Er ist wieder da (Look Who's Back) (2015) afişi

Er ist wieder da (2015)
Look Who's Back

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 8.0 / 9 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
Almanya
Süresi
116 dakika
mence Günümüz Almanya’sında Hitler yaşasaydı ne olurdu?

Fragman bulunamadı.

Yorumlar

sabriayes profil resmi
sabriayes
ülkece izleyip ders çıkarmamız gereken film. faşizm denen şeyin doğru hatibin ağzından popülist söylemleri duyunca nasıl uykusundan uyandığını gayet iyi bi şekilde göstermeyi hatta tecrübe ettirmeyi başarıyor. öyle ki film boyunca hitler tiplemesinin çoğu fikrine katılıyorsunuz.
ayrıca "blitz kuru temizleme" gerçekten ince espri olmuş :)
8
10 ay önce
phoeniks profil resmi
phoeniks
açıkçası ben kara mizah tarzında bir fiml bekliyordum, bilinen gerçeklerin bu derecede şaşırtarak su yüzüne çıkması, dile gelmeyen eleştirilerin yansıtılması, hakikaten Hitler in onca şeye rağmen halen destek görebilme düşüncesi beni korkuttu. Filmi çok değerli buldum bu açıdan eleştirel yaklaşımı, bir hayali canlandırma isteği mi yansıtılmaya çalışılmış, genel itibariyle soru işaretleri yarattı bende, korkuyla izledim. bence izlenmeli.
5
11 ay önce
eminuk profil resmi
eminuk
İnsanlar hak ettikleri gibi yonetilirler gibi bir cümle vardı. Ha işte o mesajı veriyor bu film. Halk bunu istedi, Hitler de planladığı her şeyi bu sayede eyleme geçirebildı. Mesaj kaygısı dışında ilk yarısı çok eğlenceliydi. İkinci yarısı biraz daha durgundu. Fikri gerçekten çok sevdim. Karşılaştırmak gibi olmasın da birden Atatürk 'ün günümüz Turkiye'sine geldiği, ülkenin halini gördüğü bir film hayal ettim. Sinema aracılığıyla bir nebze özlem gidermiş olurduk. Neyse filmi beğendim, tavsiye ederim. Kahkahayla gülmeyi bekleyenler izlemesin ama.
4
11 ay önce
melihkk1 profil resmi
melihkk1
Kitap uyarlaması olduğu için yazarı tebrik etmek lazım. Oldukça sert bir kara mizahı var. Toplumsal ve politik eleştiriyi kullanacağı en sert kişi Hitler ve en sert malzeme olan ırkçılıkla yapıyor. Göçmenler, toplum yozlaşması, dejenerasyon, asimilasyon gibi konulara çoklu açılarla Almanların gözünden bakıyoruz. Filme bakacak olursak da realite tarzı çekildiği için bir belgesel izler gibi izliyorsunuz. Sürekli güncel ve gerçek karakter çıkıyor karşımıza. Hitler hariç kurgu neredeyse sıfır.Oyunculuk ise normal. Mükemmel değil ama filmi kurtarmış işte. Konu öyle açılardan gösteriyor ki bazen Hitlerle aynı fikirde oluyorsunuz. Örneğin televizyondaki insanları aptal etmek için kullanılan programlar. 2 saatiniz boşa gitmiyor. Kesinlikle izleyin.
0
1 yıl önce
xavalon profil resmi
xavalon
Filmin başında Sözcü gazetesini görmek çok şaşırtıcı oldu. Ve Pınarbaşı kuru temizleme.
1
1 yıl önce
MehmetYurdakul profil resmi
MehmetYurdakul
Almanya’nın Hitler’i kendisinin seçtiğini yani tarihte sürekli gösterildiği gibi asıl kötü karakterin Hitler değilde Alman halkının ırkçı düşünce yapısı olduğunu eleştiren bir film. Film aynı zaman Almanya’nın geçmişte korktuğu arı ırkın bozulmasının bugün ne kadar çok gerçekleştiğini ve Alman gençlerinin yetersizliğini ele almış. Bence izlenmesi gereken bir film ama kesinlikle boş vakit geçirmek ve gülmek için izlenecek bir film değil
1
1 yıldan fazla önce
starch profil resmi
starch
Filmi çok beğendim. Barındırdığı fikirler hakkında yorum yapmak istemiyorum..
5
1 yıldan fazla önce
tolintin profil resmi
tolintin
gerçekten hitler harika analiz edilmiş
0
1 yıldan fazla önce
tgckrbck profil resmi
tgckrbck
Suç iktidarda mı yoksa iktidarı seçenlerde mi ? Aslında cevabı aranılan soru bu .
0
1 yıldan fazla önce
tgckrbck profil resmi
tgckrbck
Demokrasi, faşizim ve insan doğasındaki kötülüğü gösteren, kah güldürüp çoğu zaman vayy anasınııı dedirten mükemmel bir film.
0
1 yıldan fazla önce
8bitbon profil resmi
8bitbon
kurutemizlemecide ki teyzenin gözlük iplerine hayran kalacağınız -aşırı detay bilgi ile dikkatinizi dağıtmak arzusu duymaktayım-, hitabet sanatının önemini bir kez daha kavrayacağınız güzel bir film. gel beni de manipüle et hitler!
5
1 yıldan fazla önce
mhtpackgz profil resmi
mhtpackgz
Günümüzün politikasına ve seyrine tarihin gelmiş geçmiş en acımasız liderlerinden birinin gözüyle bakıldığı bir film.Emin olun kendisi bile şaşırıyor
2
1 yıldan fazla önce
tugbadursun profil resmi
tugbadursun
Çok güzel olmuş ?
1
1 yıldan fazla önce
mence profil resmi
mence
Bugünkü Dünyaya bakmaya çalışan bir film olmuş.
1
1 yıldan fazla önce
pinkcrow7 profil resmi
pinkcrow7
Adolf Hitler girdiği komadan günümüz Almanyasın da uyansaydı neler olurdu? :)
2
1 yıldan fazla önce

Er ist wieder da filmini beğenenler

Er ist wieder da filmini içeren raflar

Er ist wieder da filmi hakkında ilgi çekici içerikler