Sil Baştan (Eternal Sunshine of the Spotless Mind) (2004)

Sil Baştan (2004)Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Puan 8.4 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
108 dakika
3428
102
7517
445
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Aşkın varlığını en güzel hissettiren filmlerden ♡
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Devreler neredeyse yanıyordu.Çok iyi konuya ve farklı seneryoya sahip bir film.J.Carreyi birçok komik filmlerinden sonra bu şekilde duygusal ve romantik filmde çok başarılı buldum.Çok geç kaldığım ama Sonucunda iyiki izlemişim dediğim güzel bir dram olmuş.
error_outline
2 yıldan fazla önce
phoebe profil fotoğrafı
phoebe
beni en etkileyen filmlerden biri. "Onu aklından sildin peki ya kalbinden?"
error_outline
6 yıldan fazla önce
slymndgn profil fotoğrafı
slymndgn
Film mükemmel derecede iyi ayarlanmış bir kurguya sahip bundan dolayı filmi çok iyi takip etmeniz gerekiyor her şeyi anlayabilmek için zaten anladıktan sonra ne kadar eşsiz bir yapım olduğunu görüceksiniz :)
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
Laylaylom profil fotoğrafı
Laylaylom
Son sahnesine kadar baya sıkıldım. Filmi anladım, ama sıkıldım. Kaç kere ara verdim izlerken. Lakin son sahne.. Gerçekten güzeldi. İyi ki dayanmışım :D Yoksa boşa giden zamanıma yanacaktım. Beklentim çok yüksekti. Son sahne dışında beklentimin altında kaldı.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
Queenofhearts profil fotoğrafı
Queenofhearts
En sevdiğim film :)
error_outline
7 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Anlaşılması güç olan bir yapım. O yüzden herkes sevmeyebilir. Genel olarak renkli ve güzel bir filmdi.
error_outline
7 yıldan fazla önce
SentetikYazar profil fotoğrafı
SentetikYazar
''Unutkanlar şanslıdır çünkü hatalarının derdini çekmezler..''.Sil Baştan her insanda yeniden başlamak anlamına gelir sanırsam.Evet bu filmde de yeniden başlamak ama biraz farklı ve acı türden...Film dram, bilim kurgu ve romantik türündedir.Yer yer anlaşılmayı zorlaştıran bir hale bürünmüş olan film En İyi Özgün Senaryo Akademi ödülünü kapmış.Filmin senaristi aynı zamanda yönetmeni olan Michel Gondry..Bu yönetmenin çektiği veya senaristliğini üstlendiği bir filmi ilk defa izledim.Gayette başarılı buldum.Özellikle sıra-dışı bir senaryosu var.Zaten bunun ödülünü de kapmıştır.Filmin başrolünde Jim Carrey ve Kate Winslet yer almaktadır. Kirsten Dunst, Mark Ruffalo, Tom Wilkinson, Elijah Wood filmde diğer rol alan oyuncular.Jim Carrey'nin yer yer filmi kurtardığı bir yapım.Ayrıca Kate Winslet ile uyumu da çok iyiydi.Filmin konusu ise birbirinden çok farklı iki insan olan Clementine ve Joel'in sarpa saran ilişkisi sonrası hafızalarını sildirmelerini anlatıyor.Kötü ve unutmak istedikleri anıları olan arkadaşların ''Ahh ulan keşke'' diyeceği bir yapıt..Keşkelerin sonucunu da gösteren bir yapıt.Hikayesiyle sıra-dışı ve büyüleyici bir film.Oyunculuk üst düzey olmuş.Fakat bu tür filmler belli bir kitleye hitap eder.Filmin bana hitap ettiğini söyleyebilirim.Fakat kurgusu sanatsal olarak değerlendirilirse filme verilen puanı haklı çıkartıyor.Dram, romantik ve bilim kurgu filmleri sevenlerin izlemesini şiddetle tavsiye ediyorum.Diğerleri uzak dursun...
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
mels profil fotoğrafı
mels
Her ne kadar romantik tarzdaki filmleri sevmesem de bu filme bayıldım :) İnsanı bayan klasik aşk yok burada. Duygusallığın dozunu öylesine iyi ayarlamışlar ki film hem farkını ortaya koyuyor hem de sıkılmadan izlettiriyor kendini. Hem bu kadar gerçekçi hem de bu kadar kurgu olabilirdi bir film. Çok sevdim,tavsiye ederim :)
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
gamzedelen profil fotoğrafı
gamzedelen
iki kere izleyip hikayeyi anca tam olarak oturtabildiğim bir filmdi. aşk hikayelerini sevmeyenler için çekilmez bir film olabilir.
error_outline
yaklaşık 8 yıl önce
ENeMyPeAcE profil fotoğrafı
ENeMyPeAcE
imdb puanı şişirilmiş olduğu için herkesin büyük beklentiye girdiği film.. izlemeyin bi şey kaybetmezsiniz.
error_outline
8 yıldan fazla önce
digigirl profil fotoğrafı
digigirl
"Ya sev ya nefret et" filmleri kategorisinde.Hani bi filme ya bayilirsiniz ya da nefret edersiniz ortasi yoktur.
error_outline
8 yıldan fazla önce
Brook profil fotoğrafı
Brook
Yeni tanıştığım birinin verdiği bir tavsiye sonrası izledim. Açıkçası duygusal filmleri gerçekten izlemeyi pek sevmem. Yine de iyi ki tavsiyeye uymuşum dediğim bir filmdi. Gerçekten konusu,oyunculukları, kurgusu,senaryosu her şeyiyle diyebilirim; hoş ve güzel bir filmdi. Mutlaka izlenmeli.. Karamsarlığın da bir sınırı var ama dimi :D
error_outline
8 yıldan fazla önce
AlperenCam profil fotoğrafı
AlperenCam
Filmin ortasında ha anlaaaadım diyip sıkılarak izlemeye devam edeceğiniz film. Ya da ben çok fazla şey bekledim filmden bilemiyorum.
error_outline
8 yıldan fazla önce
EDITOR profil fotoğrafı
EDITOR
ANLATILMAK İSTENEN NET DEĞİL. Havasına giremeyince sıkılabilirsiniz bile. Ben beğenmedim.
error_outline
neredeyse 9 yıl önce