Fantastik Canavarlar Nelerdir Nerede Bulunurlar 2 (Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald) (2018)

Fantastik Canavarlar Nelerdir Nerede Bulunurlar 2 (2018)Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Puan 6.5 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
134 dakika
93
20
346
26
kabasakal profil fotoğrafı
kabasakal
İlk filmde olduğu gibi görsel olarak güzel fakat bana boş geliyor bunlar. Bu serinin ışık kullanımı ve tanıdık simalar-isimler dışında hp ruhunu taşıyan bir yanını göremiyorum. Ama izliycez işte ne kadar çıkarsa çıksın. Köğeğin hatrı yoksa sahibinin var :)
error_outline
11 ay önce
pinkbutterfly profil fotoğrafı
pinkbutterfly
ilk filmi harikaydı.. 2. film ise, ilk filminin çok çok çok altında kalmış.. ilk filme göre daha sıkıcı olsa da genede izlenebilir.. filme puanım : 10 üzerinden 7

error_outline
yaklaşık 3 yıl önce
PaRaNoYa7 profil fotoğrafı
PaRaNoYa7
Önceki filmi sevmiştim ama bu filme yazık olmuş. Son zamanlarda izlediğim kurgusu en berbat filmlerden biriydi. Herşeyi karman çorman birbirine karıştırmışlar. Sonlara doğru uyuyakaldım artık pes ederek. Ha 3D olarak diğer film de bu film de çok çok iyiydi ama kurgu olarak berbat olmuş. HP'nin, ilk filmin ve 3D'nin hatrına kara listeye almadım bunu ama 3. filmde de aynı hataya düşerlerse onun kredisi yok.
error_outline
3 yıldan fazla önce
kaptankaptanim profil fotoğrafı
kaptankaptanim
İyi bir potansiyel zay ziyan edilmiş. Bir iki etkilemek amacıyla konulan sahne, bağlantı bir film için yeterli bütünlük oluşturmaz. Öyle de olmuş. Kurgusu sıfır sürekli birileri birilerinin kardeşi çıkıyor. Ana konu zaten kardeşler üzerinden işlenirken kadınlar, Newt ve abisi, Dumbledore ile Grindelwald'a hiç girmiyorum yani eksik olan tek şey bir tane daha kardeş ilişkisiymiş gibi.. Çok gereksiz ve pasif buldum kurgusunu. Harry Potter'ın felsefelerinden fazlaca uzaklaşılmış. Tamam verilen sözün kutsallığı, bunun bozulmayışı, zor oluşu vesaire anlamlı ama Grindelwald'ın daha idealist bir karakter olması gerekirken ben nefret etmem vesaire tamam ama hemen ardından gelen lanet olası Paris sözü bariz onu istikrarsız kıldığı gibi filmin en önemli karakterlerinden birinin mücadelesini de mantıksız kılıyor. Kavga yoksa dava olmaz. Voldemort'un hayatı Hitler'in kine yakın ama Grindelwald onun yanında biraz toy olmuş oysa tam tersi olması gerekirdi. İyi ya da kötü diye bir şey yoktur ancak güç ve onu elde edemeyen zayıflar vardır o kadar. Bu felsefe ile yola çıkan serinin iyiler ve kötüler savaşı da anlamsız hali ile.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Laylaylom profil fotoğrafı
Laylaylom
Tadı tuzu olmayan yemek gibiydi. Aslında yemek iyidir ama tuzu olmayınca birşeye benzemez ya o hesap. İlk filmde de bişeyler eksikti ama bunda bariz bir eksiklik söz konusu. Bunun sorumlusu kim bilmiyorum. J.k rowling değil bence çünkü yemeğin hammaddesi o. Tuz atmayı başka biri unutmuş gibi. Bunun dışında tabi ki büyü dünyasını Hogwartsi izlemek keyifliydi. Mekanlar, kostümler ilk filmdeki gibi çok güzel. Film çok karanlık ayrıca. Acaleye mı geldi naptı anlamadim ki
error_outline
3 yıldan fazla önce
almiyorumad profil fotoğrafı
almiyorumad
Grindelwald ın bıyığı bir sahnede 10 kez değişti. imax ile gözümüze gözümüze soktular. yapmayın etmeyin. evet, buna dikkat ettim :D
error_outline
3 yıldan fazla önce
BirKusOlsam profil fotoğrafı
BirKusOlsam
İlk filmi gerçekten sevmiştim. Ancak bu film cidden olmamış. Senaryoda ciddi sıkıntılar olduğunu düşünüyorum. Birçok şey neden oluyor neye bağlanıyor belli değil her şey karman çorman geldi bana. Yan karakterlerin bazıları gereksizdi ve canavarları da bu filmde hiç iyi kullanamamışlar sırf ismi fantastik canavarlar diye konmuş gibi geldi bana. Beğenemedim.
error_outline
3 yıldan fazla önce
alicancam profil fotoğrafı
alicancam
Devam filmi çekileceği için konuyu süründürmüşler. İyi olmamış.
error_outline
3 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil fotoğrafı
Ricky.McFloyd
Beklentimin oldukça gerisinde kaldı film. Seri gittikçe güzelleşir derken umarım tersi yönde ilerlemez. Depp ve Redmayne'i izlemek çok keyifliydi ama geri kalan kast oldukça zayıf geldi bana. Umarım gelecek filmler daha güzel olur ama seriden olan beklentim düştü. 6/10
error_outline
3 yıldan fazla önce
Neutrino profil fotoğrafı
Neutrino
error_outline
3 yıldan fazla önce
Ilknur.m profil fotoğrafı
Ilknur.m
Çok güzel bir film olabilirmiş... Sanki bir puzzle ı yanlış birleştirmişler ve bak oldu demişler gibi hissettim. Sonu gayet iyiydi. Devam filmi umarım çok daha iyi olur :)
error_outline
3 yıldan fazla önce
Philosophy profil fotoğrafı
Philosophy
Film biraz konu açısından arada kalmış gibi olmuş. Her şeyden biraz biraz vardı. Devamı geleceği için sizi diğer bölümlere hazırlar nitelikte. Kafamda soru işaretleri kalsada keyifle izledim.
error_outline
3 yıldan fazla önce
mrfaruk profil fotoğrafı
mrfaruk
bu iki filmi de sevemedim neden anlamadım.bi şekilde uzaklaştırıyo film kendisini
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
O neydi öyle!! Fantastik filme sinemaya gidip sıkılacağım aklıma gelmezdi. O kadar dallanıp budaklandı ki, takip etmeyi bıraktım. Sadece Harry Potter esintileri dikkatimi çekti. Onun dışında gideri yok.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
mtufan profil fotoğrafı
mtufan
spoiler sayılabilir---------> filmde vurgulanmak istenenlerin başında söz vermenin evrende ne kadar önemli olduğu geliyor. büyücüler için olan kan sözünün ne kadar ciddiye alındığı, verdiği söz yüzünden hem dumbledore hem grindelwald tarafından gösteriliyor. Grindelwald dumbledore u öldürmek isterken, dumbledore sadece yemini ortadan kaldırmak ve insanlık adına savaşmak için nevt ten yardım istiyor. burada dumbledore un iyiden de öte adil bir karakter olduğu gösteriliyor. film nevt karakterinin özelliklerini daha belirgin hale getiriyor ve bir sonraki savaşta neden dumbledore un yanında olacağını anlatma çabasında. fantastik canavarlara bakış açısı ve leta lestrange karakterinin "hangi canavarı sevmedin(kurtarmaya çalışmadın) ki" tarzında konuşması dikkatimi çekti, ki nevt in adaletinin insan veya büyücü sınırlarını aşan evrensel bir adalet olduğu vurgulandı.
Diğer dikkat edilmesi gereken konu ise üniversitenin evrendeki konumlandırılış şekli. bu harry potter zamanından beri alttan alttan verilen bir mesaj. gelen bakanlık görevlilerinin dumbledore un rahat tavırları karşısında tedirgin halleri, rektöre benzeyen göreviyle dumbledore un bakanlığa nazaran daha önemli bir mevkide olduğunu düşündürdü. dumbledore un, nevt karakteri sayesinde büyü kullanmadan da istediğini elde edebilecek biri olduğunu görüyoruz son sahnede. ki bakanlık görevlilerinin o sahnedeki hareketleri bile tedirginliklerini ve üniversite yetkilisinin kendilerinden daha güçlü ve daha önemli olduğunu kabullenmiş gözükmeleri hoşuma giden bir ayrıntı idi. zamanımızda da olmasını beklediğim bir gerçek.
büyü bakanlığının içindeki ayrılığın, kan yemininin, savaştaki tarafların ve tarafların istek-amaçlarının daha belirginleştiği bir film izledik
bir sonraki filmde bu filmin ve içeriğinde verilenlerin önemini öğreneceğimizi düşünüyorum. filmin asıl konusunun bir yemin bozmaya çabalamak olması da güzeldi. oyunculuklar konusunda ezra bu filmde de en iyi olduğunu düşünüyorum. eddie de başarılı oyunculuklar içinde kendini göstermeyi başarmış. bir diğer karakteri canlandıran alison sudol da gayet başarılı oyunculuk sergilemiş. her ne kadar filmdeki queenie goldstein karakterinin yaptıklarını ve seçtiği tarafı mantıklı bulmasamda oyuncusu gayet başarılı buldum. kurgu ve hikayesi açısından da başarılıydı. yalnız senaryo bir kaç tık geride kalmış gibi hissettim.
bu filmin amacının bir sonraki filmi daha net temellere oturtmak ve ilk filmden beri bildiğimiz ve beklediğimiz savaş hakkında bilgi sahibi yapmak olduğunu düşünerek izlemiştim. bu nedenle film beklentimi karşılamış hatta üzerine çıkmıştır.
aksiyona odaklanmanızı tavsiye etmem. aksine aksiyon sahnelerinin karanlık tonunu ve kamera hareketlerinin aşırı hızlı olmasını, yorucu ve kalitesiz buldum. bu sahneleri çekilmez kılmış diyebilirim. özellikle ilk sahnede aşırı belirginleşmiş ve gereksiz uzatılan bir sahne olduğunu düşündürmüştür. içerik olarak beğendiğimi fakat aksiyon ve görsel olarak daha fazlası olmaya çalışırken daha kötüsü olmuş düşüncesindeyim.
error_outline
neredeyse 4 yıl önce