Fare sehri (Flushed Away) (2006)

Fare sehri (2006)Flushed Away

Puan 7.1 / 10
Senin Puanın
Yönetmen
Dil
İngilizce
Ülke
İngiltere
Süre
85 dakika
46
3
235
16
Sefa profil fotoğrafı
Sefa
Yine çok ama çok severek izlediğim animasyonlardan her ne kadar çok ilgi gösterilip izlenmemiş olsa bile.
error_outline
2 yıldan fazla önce
yazcsefa profil fotoğrafı
yazcsefa
Güzel eğlenceli ve farklı bir animasyon olmuş plmasına rağmen pek de rağbet gören bir animasyon filmi değil. Bunun en büyük nedeni muhtemelen karakterlerin sevimlilikten çok uzak olması. Her ne kadar senaryo güzel konu yaratıcı olsa da karakter kendini izleyiciye sevdirmediği sürece o animasyon yeterli değildir. Dublajlı izlemedim çünkü orijinal kadrosu gerçekten çok zengindi ve ben memnun kaldım bence altyazılı izlenebilir.
error_outline
yaklaşık 7 yıl önce
TARIK59 profil fotoğrafı
TARIK59
Londra caddelerinin altında geçen bu yeni komedide Roddy St. James (Hugh Jackman) adlı şımarık sosyete faresinin öyküsü anlatılır. Kensington semtindeki lüks apartman dairesinde refah içinde bir hayat yaşamaktadır. Ancak mutfak evyesinden “düşük hayatı” temsil eden Sid adlı (Shane Richie) lağım faresinin çıkagelmesiyle düzeni altüst olur. Üstelik bu lağım faresi, lüks yaşamın keyfini sürme sırasının kendisinde olduğuna karar vermiştir.
Roddy bu lağım faresinden yakasını kurtarmak için kendince bir plan oluşturur. Sid’in aklını çelerek girdaba dalış yapmaya ikna etmeye çalışır. Böylece davetsiz misafirini yeniden lağımların arasına yollamayı planlamaktadır. Ancak Sid cahildir ama hiç de göründüğü kadar aptal değildir. Planı ters tepince girdaba kapılan Roddy olur ve kanalizasyon borularından sürüklenerek hiç beklemediği bir anda kendisini yeraltındaki fareler şehrinde bulur.
error_outline
8 yıldan fazla önce
starch profil fotoğrafı
starch
Animasyon yapabilenlere büyük saygı duyuyorum. Bilgisayar yardımı ile yapılıyor olsa da, insan hayalgücü olmadan hiçbirşeye benzemez. Bu kadar ayrıntıyı düşünüp te uygulayanlara helal olsun.
error_outline
8 yıldan fazla önce