Dövüş Kulübü (Fight Club) (1999)

Dövüş Kulübü (1999)Fight Club

Puan 9.2 (83 kullanıcı)
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
ABD
Süre
139 dakika
7437
74
15184
622
Sefa profil resmi
Sefa
Olmazsa olmazlar arasına giren. Repliklerinden, oyunculuklarına, konusundan akışına neredeyse kusursuz olan bir yapım. Şiddetle izlenmesi gerekenlerden.
report_problem
1 yıl önce
Aaisha profil resmi
Aaisha
şimdilerin ateş ediyor dedikleri bir 'şey'! bence buna film demek haksızlık olur. bir şaheser bir sanateseri... muhteşşeeemmm!
report_problem
3 yıl önce
PorcoRosso profil resmi
PorcoRosso
Tarihin en çok izlenen sistem eleştiri filmi. Hala da en iyilerinden biri. Kendi içinde çok büyük ironiler içerse de enfes kurgusu ve yönetmenlik başarısıyla; 10/10
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
Philosophy profil resmi
Philosophy
Hâlâ daha en sevdiğim filmler arasında!
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
maximus585858 profil resmi
maximus585858
Beyin yakan bir film.
report_problem
neredeyse 4 yıl önce
Hollyy profil resmi
Hollyy
Sistem eleştirisi bu kadarmı etkileyici anlatılır evet anlatılır
report_problem
4 yıl önce
serein profil resmi
serein
Efsaneler efsanesi. Bir aralar erteliyordum izlemek için ve spoilere yakalanmamak için elimden geleni yapmıştım. Sırf çok iyi bir film olduğunu bilerek izlemeye başladım konusunu dahi okumadan. İyi ki de okumamışım. Hakkında hiçbir bilgim olmayarak izlememde filmi sevmeme aşırı sebep kattı çünkü bazı noktalarda fazla duygu değişimleri yaşattı. Yani hala izlemeyenler varsa benim gibi ertelemeyin nolur (:
report_problem
4 yıldan fazla önce
Muratovic profil resmi
Muratovic
Manyak bir filmdi, keşke daha önce izleseydim. Oyunculuklar harika konu güzel ibret alınası mesajlar barındıran, düşündüren, güldüren, ilginç bir filmdi.Not: Sistemin köpeği olmuşuz !!!
report_problem
4 yıldan fazla önce
.Morpheus profil resmi
.Morpheus
Süpriz sonda Nirvanaya ulaşan filmdir. Tyler Durden resmen anarşizimde ilahlığını kanıtlamıştır. Edward norton ve Brad Pitt iyi ikili olmuş. Benim kişisel listemde 2.sırada babalar gibi durmaktadır. Başlı başına bi felsefedir fight club
report_problem
5 yıl önce
bigeselin profil resmi
bigeselin
Küçük detaylar hariç kitabına sadık kalmaları ve anlık karelere yerleştirilen resim fikri muhteşem olmuş. Konusu zaten muhteşem...
report_problem
5 yıldan fazla önce
Mine.Ce profil resmi
Mine.Ce
Böyle şey görmedim diyeceksiniz. Bu film 1999'da değilde şimdi yapılsaydı da ancak bu kadar iyi olabilirdi.Edward Norton her zamanki gibi muhteşem.Tekrar tekrar izlemelik filmlerden olduğu kesin. Yeni izleyeceklere şimdiden iyi seyirler, size imreniyorum :))
report_problem
5 yıldan fazla önce
DUA profil resmi
DUA
harika bir film .... tüm olguları bünyesinde toplamış ; aşk , sipirtualizm , aksiyon , gerilim , korku , komedi .... yok böyle birşey ...
report_problem
5 yıldan fazla önce
mels profil resmi
mels
Oldukça güzel zaman geçirdim filmi izlerken. Hem komedi, hem gerilim -hatta bazı yerlerinde insanı yerinden sıçratıyor- gibi özelliklerin tamamına sahip bir film olmuş. Ama yarısına gelmeden sonunu biraz biraz tahmin etmiştim. :) Sadece takıldığım bir yer var ki o da şudur:
report_problem
5 yıldan fazla önce
Brook profil resmi
Brook
Hayatıma dokunan nadir filmlerden biridir! benim ennnn sevdiğim filmdir. Arada bir hala izlerim sanırım bir 10 kere izledim. ve arada bir izlemeye devam edeceğim. Hala izlememiş olanlar gerçekten hemen şimdi izlemeli! Oyuncuların kalitesini geçtim ki zaten konuşmak söz konusu değil, konusu, replikleri baştan aşağı bir efsane! Bu filmi izlemek isteyen diye biri olmamalı En az bir kere izlemiş biri diye bir şey olmalı! :)
report_problem
5 yıldan fazla önce
Sezgii profil resmi
Sezgii
Brad Pitt'in müthiş bir tatlılığının olduğu, eleştiri yüklü, biraz da sisteme
aykırı bir film. Markalardan, gıda sektöründen tutun da 25 kare metoduna kadar her konuya değinilmiş.
Başroldeki kız ilginçti. Ortalara doğru Brad ve Edward'ın hareketlerinde bir paralellik yakalıyorsunuz.
Büyük ihtimalle o kısımda olayı anlıyorsunuz. Değişikti. ^^
report_problem
5 yıldan fazla önce