Gelinin Babasi (Father of the Bride) (1991)

Gelinin Babasi (1991)Father of the Bride

Puan Yeterli oy sayısına ulaşılamadı
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
105 dakika
16
1
139
10
Rainbow profil fotoğrafı
Rainbow
O kadar yıl geçmiş hala çok güzel. Her ne kadar yaş alsa da evlat, ebeveyninin gözünde hala küçük bir çocuktur. Özellikle kız babalarının kızlarının büyüdüğünü kabullenme noktasında yaşadığı zorluğu eğlenceli bir dille anlatan sımsıcak bir komedi.
error_outline
yaklaşık 1 yıl önce
TARIK59 profil fotoğrafı
TARIK59
George Stanley Banks (Steve Martin) iyi bir işi olan ve çoğularına göre sıradan bir hayat yaşamaktadır. Fakat bir gün sonunda çok sevdiği kızı yurtdışından dönecektir, George hemen kızının en sevdiği bisikletini bile bulur, onu müthiş bir şekilde karşılamayı istiyordur. Ve sonunda o gündür, George ve karısı Nina (Diane Keaton)'nın kızı Annie (Kimberly Williams) gelir, kendisi artık 22 yaşındadır. Fakat bir süre sohbet ettikten sonra Annie bir şok haber verir, Annie evlenecektir. Bu habere Nina çok sevinse de ,George biraz garip olur. Sonuçta damadını tanımıyordur ve kızını kaybetmesinden ve onun zarar görmesinden çok korkuyordur. Ancak daha sonra Annie Bryan McKenzieni (George Newborn) yani George'un damadı olacak kişi eve çağırır, George her fırsatda Bryan'ın bir hatasını bulmaya çalışsa da bu pek kolay olmaz, şimdiyse George iyi bir düğün yapmak zorundadır fakat bu ona pahalıya patlayacaktir ancak onlara yardım etmeleri için de garip birini (Martin Short) tutarlar. Ve son sürat düğün hazırlıkları başlar.
error_outline
9 yıldan fazla önce
Ovuzo profil fotoğrafı
Ovuzo
Steve Martin tüm dünyaca bilinen en başarılı komedi oyuncularından biridir. Her baba kızına aşırı düşkündür ve evinden ayrılacağı gün gelip çattığında ise yapamayacağı hem iyi hem de kötü şey yoktur. Gelinin Babası gösterime çıktığı yıl hem izleyici hem de eleştirmenler boldukça iyi notlar almış hala daha izlendiğinde ilk izleyişteki etkiyi verebilen nadir filmlerden biridir. Kim demiş baba olmak kolaydır diye?
error_outline
9 yıldan fazla önce