Fargo (1996)

Fargo (1996)

Puan 8.0 / 10
Senin Puanın
Etiketler Suç, Gerilim, Kült
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
98 dakika
422
10
1176
438
.SimS. profil fotoğrafı
.SimS.
Özellikle tansiyonun yükseldiği sahneleri gerçekten etkileyici, çok gerçekçi ve doğal, çok inandırıcı işlenmiş, lakin genel akışı ve diyalogları, sahneleri o kadar bayıcı ki, o kadar yersiz - gereksiz sahneler ve şeyler var ki. Bir şeyler dönüyor izliyorsunuz ama neden o sahne vardı neden izlediniz gibi mantıklı tek soruya cevap alamıyorsunuz.
error_outline
11 ay önce
pulpfiction1 profil fotoğrafı
pulpfiction1
Film tamamen aldatmacaymış. Filmlovers'da yazan bilgiyi olduğu gibi aktarıyorum: "Hem Coen Kardeşler’in başyapıtı 1996 yapımı Fargo’nun hem de mini seri Fargo’nun girişinde anlatılanların gerçek olaylara dayandığı ibaresi yer almaktadır. Aslında ikisi de gerçeği yansıtmayan ifadelerdir. Coen Kardeşler, Fargo’daki hikayenin izleyicilere daha ‘gerçekçi’ gözükmesi için böyle bir hileye başvurmuşlardı. Dizinin yaratıcısı Noah Hawley de bu fikri beğenerek ‘yapay gerçekliği’ mini seriye koyma kararı almış."
error_outline
neredeyse 3 yıl önce
Raziye. profil fotoğrafı
Raziye.
Dizi çok daha güzel olsa da (özellikle martin freeman lı olan efsane),filme haksızlık yapamam,karakterler çok iyi sarı olan unutulmaz karakterlerime girdi:D,oyunculuklar ve filmin işlenişi izlettiriyor.Ben de uzun zamandır erteliyordum yorumlardan dolayı ama izlenmeyi hak ediyor bence, türünde güzel film
error_outline
neredeyse 4 yıl önce
M.Naci profil fotoğrafı
M.Naci
Uzun zamandır hakkında tonla övgü ve bir o kadar da yergi duyduğum 1996 yapımı polisiye film. İzlemek için çoook uzun zaman beklemişim bunu itiraf etmeliyim. Filmin hikayesi aslında basit sayılabilir. Ancak yaşanmış bir hikaye ve bu hikaye aslına sadık kalınarak öylesine doğal aktarılmış ki insanlar aksiyon bekleyerek açtıkları filmde aslında hayatın kendisinden bir parça görüp afallamışlar. Olumsuz yorumların çoğu da bence bu yüzden. Bunun yanında filmde harika manzaralar, bazı ironik diyebileceğim görüntüler ve muhteşem karakterler izledim. Oyunculuklar için ekstra parantez açılmalı. Steve Buscemi, William H. Macy, Peter Stormare üçlüsü zaten hayran olduğum oyunculardan oluşuyor. Her biri rollerini muhteşem bir şekilde yerine getirmiş. Peter Stormare' in canlandırdığı karakter favori karakterim oldu onu da ayrıca belirtmeliyim. Gerçekten böyle birinin yaşadığını bilmek de biraz garip hissettiriyor tabi. Özetle güzel filmdi. Sadece oyunculuklar için bile izlenir. Tavsiye ederim. :)
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
Aaisha profil fotoğrafı
Aaisha
ilk önce şunu söylemeliyim: filmin ilk saniyesinde yer alan müzik bir harika. filmin vereceğini önceden veriyor gibi. filmi beğendim ama kurgu olsaydı,sıradan olurdu ve beğenir miydim bilemiyorum. Bu hikayenin gerçek oluşu üzdü.
error_outline
yaklaşık 4 yıl önce
trevor profil fotoğrafı
trevor
kötü yorumları okuyunca vaz mı geçsem diye düşündüm ama çok beğendim fargo yu ben. izlemeden önce çok büyük bi aksiyon beklemeyin. güzelliğini 98 dakikaya yayanlardan. sonu da pek tatmin etmeyebilir yani. ost ve değişik karakterleriyle unutamayacağım bi film oldu. insanın bi süre filmin içinde yaşayası geliyor, o kadar iyi.
error_outline
4 yıldan fazla önce
eminuk profil fotoğrafı
eminuk
Bu kadar geç izlemenin pişmanlığını yaşıyorum resmen. Çok beğendim. Hemen hemen herkesin yazdığı sebeplerden beğendim ben de. Bir de kimseye acınmayan filmleri özellikle seviyorum. Tarantino filmleri gibi, herkes her an tehlikede. Karakterler oyunculara cuk diye oturmuş. Hatta Carl Showalter karakerinin özellikle Buscemi için yazıldığı söyleniyor. Her şeyiyle tam benlik bir film olmuş. Dizisini izlemek için sebebim oldu, ne güzel.
error_outline
4 yıldan fazla önce
.Morpheus profil fotoğrafı
.Morpheus
Coen kardeşlerin elinden çıkan tablo gibi polisiye filmi. Mekanlar ve müziklerin bu kadar güzel eşleşmesi filmi ölümsüz yaptı. Konusu gerçek bir olaydan alıntılandığı için senaryo basit. Ama oyunculuk ve çekim tek kelime ile harika. Karakterlerde ki o saflık, umursamaz taşralı tavırları mükemmel. Özellikle Peter Stomare çok dikkat çekici. Ruhsuz - psikoz bir karakteri hiç renk vermeden yansıtmış. Dizisi film kadar ilgi çekici değil venim için. Çok simgeseldirde ayrıca.
error_outline
4 yıldan fazla önce
Winpeace profil fotoğrafı
Winpeace
dizi daha basarili ama filmide izleyin
error_outline
5 yıldan fazla önce
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Öyle ahım şahım bir film değildi yinede kaliteliydi. Mizahi yönüde olduğunu söylemek lazım. O sigara içen adam efsane.
error_outline
5 yıldan fazla önce
Omerbahadir profil fotoğrafı
Omerbahadir
Steve Buscemi ve Frances McDormand'ın performanslarının dışında pek beklediğimi bulamadığımı söyleyebilirim. Filmin girişindeki "THIS IS A TRUE STORY" ibaresi ise tamamen izleyicinin ilgisini çekmek için başvurulmuş bir yalanmış.Yüksek beklentiler ile izlemezseniz beğenebilirsiniz.
error_outline
5 yıldan fazla önce
blackclaw profil fotoğrafı
blackclaw
Film daha hareketli olabilirdi. Şahsen dizisini daha çok sevdim.
error_outline
neredeyse 6 yıl önce
alicancam profil fotoğrafı
alicancam
Bilinmezliğin ortasında birçok şey olabilir.
error_outline
6 yıldan fazla önce
SoulArt profil fotoğrafı
SoulArt
Sanirim diziyi izledikten sonra film birazz hafif kaldı. Yinede izlenebilir bir film.
error_outline
6 yıldan fazla önce
KoreAskeri profil fotoğrafı
KoreAskeri
Oyunculuklar çok iyi. Hikayenin akışı net olmuş. Ahım şahım bir dizi olmasa da bence yoklukta güzel bir tercih olur. Bir de iki bölüm arasına çok boşluk koymamak lazım bence. Eğlenceli.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce