Exit Through the Gift Shop (2010)

Exit Through the Gift Shop (2010)

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Sanat Eseri, Belgesel, Komik
Yönetmen
Ülke
ABD
Süresi
87 dakika
TabuttaRovasata "Dünyanın ilk sokak sanatı felaket filmi", "dünyanın en önemli sokak sanatı filminin nasıl hiç yapılamadığının inanılmaz ve gerçek hikâyesi"ni anlatıyor. Bu eğlenceli ve tuhaf film, çağdaş sanat dünyasının, sokak sanatının ve belgesel yapımının iç yüzünü açığa çıkarıyor. Her şey, bugüne kadar kimliğini gizlemiş ancak Bristol ve West Bank'teki stencil adı verilen duvar baskılarıyla meşhur olan sokak sanatçısı Banksy ile başlıyor. Dünya prömiyerini ocak ayında Sundance'te yapan filmde Banksy ile arkadaş olup onu kameraya almaya çalışan, ancak sonunda Banksy'nin kendi filminin konusu haline gelen Fransız "belgesel yapımcısı" Terry Guetta'yı takip ediyoruz.

Yorumlar

seroz4 profil resmi
seroz4
Bu filmden sonra anlamanız gerekenlerden biri sanat nedir? Spooler. Elini tuval üzerine koyuyor ve üstünden sprey boya ile geçiyor. Yanlış hatırlamıyorsam 5 saniyelik saçma bir şey için 10 bin dolar alıyor. Özünde Banksy bu kadar basit değil ama eleştirdikleri toplumdan beslenip para kazanıyorlar.
neredeyse 3 yıl önce
yabann profil resmi
yabann
Banksy ve sokak sanatı ile ilgili arkadaşlar için mutlaka izlenmeli . Herkesin hoşuna gitmeyecektir . Griffiti ve sokak sanatı gercekten cok kıymetli bence . Ülkemizde yeterince ünlü olmasa da yurtdışında oldukca katılımcısı mevcut .
4 yıl önce
mezemorta profil resmi
mezemorta
sanatına ve yeteğine hayran bırakan , gizemli muhalif ' Bansky ' ile mutlaka tanışın . Belgeseli izledikten sonra bu linke de göz atmak isteyebilirsiniz http://onedio.com/haber/gizemli-sokak-sanatcisi-banksy-tarafindan-yapilmis-127-yaratici-sanat-eseri-336936
4 yıldan fazla önce

Exit Through the Gift Shop filmini beğenenler

Exit Through the Gift Shop filmini içeren raflar

Exit Through the Gift Shop filmi hakkında ilgi çekici içerikler