Exodus: Tanrilar ve Krallar (Exodus: Gods and Kings) (2014)

Exodus: Tanrilar ve Krallar (2014)Exodus: Gods and Kings

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
150 dakika
117
36
520
204
Lioness profil resmi
Lioness
İşin etik kısmına karışmıyorum kimisi için gerçek, kimisi için gerçekten uzak... Oyunculuk, mekan, diyaloglar açısından değerlendiricem HARİKAYDI.
Christian Bale mükemmel ötesi bir performans sergilemiş ^^
report_problem
3 yıldan fazla önce
Turkeywood profil resmi
Turkeywood
Sahneler ve yapım çok iyi.Gerçeginden uzak olsada konusu.Anlatılmak istenen ve tema olarak Hz. Musa nın Hayatını konu alınması ve yönetmeninde yorum katması farklı Bir tat katmış filme .
report_problem
4 yıldan fazla önce
EMREGNDZ profil resmi
EMREGNDZ
konu harici bakış açısı ve akılcı bir çözümlemeyle ele alınmıs. şimdiye kadar izlediğim en iyi musa hikayesiydi.
report_problem
neredeyse 5 yıl önce
EDITOR profil resmi
EDITOR
GERÇEĞİ YANSITMIYOR, AMA FİLM KALİTELİ Bütçesi geniş tutulmuş, görsel olarak da, anlatım olarak da seyredeni tatmin ediyor. Kalabalık figüran sayısı sahnelerin inandırıcılığını arttırmış. Baştan sona akıcı ve sıkılmaksızın seyredilir.
report_problem
5 yıldan fazla önce
.SimS. profil resmi
.SimS.
filme çok fazla kötü yorum yapılmış bence bu kadar kötü yorumu haketmeyen bir film , sırf sürekli olarak bildiğimiz izlediğimiz konudan farklı şeyler oldu diye bu o filmin kötü olduğu anlamına gelmez ... konuya farklı yaklaşılmış konu farklı ele alınmış görsel efektler gerçekten iyiydi ama böyle çarpıcı vuruş o can alıcı sahne yoktu o yüzden favorilerime giremedi ama kesinlikle iyi bir filmdi :)
report_problem
5 yıldan fazla önce
yabann profil resmi
yabann
Aksiyon ve Kahramanlık filmlerinden hoşlananlar için izlenmesi gereken bir film olsa da Dini değerleri gerçeğe yakın yada nasıl desem gerekli özen ve saygıyı göstermeden anlatan filmleri sevmiyorum . kuru bir beğeni ile raflarıma girmeden izlenip geçilen bir film oldu benim tarafımdan ..
report_problem
5 yıldan fazla önce
SoulArt profil resmi
SoulArt
Beyaz perdedeki görsel efektler sanırım artık pek karın doyurmuyor. hikaye zaten filmi çeken ekibin hikayesi olduğu için herhangi bir yorum yapılması mantıklı gelmiyor bana. bana kalırsa filmdeki hersey standart çok ovulecek yada yerilecek bi tarafı yok.
report_problem
5 yıldan fazla önce
megung profil resmi
megung
işin hikaye kısmına bakarsak kesinlikle berbat bir film, gerçeklerin yakınından bile geçememiş hele ki bi sahnede güldüm resmen; herkesin elinde asa var Hz.Musa'yı temsilen canlandırmaya çalıştıkları karakterin elinde kılıç var bilerek mi yapmışlar bilmiyorum ama neyse ..hikaye kısmını es geçtiğimizi varsaysak bile 2 saati aşan bir film için gerekli sürükleyiciliği yakalayamıyor.tek iyi yanı(yani kötü olmayan yanı) oyunculuklar.ama şahsi kanaatim boş zamanınızda bile izlemeye değmez bunu izleyeceğinize tonla film var güzel başka bir film seçmenizi öneririm :)
report_problem
5 yıldan fazla önce
esarialtin profil resmi
esarialtin
Takıntıları olan bir Sadist tanrı, şizofrenik bir Musa, manik depresif bir Ramses... Filmin bize diğer örnekleri içinde en çok verdikleri bunlar sanırsam. Bir efsaneyi kimi yerlerde normalleştiren, kimi yerlerden anarşist bir tavra bürüyen bir film Exodus. Ridley Scott'un sanat yönetimi her daim başarılıdır filmlerinde, bunda da öyle. Özellikle Mısır devletinin giyim kuşamından tutun da sosyolojik durumuna kadar yorumlama çabasına giriyor yönetmen. Ve bunu oldukça da iyi başarıyor. Tanrı Ramses ve Musa arasındaki bu 3lü oyun ise bence filmin o atmosferini boğuyor. İşin komik tarafı, bu tarz filmleri çekerken iki tarafa da yaranamayacağınızı bilmeniz. Scoott'ta akıllı bir adam ve güzel bir gişe filmiyle cumartesi, pazar izleyicilerini selamlıyor. Amma !!! Scoott'un filmlerine hayran benim gibi pek çok insanı ise, basit sahneler, özensiz efectler, kötü ses miksajıyla üzüyor... Bale'a ilk defa bir karaktere yakıştıramadım... Ama çekirdeklik film, zamanınız varsa izleyin derim, Destanda anlatılan mısır kuraklığına Scoot'un gözleri ve hayalgücüyle şahit olacaksınız... Diğer kardeş filmlerinden ise elle tutulur bir farkı yok malesef... Bir kaç yıl sonra sıradan bir dini film ya olur , ya o bile olamaz ....
report_problem
5 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
Bu film neden bu kadar kötü yorum almış anlamadım. Haliyle beklentimi düşürdü gördüğüm yorumlar fakat ben çok keyif aldım filmden. Nasıl zamanın geçtiğini de anlamadım. Zaten Bale çok beğendiğim bir isim. Belki de biraz duygusal yaklaştım bu yüzden ki tarihi filmleri de çok severim onunda etkisi olabilir bilemiyorum fakat oldukça keyifle izledim ben filmi. Ek olarak tam buralar Türkiye sınırları mı yoksa İran sınırları mı diye düşündüğüm bir anda Türkçe müzik çalması da çok hoşuma gitti.
report_problem
5 yıldan fazla önce
Guapo profil resmi
Guapo
Bilinen Hz.Musa figürlerinin dışında daha önce çekilen filmlere benzetmeme çabası görülmekte. Tanrı'nın çocuk figürü olarak Hz. Musa'ya gözükmesi vb.
report_problem
5 yıldan fazla önce
ENeMyPeAcE profil resmi
ENeMyPeAcE
3d izledim.. gerek varmıydı olsada olurdu olmasada..film fena değil ama seni başından sonuna kadar sürükleyecek bi filmde değil
report_problem
5 yıldan fazla önce
badro profil resmi
badro
iyi kadro iyi yönetmen ama çarpıtılmış ve sacma senaryo beklentinin çok altında .
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
Neutrino profil resmi
Neutrino
Yahudi lobisi bu filmin çekilmesi için büyük destek vermiş ana benim gördüğüm Tanrıyı ve İbranileri yeren bir filmdi.Bakış acısı belki de
report_problem
neredeyse 6 yıl önce
missbathory profil resmi
missbathory
Görsellik yok, 3D ye hiç gerek yok, asa yok, denizi ikiye yarmak yok.Ayrıca çok durağandı kızıldeniz sahnesi bile heyecanlandırmadı filmi merak edenler çok büyük beklentiyle izlemesin.
report_problem
neredeyse 6 yıl önce