Eyforiya (Euphoria) (2006) afişi

Eyforiya (2006)
Euphoria

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler
Yönetmen
Ülke
Rusya
Süresi
74 dakika
yabann Birbirlerini yalnızca bir kez gördüler. Göz göze geldiler. Hepsi bu kadardı. Daha önce hiç bilmedikleri bir şey, kavrayamadıkları bir şey oldu. Artık birlikte olmaksızın yaşayamaz ve nefes alamazlardı. Güçlü bir nehir akıntısı, kozmik bir manteyik fırtına gibi karşı konulamaz bir yoğunlukla kendine çekiyordu her ikisini de. Artık kendilerine, akrabalarına ve arkadaşlarına ait değillermiş gibi hissediyorlardı. Kadın, kocasıyla yaşıyordu. Adam biraz yaşlıydı, ama kadın hâlâ genç ve güzeldi. Küçük bir kızları ve deli bir köpekleri vardı. Aşık mıydılar peki? Ve orada o adam yaşıyordu. Bayır çimeni gibi sarı saçları ve delip geçen derin mavi gözleri vardı. "Peki şimdi ne yapıyoruz?" - "Bilmiyorum". Kadının kocası biliyordu. Deli ya da aptal değildi. Kendi bildiği gibi yaşardı. Kızınızın parmağını bir köpek ısırırsa ne yaparsınız? Parmağı kesip atar ve köpeği öldürür müsünüz? Karınız temelli evi terk ederse ne yaparsınız? Evi ateşe mi verirsiniz? Başka bir adam için sizi terk ederse peki? Bunların hepsi için bir cevabı vardı adamın.

Yorumlar

selinblgn profil resmi
selinblgn
Aşkı hisseder misiniz bilmem ama gökyüzü , uçsuz bucaksız sarışınlık , beyazlara bürünmüş yollar ve sonsuzluğa giden ezgiler ... Sakin ve arkanıza yaslanıp düşüncelerle baş başa kalacağınız bir film .
1
2 yıl önce
cimcini profil resmi
cimcini
Gerçekten ilginç bir film. Tarz olarak hiçbir filme benzetemedim; izleyenler bir çok yönetmenin tarzına benzetmiş. Ben orjinal buldum tarzını. Fotoğraflarla, müzik uyumu sanki hayatın fon müziğini dinler gibi bir etki bırakıyor. Filmin başlaması ile bitmesi arasında, sanki hiçbir şey olmadı hissiyatı canlanıyor insanda. Sanırım bu filmin ismi ile ilgili. "Eyforiya" bildiğimiz anlamı ile duygu patlaması gibi kullanılmışsa, bu göz açıp kapayana kadar, hızla geçme duygusu uygun olmuş. Aslında izleyen birileriyle bu filmi tartışmak isterim. Anlatmak istediği sembolleri tam yorumlayamadım ya da tam oturtamadım diyeyim. Spoiler olacak sanırım, kızın yaşadığı duygu patlamalarında sürekli dudaklarıyla bir şeyler anlatması, hayatın duygu patlamaları gibi.
4
3 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben profil resmi
otekiben
festivalde denk geldiğim gizli hazinelerden biri. kişisel top 10 listemin üyelerinden yıllardır. finali efsanedir.
1
3 yıldan fazla önce

Eyforiya filmini beğenenler

Eyforiya filmini içeren raflar

Eyforiya filmi hakkında ilgi çekici içerikler