Sölen (Festen) (1998) afişi

Sölen (1998)
Festen

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Dram, Gerçekçi, Karanlık
Yönetmen
Ülke
Danimarka
Süresi
105 dakika
Ricky.McFloyd 60. yaşına giren babanın doğum günü için tüm hazırlıklar tamamdır. Her 10 yılda bir tüm aile bireylerinin bir araya geldiği bu kutlama aile geleneklerinin arasına girmiştir.Baba büyük oğlundan kutlama konuşmasında yeni kaybettikleri ikizi için küçük bir konuşma yapmasını ister, bu isteği hiç itiraz etmeden kabul eden oğlu zaten yeşil ve sarı olmak üzere iki adet konuşma metni hazırlamıştır. Masada konuşma sırası geldiğinde babalarından birini seçmesini ister. Seçilen konuşma yeşil olandır ve adı "gerçekler"dir. Uzun yıllardır aile arasında saklanan gerçekleri anlatan oğluna kahkalarla gülen diğer aile bireylerinin aksine babalarının yüzü oldukça gergin ve sinirlidir çünkü kızın intihar etmesine sebep olan ve aile içinde saklanan bu sır gerçektir.

Yorumlar

starch profil resmi
starch
Hareketli kamera ile çekilmiş filmler beni rahatsız ediyor. Filmciler ne kastettiğimi anlar. Teknik adını tam olarak bilmiyorum. Aile içi olay denince de eğer birini yokedip bunu saklamamışlarsa aklıma sadece bir kelime geliyor ve bunda da yanılmıyorum. Adam's Apple daki aktörün tanıdık gelmesinden başka filmden aldığım hiçbir artı değer yok.
0
2 yıldan fazla önce
Ricky.McFloyd profil resmi
Ricky.McFloyd
İlginç bir filmdi. İlk 35 dakika falan olaysız ve sakin geçiyor, film nereye gidiyor acaba sıkıcı mı gidicek derken babanın 60. yaş günü için konuşma yapan oğlu tüm filmin seyrini değiştiriyor. Aşırı olmamakla birlikte filmi beğendim, aile içi olayların gün yüzüne çıktığı entrikalı filmleri sevenler için daha da keyifli olabilir :) 7/10
1
2 yıldan fazla önce

Festen filmini beğenenler

Festen filmi hakkında ilgi çekici içerikler