Ölüm Emri (Eye in the Sky) (2015) afişi

Ölüm Emri (2015)
Eye in the Sky

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gerçekçi, Suç
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
102 dakika
Ovuzo Londra merkezli ordu istihbarat komutanı Albay Katherine Powell, bir grup tehlikeli teroristi Nairobi, Kenya’daki karargahlarından kaçırabilmek için çok gizli bir operasyonu uzaktan komuta etmektedir. Görev, Powell teroristlerin bir intihar saldırısı planladıklarını anladığı anda “ele geçirme” değil “öldürme” operasyonuna dönüşür.

Yorumlar

Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
İstihbarat nerelere gelmiş yahu :) Sıkıcı olmasını beklediğim ama temposu güzel bir film. Çok zor bir kararın eşiğinde geçen zaman da sizi geriyor. 7/10
2
11 ay önce
Logan811 profil resmi
Logan811
Film askeri bir operasyonun masa başında geçen kısmını anlatmasına rağmen gerilim ve heyecanı hiç azalmıyor.Usta oyuncular Helen Mirren ve bu sene hayatını kaybeden Alan Rickman'ın yanı sıra Breaking Bad dizisinin yıldızı Aaron Paul'da filmin artılarından..
3
1 yıl önce
elganja. profil resmi
elganja.
çok iyi ve sıkı bir film yapmışlar. Başından sonuna kadar gerilim hiç düşmüyor. İnsani ve vicdanı kararla, hukuki ve sosyal kararlar arasındaki gidip gelmeler , gayet iyi oyunculuklarla enfes bir şekilde anlatılmış.
1
1 yıl önce
Ovuzo profil resmi
Ovuzo
Tsotsi ile sinemaseverlerin radarına girdikten sonra başına geçtiği projelerle hayalkırıklığı yaratan yönetmen Gavin Hood bu sefer turnayı gözünden vurmuş. Politik gerilim türdeki filmleri kotarmak zordur. Hele ki süresini ve filmin temposunu ortak paydada buluşturamazsanız işiniz çuvallamaya bir adım daha yaklaşır. Hood senaryonun ona sağladığı avantajı iyi değerlendiriyor. Filmdeki kötüler son derece iyi resmedilmiş ve karakterleri karton formatın ötesinde yer alacak şekilde tanıtılıyor. Çok merkezli bir operasyon sürecini anlatıyor ve tüm bu bileşenlerin kendi içindeki gerilimi bütünün gerilimine doğru bir şekilde yedirerek son derece sağlam bir bütün oluşturuyor. Film akan dakikalara rağmen izleyicinin kopmasına bir anlık dahi olsa müsaade etmiyor. Bunu yaparken de aksiyona hiç başvurmuyor. Az önce bahsettiğim gerilimli atmosfer burada devreye giriyor. Son tahlilde nefes nefese bir film izlemek isterseniz bizdeki adıyla Ölüm Emri en yakın sinema salonunda sizleri bekliyor
4
1 yıldan fazla önce

Eye in the Sky filmini beğenenler

Eye in the Sky filmini izlemek isteyenler

Eye in the Sky filmini içeren raflar

Eye in the Sky filmi hakkında ilgi çekici içerikler

^ En üste dön