Sinav (Exam) (2009) afişi

Sinav (2009)
Exam

Puan Like 420736f74984641283fb4653fb9afe852723a183e63bea64e60fbd53aa48904e 7.8 / 9 kullanıcı
Senin Puanın
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
101 dakika
gkhn. Gizemli ve güçlü bir şirket kaliteli bir eleman arar ve en iyisini işe almak için mükemmel bir sınav hazırlar. Katılımcılar bir odaya sokulur ve kendilerine bir kağıt ve kalem verilir. Yönetici, sınav katılımcılarına kuralları anlatıktan sonra tek bir soru olduğunu ve doğru cevabı verenin işe kabul edileceğini söyleyip dışarı çıkar. Ama sorun şudur ki ortada cevap verilecek bir soru yoktur.

Yorumlar

VforKukuletta profil resmi
VforKukuletta
Filmin konusu ve işleyişi çok güzeldi fakat sonunda BU MUYMUŞ YANİ PEH dedirtti. Şaşırtan bir son yapalım derken kolaya kaçmışlar ve seyirciyi aptal yerine koymuşlar gibi hissettim film beni baya ikilemde bıraktı kısacası :)
4 ay önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Tek mekan , bol diyalog...İş girmek isteyen insanlar ve normal olmayan bir eleminasyon sistemi. Örnekleri çok olmasına rağmen , sonunu tahmin edebilecek hale gelmenize rağmen , bu tarz filmleri hala benim gibi bıkmadan izleyebiliyorsanız güzel bir film diyebilirim. İyi seyirler
6 ay önce
M.Naci profil resmi
M.Naci
İzlerken sürekli bir beyin fırtınası içerisinde kayboldum sanki. İlginç bir filmdi ve gayet güzeldi.
9 ay önce
slymndgn profil resmi
slymndgn
Tek mekanda filmi bu düzey çekebilmek biraz kalite işi ama film verdiği mesajlar dahilinde üst düzey değildi orta derece zevk aldım ama eksikti..
1 yıl önce
Artemisia profil resmi
Artemisia
Güzel filmdi, kpss den bile daha zor bir sınava tabi tutulan aday çalışanlar, çılgın bilime sahip bir şirket, her biri ayrı vasıflara sahip bir grup insan ve çeşitli komplo teorileri, film boyunca sıkmadan izletiyor kendini.
1 yıldan fazla önce
Omerbahadir profil resmi
Omerbahadir
Senaryo tatmin edici olsada tek mekan filmi için diyaloglar ve karakterler biraz zayıf kalmış.İzleyicinin finali tahmin etmemesi için hayatta kalma mücadelesi üzerinden dikkati başka yöne çekmeye çalışmışlar.Finali için izlenmeye değer.
neredeyse 2 yıl önce
Brook profil resmi
Brook
Gayet iyiydi gerçekten. Tek bir mekan ama fazlasıyla sürükleyici ve merak uyandıran bir filmdi. Belirsizlikler karşısında insan psikolojisinin şekilden şekle bürünmesine güzel bir örnekti :)
neredeyse 2 yıl önce
batusert profil resmi
batusert
Saglam film
2 yıl önce
Lioness profil resmi
Lioness
Beğendim.. Tek mekan, değişik bir konu, tahmin edilmesi zor bir son ;) Olmuş bu.
2 yıl önce
mels profil resmi
mels
Oldukça ilginç bir filmdi. Sonunu tahmin edemedim tabii ki. :D Filmin başlarında bazı yerleri tahmin edilebilir olsa da genel itibariyle şaşırttı.
2 yıl önce
berrn profil resmi
berrn
biraz daha dikkatle izlerseniz neler olup biteceğini tahmin edebilirsiniz. bazı sahneler dışında ben şaşıramadım :(
2 yıl önce
digigirl profil resmi
digigirl
Klişe bir film olarak başlıyor,gerim gerim gerip bitiriyor.Başarılı
2 yıl önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Yok mümkün değil sonunu tahmin edemedik yani :D Baya iyiydi, olaylar konuşmalar falan. Sarışın-zeki atfı da güzeldi :D
2 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Güzel bir filmdi. Başlarda ilerleyen dakikalarda sıkılacağımı düşünmüştüm ama hiç öyle olmadı ve film şaşırtarak devam etti.
2 yıldan fazla önce
burcst profil resmi
burcst
ben çok beğendim.merak ettiriyor ve bir yandan da bazı önyargıları sorgulattırıyor.Genelde bu tarz filmlerde gördüğümüz o manasızca iğrençleştirilmiş şiddet sahneleri burda yok,her şey dozunda.ülkemiz sınav sisteminde de sorular keşke sadece bu tarz kriterlere göre hazırlansa.Ayrıca her türlü ''stereotype''a bi güzel karşı gelinmiş,iyi de yapılmış Kesinlikle tavsiye ederim..
2 yıldan fazla önce
SuaY profil resmi
SuaY
Kendinizi o sınavda hissediyorsunuz. Kontrolümü kaybetmek üzereydim :D İzleyin..
2 yıldan fazla önce
megung profil resmi
megung
Oyunculuklar güzel falan filanda asıl güzel olan sonunu tahmin edememdi, böyle filmler nadir filmler hep çıkmıyor tavsiye ederim :)
2 yıldan fazla önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
ne söylenebilir sadece izleyin diyorum :D izlerken serin bir yerleri tercih etmenizi öneririm oldukça ter bastıran bir film :)
2 yıldan fazla önce
92mali profil resmi
92mali
Özgün senaryo ancak sonu tatmin edici değil.Oyunculuklar gayet güzel,izlenesi bir film.
2 yıldan fazla önce
sabriayes profil resmi
sabriayes
aslında tek mekan survivor filmi desek de olur. ilk dakikalardan meselenin "sağ kalan kazansın" olduğunu anlıyorsunuz fakat detaylardan bi iki tanesi dışında çoğunu yakalamak zor. eleştirilicek yönleri var tabii ama izlemesi keyifliydi.
2 yıldan fazla önce
Oznurr profil resmi
Oznurr
sonu hiç tatmin edici değildi ve birçok soru işareti kaldı ama sona gelene kadar gayet tatmin ediciydi.
neredeyse 3 yıl önce
alicancam profil resmi
alicancam
Olay şu: ne nalına vurucaksın ne mıhına vurucaksın. Bırak millet birbirini yesin sen aradan sıyrıl. bu kadar basit. film de çoook güzel.
neredeyse 3 yıl önce
Blacklion profil resmi
Blacklion
film için söylenecek bir çok sey var öncelikle bakış acısına göre değişebilecek mesajlar algılanıyor.ilk başlangıç sahnesinde aldığınız mesaj iş hayatında ilerleyebilmek adına her turlü (etik) olmayan eylemi yapmalısınız kısacası birilerinin üzerine basmadan yukselemessiniz gibi algılıyorsunuz.2 si önyargılardan kurtulunması gerektiğini 3.dar bir çerçeveden bakmak yerine resmin butününe odaklanmayı 4.takım çalışması 5.problem çözme yeteneği 6.insiyatif alma gibi gibi bir çok şey kafanızdan geçiyor sonrası finalde netleşiyor.iyi seyirler .....
3 yıl önce
fiskete profil resmi
fiskete
kou işleyiş gayet güzel ve farklı.. sonunda da ben nasıl bulamadım ya cevabııı dediğiniz bi film :D sarışınların adı aklanıyor :D
3 yıl önce
Blacklion profil resmi
Blacklion
Merak ettim simdi :)
3 yıl önce
mezemorta profil resmi
mezemorta
Konudaşı denebilecek , ' El Metedo ' dan sonra izlediğim bu film bana çok kötü geldi . O filmden daha çok izlenip , beğenilmesi haksızlık .
3 yıl önce
Neslii profil resmi
Neslii
Allah Alah bu film duyulmamış? Neden kii? Çok çok çok etk,lendiğim, etkisinden kurtulamadığım bir filmdi.. Pişman olmazsınız ,) Dur hatta bir daha izleyeyimm
3 yıldan fazla önce

Exam filmini beğenenler

Exam filmi hakkında ilgi çekici içerikler