Takip (Following) (1998) afişi

Takip (1998)
Following

Puan En az 5 oy gerekli
Senin Puanın
Etiketler Gerilim, Gizem, Suç
Yönetmen
Ülke
İngiltere
Süresi
69 dakika
starch Londralı işsiz bir yazar olan Bill, yeni romanı için insanların yaşamlarını öğrenmeyi takıntı haline getirir. Onları takip ederek, gizlice evlerine girerek hayatları hakkında ayrıntıları öğrenmeye çalışan Bill'in takip ettiği insanlardan biri olan Cobb adındaki iyi giyimli yabancı, aslında azılı bir soyguncudur. Bill'in kendince iyi niyetli saplantısı Cobb'un izlendiğini fark etmesiyle, birden ölümcül bir şekilde tersine döner ve kendisini bir anda karanlık suç dünyasının dehlizlerinde bulur.

Yorumlar

BirKusOlsam profil resmi
BirKusOlsam
Nolan daha ilk filminden nasıl iyi bir yönetmen olacağını göstermiş resmen. Oldukça başarılı buldum. Şaşırtan, zekice kurgulanmış bir film. Siyah - beyaz olması da ayrı bir hava katmış diyebilirim. Süresi de oldukça kısa olduğu için Nolan efsanesinin ilk filmini bir görün derim. ;)
6
1 ay önce
eminuk profil resmi
eminuk
Resmen hazırlıksız yakalandığım film. Yönetmenin Nolan olduğuna dikkat etmeden, ne hikmetse kısa süresiyle çekirdek çitleyerek izleyebileceğim yanılgısına düştüm maalesef. O rahatlıkla izleyince allak bullak oldum, geri alıp tekrar tekrar izledim. Lütfen bu hataya düşmeyin, filmde acayip şeyler oluyor. Nolan'ın ilk filmiymiş ve bütçe sıkıntısı yüzünden siyah beyaz çekilmiş. Tabii bu iyi bir şeye de vesile olmuş ayni zamanda.Zaten karanlık filme tuz biber gibiydi. Sanırım yeniden izleyeceğim.
2
12 ay önce
kuantum profil resmi
kuantum
Güven denen kavramı yerle bir eden bir film bence
1
neredeyse 3 yıl önce
otekiben profil resmi
otekiben
ava giden avlanır olayına level atlatmış resmen. tek göze batan, oyuncuların karizma sevdalısı çıkması. bence.
0
neredeyse 3 yıl önce
alidogan profil resmi
alidogan
Adam ilk filmiyle nasıl bir yönetmen olacağını resmen göstermiş bize...
0
3 yıl önce

Following filmini beğenenler

Following filmi hakkında ilgi çekici içerikler