Kapidaki düsman (Enemy at the Gates) (2001)

Kapidaki düsman (2001)Enemy at the Gates

Puan 7.6 / 10
Senin Puanın
Dil
İngilizce
Ülke
İrlanda
Süre
131 dakika
568
10
1858
246
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Nazi - Sovyetler Birliği arasında savaşın gidişatına büyük etki eden bir karakterin, keskin nişancının hikayesini anlatıyor film. Savaş filmi aksiyon doğursa da keskin nişancılık aksiyona ters aslında oyun oynayanlar benzer filmler izleyenler ya da sanırım avcılıkla uğraşanlar daha iyi bilir. ama ona rağmen filmin temposu oldukça güzel ve sürükleyiciydi. Üstelik bazı sahnelerde de soğuk terler döktürdü diyebilirim. Oyunculuklar da aynı şekilde başarılı ve hem tarihi hem de gerçek hikayeye dayanıyor olması insanı daha etkiliyor. Bazen hüzünlü bazen gergin geçse de filmin en güzel yeri hafiften komünizmin açıklamasının yapıldığı kısımdı sanırım. herkesin eşit kimsenin yanındakini kıskanmadığı bir toplum yaratmak istemiştik ama insanın olduğu yerde her zaman kıskançlık da olacaktır.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
burcudgn profil fotoğrafı
burcudgn
Tarihi olması sebebiyle beni içine çeken bir film oldu. Filmden etkilendiğim için sonra araştırma yaptım.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Süresi uzun olsa da hiç sıkmıyor son derece akıcı bir film
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
iki keskin nişancı.savaş ve aksiyon dolu bir film.Nazilerle olan filmler genelde başarılı
error_outline
3 yıldan fazla önce
melihkaya profil fotoğrafı
melihkaya
Ben pek beğenmedim açıkçası nedenine gelicek olursam kanlı savaşın ortasındaki romantik aşk hikayesi bana farklı gelmedi. Filmin içindeki en güzel taraf iki tarafında birbirini küçük kurnazlıklarla alt etmeye çalışmasıydı.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
II.Dünya savaşında keskin nişancılar arasındaki çekişme insanı izlerken terletti diyebilirim. Sonuç olarak bir taraf öldürürken kazandığını diğer tarafta kaybettiğini görüyoruz ama savaşlar insalığa kaybetmekten başka ne verdi ki?
error_outline
5 yıldan fazla önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
İzlediğim savaş filmleri arasında en iyilerinden biri kesinlikle keskin nişancı filmlerini ayrı bir seviyorum filmin renkleri çok isabetli seçilmiş vurulma sahneleri aşırı gerçekçiydi ve yaşanmış bir konudan esinlenilmiş olması filmi daha etkileyici bir duruma getiriyor ve Rachel Weisz sen nasıl bir kadınsın..
error_outline
6 yıldan fazla önce
AndromedaD profil fotoğrafı
AndromedaD
Ah Jude(!)yine erittin ekran başında :)
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Askeri filmlere bayılırım özellikle keskin nişançı olan filmlere ve diyebilirim ki türünün en iyisi muhteşem bir film herkese tavsiye ederim.
error_outline
7 yıldan fazla önce
EDITOR profil fotoğrafı
EDITOR
SON DERECE KALİTELİ Keskin nişancı temasının orjinali bu film. Sahneler güzel, konu iyi işlenmiş. Bütün oyuncular kendi kalitelerini aşmışlar. Jude Law süper. Zaten bir karakter oyuncusu olan Ed Harris, en karizmatik halinde. Seyredin derim.
error_outline
8 yıldan fazla önce
eskon profil fotoğrafı
eskon
iki usta keskin nişancının mücadelesi. birisi kızıl, birisi nazi. birisi soylu, birisi köylü. birisi genç, birisi yaşlı... iyi film iyi
error_outline
8 yıldan fazla önce
Semraykut78 profil fotoğrafı
Semraykut78
.
error_outline
8 yıldan fazla önce
neway profil fotoğrafı
neway
Bu filmden bana kalanı özetleyecek olursam: 'Herkesin eşit olduğu bir toplum yaratmak için çok çabaladık.Bu toplumda komşunu kıskanman gerekmeyecekti.Ama her zaman kıskanılacak bir şey vardır.Bir gülüş, bir dostluk, sahip olmak istediğin senin olmayan bir şey... Bu dünyada Sovyet dünyasında bile her zaman zengin ve fakir olacak.Yetenek zengini, yetenek fakiri, aşk zengini, aşk fakiri...'
error_outline
neredeyse 9 yıl önce
TARIK59 profil fotoğrafı
TARIK59
Rus ve Nazi askerlerinin dayanması güç mücadelesi devam ederken tüm dünya korku dolu gözlerle Stalingrad savaşının sonucunu beklemektedir. Bu sırada ünü her yana yayılmış Rus keskin nişancısı Vassili Zaitsev düşmanını tek tek sessizce avlamaktadır. Fakat Vassili bu ünü yüzünden kendini Nazi'lerin en iyi keskin nişancısı olan Binbaşı Konig ile yaptığı bir düellonun içinde bulacak ve dünyanın en önemli savaşlarından biri bu iki askerin kişisel mücadelelerine de sahne olacaktır. Vassili gösterişten uzak ve mütevazi yapısıyla, görevini olağanüstü bir beceriyle yerine getirebilen sıradan bir askerdir. Bir Sovyet politikacısı olan Danilov onu bir propaganda aracı olarak kullanabileceğini anladıktan sonra Ural'larda basit bir asker olarak görev yapan Vassili'yi çok daha fazla ihtiyaç duyulan ulusal bir kahramana dönüştürür. Nazi'lere karşı kaybedilen bir dizi çatışmadan sonra Sovyetler Birliği çöküşün eşiğine gelmiştir ve Stalingrad'ın kaybedilmesi Avrupa'daki Nazi'ler için nihai zafer olacaktır. Şehrin savunmasını izlemek için Stalin bizzat Khrushchev'i Stalingrad'a göndermiştir. Danilov sayesinde herkese duyurulan Vassili örneği, Stalingrad'ı savunan askerlere cesaret vermiştir. Ancak Danilov kısa süre sonra kendi sevdiği kadına, erkeklerin yanında savaşan bir çok cesur kadından biri olan Tania'ya, aşık olduğunu öğrendikten sonra kendi yarattığı bu kahramanı kıskanmaya başlar. Almanlar, hem kendi orduları hem de Ruslar arasında büyük bir üne kavuşan Vassili'yi öldürmek için en iyi nişancıları Binbaşı Konig'i gönderirler. Şimdi etraflarında sayısız asker ölürken bu iki askerin yapmaları gereken şey büyük bir ustalık ve sabırla birbirlerini izlemek ve öldürebilmektir.
error_outline
neredeyse 9 yıl önce