Everything Everywhere All at Once (2022)

Everything Everywhere All at Once (2022)

Puan 6.4 / 10
Senin Puanın
Etiketler Aksiyon, Komik, Absürt
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
132 dakika
62
8
179
30
melihkaya profil fotoğrafı
melihkaya
2 gündür izlemeye çalışıyorum daha 50dk ilerleyebildim sanırım bende bir problem var Oscar almış bir film bu kadar kötü olamaz.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
VforKukuletta profil fotoğrafı
VforKukuletta
Film boyunca bu filmi hangi kafayla yazmışlar/çekmişler diye düşünmekten odaklanamadım hangi uyuşturucu bu kafayı sağlıyor yok eğer sağlam kafayla yazıldıysa onlardaki kafaysa bizdeki ne.. yönetmenin önceki filmini hiç beğenmediğim için bu filme de oldukça önyargılıydım ama kesinlikle öncekinden iyiydi oscarlık mıydı yok canım o kadar da abartmaya gerek yok
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Eternity profil fotoğrafı
Eternity
Globalde bu kadar çok ödül almasını 2 kez izlememe rağmen anlamlandıramadım. Bugün Oscar'ı alırsa onu da anlamlandıramam. Kesinlikle iyi bir film ama sanki bu ilgi biraz fazla gibi.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Tam da "Peki ya şöyle olsa nolurdu" nun filmi. Resmen benim kafamın içi. Zaman zaman illa ki hepimiz yaşadığımız hayatı farklı perspektiflerden değerlendiririz. Hayat ihtimaller üzerine kurulu. Evren ise sonsuz olasılıklar geçididir. Pek çok alternatif içerisinden tek bir seçim yaparız. Ve her seçiş bir vazgeçiştir ve yeni bir evrene geçiştir. Demek ki hayatı seçimlerimiz belirliyor. Araladığımız her kapı kaderimizi değiştiriyor. Kaderimiz kısmen bizim elimizde. Düşüncelerimiz bizim enerjimiz. Aklımızdan geçenler sayesinde evrenler arası yolculuğa çıkarız. Anlam arayışı üzerine izlediğim en özgün yapımlardan biri. Kesinlikle yaratıcı bir içeriği var. Yaşamın doğası üzerine felsefik sorular sorduran, post-modern anlatımıyla hayatı sorgulatan -kimine göre uçuk kaçık olsa da- müthiş hayal gücüyle oluşturulmuş efektleri, hareketli sahneleriyle yılın en göz alıcı yapımlarından. Ontolojinin sembolizmle birleşmesi anca bu kadar etkili anlatılabilirdi! ' Belki aynı anda her yerdeydik, belki de hiçbir zaman o yerde değildik' ?
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Laylaylom profil fotoğrafı
Laylaylom
Bana göre yine olmaya çalışmış ama olamamış filmlerden. Evet farklı bir bakış açısıyla yazılmış senaryosuyla öne çıkmaya çalışmış ve Oscar'a aday olarak bunu başarmış lakin vermek istediği mesajı yeterince veremediğini düşünüyorum.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Her şey ya da hiçlik.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
serkan2335 profil fotoğrafı
serkan2335
Açılış biraz ağır ve sıkıntılı geçti.Sonradan açıldı film.Dövüş sahneleri ve komikliklikte eklenince düzeldi.Kurgu olarak farklı fena değil.5.2
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
MehmetYurdakul profil fotoğrafı
MehmetYurdakul
Tek cevap...Sevdiklerinin yüzünde mutluluğu görmek...
10/9
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Sirena profil fotoğrafı
Sirena
Film fena değil. 40 dk - 1 saat kadar süresi yavaş geçiyor ama film sonlarına doğru düşüncelere daldırıyor insanı. Hayatın anlamını sorgulamayı farklı bir şekilde işlemişler.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Filme dair en büyük düşüncem bence türüne göre süresi çok uzun bi yarım saat daha kısa olsa bence seyir zevki daha güzel olurdu. Onun yanında mekanlar geçişler görsel olarak çok başarılı olsa da genel olarak film beklediğim kadar üst seviyede çıkmadı. Güzel ve beğendim filmi ama yılın en çok konuşulan filmleri arasına girmesi bendeki beklentiyi fazla yükseltmişti belki de. Genel olarak orta halli boş bir zamanda izlenebilecek hoş bir film 6,5/10
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
farklı konusu ve kendine çeken bir enerjisi var filmin beğenerek izledim genel anlamda ki absürt normal şartlarda sevmem ortalamanın üstünde güzel bir film
error_outline
1 yıldan fazla önce
Hamkon profil fotoğrafı
Hamkon
Mükemmellllllll . Muhakkak izleyin. Konuyu günümüz efektleri ile müthiş anlatmışlar. Bir iki gereksiz sahneler var ama hiç göze batmıyor. Çok hızlı ilerliyor o yüzden kafanız boşken izlemenizi öneririm :)
error_outline
1 yıldan fazla önce
tugberto profil fotoğrafı
tugberto
Müko bir film. Her şey biraz hızlı ilerlese de ritmi yakalayınca seviliyor.
error_outline
1 yıldan fazla önce
ysnurs profil fotoğrafı
ysnurs
Filmin 1. saatinden yazıyorum, ileri sardım bitsin diye çok sardığımı fark edip geri sardım. Kurgusuna ve verdiği mesaja lafım yok ama filmde ne olduğunu anlayamadığım eksik bir şey var. İzlemek isterken izleyememek.. her şey o kadar muazzamdı ki hemen bitsin istedim.
error_outline
1 yıldan fazla önce
almiyorumad profil fotoğrafı
almiyorumad
ya hep ya hiç bir film gibi görünüyor. filmin yaklaşık 1. saatinden yazıyorum :) geldim, bitmeden beğendim filmi. basit mesajlar belki şimdilik ama komedisi çok iyi hissettirdi bana. BU FİLMİ NEDEN SEVMEDİNİZ??? :)
error_outline
1 yıldan fazla önce