Enter the Void (2009)

Enter the Void (2009)

Puan 8.3 (6 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
Fransa
Süre
161 dakika
98
4
240
136
irena profil resmi
irena
Ya çok seversiniz ya da nefret edersiniz. Allah affetsin ben nefret ettim. Gidip biraz Yaprak Dökümü izleyeceğim.
report_problem
1 yıldan fazla önce
EntelKarinca profil resmi
EntelKarinca
İyi ki sinemada izlememişim yoksa direkt epilepsi hastası olurdum.
report_problem
2 yıl önce
eminuk profil resmi
eminuk
Ovvv beynim yandı. "Bana hiç zor gelmedi izlemek, bir çırpıda bitirdim" diyen ya ağır yalancıdır ya da filmi ilerleterek izlemiştir. Nasıl bir filmdi bu aklım almıyor. Gerçekten LSD kullansak bu kafayı yakalayamayız belki de. İşte bu sebeple çok başarılı. Reenkarnasyon referansları, arkasından bu konuyu destekleyen görüntüler, bir görüntüden öbürüne geçiş ve bu sirada da icinize işleyen dram vs. süper bir deneyim yaşattı bana.İzleyiciye verilen pasif tanrı rolü de ayrıca hoşuma gitti. Her şeyı gördük fakat müdahale edemedik. Aslında film 100. dksında bitseydi sindirmesi daha kolay olurdu. 100. dakikadan sonra kendini çok tekrar etti. İster istemez yer yer koptum filmden. Tek sıkıntım buydu diyebilirim. Bir bilgi de bu film için olsun ; diyalogların çoğu oyuncular tarafından doğaçlama yapılmış.Noe ' nın İngilizcesi pek iyi olmadığından biri oyuncuların söylediklerini kendisine tercüme etmiş. İlginç adammış vesselam. Filmi izledikten sonra daha iyi anlayacaksınız.
report_problem
4 yıl önce
GizemKguzel profil resmi
GizemKguzel
zor.. hem her türlü kafayı böyle sunabilecek kadar iyi bilip hem de şu filmi çekmek.. çok acayip ya.. film virtüözlüğü gibi.. Gaspar Noe işte.
report_problem
4 yıldan fazla önce
Perfectstranger profil resmi
Perfectstranger
Tribinizi skym (:
report_problem
6 yıl önce
KARAGEYIK profil resmi
KARAGEYIK
Filmi çok beğendim beğenmesine de tavsiye etmeye cesaret edemedim. Birisi tavsiyeyle açar filmi, geçer karşısına çoluk, çocuk, çombalak. Sonra an gelir ekranı nasıl kapayacağını bilmez, orasıyla burasıyla örtmeye çalışırken, bir yandanda da bana küfreder diye. Neyse ailecek izlenecek bir film değil yani. En azından varsa çocuklarınız uyuttuktan sonra eşinizle felan izleyin.
Film tür olarak pinarelf'in de dediği gibi psychedelicdrugfantazidramporn kategorisinden denilebilir(-di eğer böyle bir tür tanımlanmış olsaydı.) O sebebten bu film için kült, demek daha kolay. Bu filmi herkez sever mi? Zannetmiyorum. Ancak "Fear and Loathing in Las Vegas", "A Scanner Darkly", "Naked Lunch" gibi filmleri izleyip sevdiyseniz, durmayın bunu da izleyin. Yukardaki filmleri izlemediyseniz kendinizi önce
"Trainspotting" ve "Requiem for a Dream" ile test ettikten sonra bu filmlere geçin.
Bu arada filmin baş dönmesi, mide bulantısı, deri döküntüsü gibi yan etkileri olabilir. Beklenmeyen bir yan ettkiyle karşılaşırsanız doktorunuza baş vurunuz...:)
report_problem
6 yıl önce
Birkarakedi profil resmi
Birkarakedi
vejeteryan olmayı kafaya takıp üçüncü göz ve epifiz beziyle kafayı bozmuştum filmden sonra.
report_problem
6 yıl önce
jupiterinuydusu profil resmi
jupiterinuydusu
psychedelic filmler kategorisinden... Ölüm anını, sonrasını ve ruhun reenkarnasyon sürecini Tibet Budizmiyle anlatması beni benden alır. eğer bu türe yabancıysanız uzun tribal sahneler biraz zorlayıcı gelebilir. kafa yapar, gerçeklik algınızı geçici olarak bozar ve tam da ismine uygun şekilde boşluğa çekildiğinizi hissettirir. ilginç ve farklı bir film deneyimi. +18 olduğunu belirtmeden geçemeyeceğim.
report_problem
6 yıldan fazla önce