Değişen Dünyanın İnsanları (Fahrenheit 451) (1966)

Değişen Dünyanın İnsanları (1966)Fahrenheit 451

Puan 7.9 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
112 dakika
73
2
209
127
Özet Fragman Beğenenler
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
Söz uçar yazı kalır derler ama ya yazılı kültürün otoriter yönetim tarafından imha edilmesi, okumanın ve kitapların sakıncalı görüldüğü bir misyon kulağa ne kadar da acı geliyor değil mi ? Nesillerdir hiç kitap yüzü görmeyen insanların tutumunu- durumunu distopik bir tarzda sunan mükemmel bir şahaser.
error_outline
Melkor profil fotoğrafı
Melkor
Kitaptaki, filmi uzatacak birtakım unsurları ana ve yan karakterlerin öyküsüne katıp ve daha kısa bir zamana yayarak daha sinemaya uygun, daha akıcı ve yüksek tempolu bir iş çıkarmış Truffaut. Karakterin diğer karakterlerle olan ilişkisi ve gelişimi daha da detaylandırılsaymış aslında kitapla dahi yarışabilecek potansiyele sahipmiş.
error_outline
KafkaLoz profil fotoğrafı
KafkaLoz
Film güzel ama kesinlikle kitabını okumalısınız bazı güzel ögeler filmde yok örneğin Tazı ve arabalar gibi ama verilmek istenen mesaj yine yerine ulaşmış. Ama önce kitap!
error_outline
aydangelenfil profil fotoğrafı
aydangelenfil
önce kitap, önce kitap.kesinlikle kitabını okumamış olsaydım , kısmen zaman zaman sıkılabilinir bir film. lakin konusu ve vermek istenilen mesajı bilerek izlemek .. gayet başarılı bir film. izleyelim..:)
error_outline
EntelKarinca profil fotoğrafı
EntelKarinca
Son sahnesini çok etkileyici ve anlamlı buldum. Çok iyi bir distopya örneğiydi.
error_outline
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Kitabını severek okumuştum tekrardan okumayı düşünüyorum. Kitapların yasaklandığı, istenmediği bir suç unsuru gibi gösterilen bir dünya düşünmek istemesekte oluyor işte.. Tıpkı bir zamanlar silahların yanına bir suç aleti gibi konulup insanlara okumayın mesajı gönderilmesi gibi..
error_outline
sabriayes profil fotoğrafı
sabriayes
onedio'nun distopya listesinde görüp izledim. bilim kurgu - distopya türünde yazıyodu fakat distopya tarafı daha agır bi film. v den sonra ikinci sıraya koydum bunu. kitabı için de çok güzel bi kapak tasarımı var nette, o da bonus oldu...
http://www.adweek.com/galleycat/files/2013/03/fahrenheit451bookcover-980x730_1.jpeg
error_outline
neway profil fotoğrafı
neway
Tesadüfen karşılaşıp izlemiştim zamannda. İzlediğimde çok şaşırmıştım çünkü hep bu aklımda dönerdi, olmasaydı kitaplar ya yasaklansaydı diye. Gördüğüme, izlediğime çok çok mutlu olduğum bu ütopyayı umarım herkesin izleme fırsatı olur
error_outline
MinDFoRCe profil fotoğrafı
MinDFoRCe
Ütopya ve bilim kurgu dalında önemli bir eserin filme uyarlanması. başyapıtlardan ve klasiklerden biridir. izlenmeli..
error_outline