Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile (2019)

Extremely Wicked, Shockingly Evil and Vile (2019)

Puan 7.4 / 10
Senin Puanın
Etiketler Uyarlama, Suç
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
110 dakika
49
2
120
18
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Ted Bundy hakkında okuduklarımdan az çok bilgim vardı ama onunla ilgili ilk defa bir film izledim. Hakkında başka filmler ve belgeseller de hazırlanmış. Olaylar daha derin düşünmek lazım. Yüzeysel işlense de olayları kız arkadaşı Elizabeth Kendall'ın yazdığı kitaptan onun gözüyle bakıyoruz. Kadıncağızın yaşadığı şok ve travma da kolay değilmiş ha. O açıdan daha bilinmeyen ve yansıtılmayan kısımlar vardır diye düşünüyorum. Zac Efron'dan böyle bir performans beklememiştim. Etkileyici bir hikâye daha derin işlense nasıl olurdu bilemedim ama daha da çarpardı sanırım.
error_outline
1 yıldan fazla önce
Insomniac profil fotoğrafı
Insomniac
İtiraf etmek gerekirse filmi James Hetfield için açtım... Onun dışında ben başarılı bulamadım, bir şekilde olaylar fazla üstten geçilmiş, durumun vahametini yeterince aktaramamışlar. Ne cinayetlerin sarsıcılığı ne de mahkeme sahnelerinin kasveti bana çok sığ geldi. Ted Bundy'nin hikayesi çok daha iyi işlenebilirdi diye düşünüyorum açıkçası... Ben ne senaryodan ne oyunculuklardan umduğumu bulamadım, yine de James'i görmek hoştu tesellim bu. :(
error_outline
1 yıldan fazla önce
SonofGods profil fotoğrafı
SonofGods
Beğendim. Ürküttü.
error_outline
neredeyse 2 yıl önce
dominiko profil fotoğrafı
dominiko
Çok beğendim. Oyuncular iyi ve kurgu basit ve etkileyici. Sarsıcıydı, özellikle son sahne; basit, yüzeysel, korkunç... Çok oksimoron hisler yaşadım.
error_outline
yaklaşık 2 yıl önce
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Özellikle gerçek bir hikaye olması oldukça güzel ve etkileyiciydi, zac çok iyi oynamış, hiç böyle güzel bir yapım izleyeceğimi düşünmemiştim, kesinlikle göz atın bence
error_outline
2 yıldan fazla önce
Cardelia profil fotoğrafı
Cardelia
Gerçek bir seri katilin hayatını film yapmışlar. Ben bu filmi izledikten sonra belgeselini de izledim. Gerçekten değişik bir katil figürü. Belgeselini de izlemenizi tavsiye ederim
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Ben şok ...Ben iptal ...
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
tugced profil fotoğrafı
tugced
Gayet güzel ve sürükleyiciydi.. belgeselide etkilemişti.. Filmin sonu özellikle ilgimi çekti Liz'e itiraf şekli ama bence Ted'in gözünden de kurgu ve yine gerçekle yapılabilir o şekildeki halide görsel açıdan ilgi çekici olur diye düşünüyorum çünkü daha çok kız arkadaşının gözündendi bu yöndende bakılmalı.. onun haricinde tavsiye edilebilir.
error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
Hamkon profil fotoğrafı
Hamkon
Gerçekten müthişti. Özellikle oyunculuklar muazzamdı. Bence herkesin izlemesi gereken cinsten. Öyle çok aksiyon beklemeyin hatta ara ara bende sıkıldım ama sonunu izleyince gerçektn muazzam.
error_outline
3 yıldan fazla önce
berrn profil fotoğrafı
berrn
Beğendiğim filmlerden biri oldu. İzleyecek film ararken bir anda açtım dolayısıyla kadroyu incelememiştim James Hetfield’i görmek aşırı şaşırtıcı oldu :) ayrıca Zac Efrondan beklemediğim bir performanstı, oyunculuğunu oldukça başarılı buldum.
error_outline
3 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Fena değildi. Iyi vakit geçirdim, oyunculukları da beğendim. Böyle bir adam çok daha derinlikli işlenebilirdi ama şimdilik buna takilmiyorum.
error_outline
3 yıldan fazla önce
gulnihalozdemir profil fotoğrafı
gulnihalozdemir
Gerçekten çok beğendim dokunaklı,sürükleyici bir filmdi. Zac Efron'un oyunculuğu mimikleri rolüne gerçekten büründüğünü gösteriyordu. Kesinlikle izlemelisiniz pişman olmazsınız.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Sanemm profil fotoğrafı
Sanemm
Belgeselde işlenmeyen konu işlenmiş.Tamamlayıcı oldu.
error_outline
3 yıldan fazla önce