kalpsiz, paranoyakmış gibi göstersede yaşadıkları kalbinin içtenliğini, sevgisini ne de güzel ele vermiş. Ove adındaki bu adamı mutlaka izleyin..
2 yıldan fazla önce
hezarfen profil resmi
hezarfen
Up animasyon filme çook benziyor onu sevenler bunu da kesinlikle sever harikaydı
2 yıldan fazla önce
starch profil resmi
starch
Son günlerde rastladığım en güzel hikaye. Mahallenizden (olması gereken) biri gibi Ove, Çok doğal, samimi, gülümseten, aynı zamanda göz yaşartan bir film. İzlemeyen pişman olur.
2 yıldan fazla önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Ben film hakkında neler yazabileceğimi düşündüm ama belki yanlış birşey yazar, seyredebilecek birini filmden soğuturum diye korktum. Oysa amacım tam tersi kesinlikle. Lütfen Ove'ye bir şans verin ve tanışın onunla...Teşekkürler Peris iyi ki Ove'yle tanışmama yardım etmişsin... İzleyeceklere iyi seyirler.
2 yıldan fazla önce
Peris profil resmi
Peris
Ove yolda görseniz nefret edeceğiniz bir karakter. Paranoyaklık derecesinde kuralcı. Ancak biraz sabredip, tanıyınca hemen kanınız kaynıyor.
Zaman geçirmek için tesadüfen izlediğim ama beklentilerimin ötesinde kendisine hayran bırakan bir yapım oldu. İçten, dokunaklı; bazen ağlatan, bazen güldüren...
2 yıldan fazla önce